lven
Jaunumi
Laiks revanšam
09. Marts 2017.
Dalīties:

Sestdien, 11. martā, BK Ventspils izbraukumā Jelgavā aizvadīs kārtējo Latvijas Basketbola Līgas spēli tiekoties ar Rīgas Barons kvartāls. Šī būs abu komandu trešā tikšanās šajā sezonā. Iepriekšējā mačā pērnā gada oktobra nogalē BK Ventspils piedzīvoja zaudējumu…

Uz Jelgavu. Spēle ar Barons kvartāls nenotiks nevienā no Rīgā esošajām sporta zālēm un arī ne Barons kvartāls noskatītajā savā laukumā Daugavas Sporta Namā, bet gan Jelgavā. Kāpēc spēle ar Rīgas komandu notiek ārpus Rīgas, skaidrojums ir pavisam vienkāršs. Proti, tā kā DSN pilnībā neatbilst visiem burta likumiem, tad šajā namā spēles drīkst aizvadīt tikai vienojoties ar pretinieku komandu. 29.oktobrī ar Barons kvartāls jau tika spēlēts, taču šī spēle ir palikusi atmiņā ne tikai ar zaudētas spēles ierakstu turnīra tabulā, bet arī ar Andreja Gražuļa savainojumu. Tieši Gražuļa savainojums bija vislielākais zaudējums, un, kas zina, varbūt tieši viņa iztrūkums bija būtiskākais iemesls, kāpēc BK Ventspils jau pirmajā kārtā izstājās no FIBA Čempionu līgas… Lai izvairītos no līdzīgiem starpgadījumiem, kluba vadība nolēmusi nepiekrist spēlēt Daugavas Sporta Namā. Barons kvartāls piedāvāja šo spēli aizvadīt Jelgavas olimpiskajā centrā un BK Ventspils šim piedāvājumam piekrita. Starp citu, šī nav pirmā reize, kad atsakāmies spēlēt FIBA likumiem neatbilstošā laukumā. Pavisam nesen spēlei ar Jūrmala/Fēnikss bija jānotiek viņu laukumā, taču jūrmalnieku oficiālā mājas spēļu zāle Jūrmalas VĢ ir slēgta, bet alternatīvais laukums Lapmežciemā neatbilst prasībām.

1:1. Spēle Jelgavā būs trešā savstarpējā spēle šajā sezonā un šobrīd rezultāts ir neizšķirts. Pirmajā mačā 5. oktobrī Ventspilī uzvarējām ar 95:74. Toreiz mūsu komandā izcēlās Andrejs Gražulis ar 19 gūtajiem punktiem, bet komandā vairs neesošais Rihards Kuksiks ar 18 punktiem (realizēti visi četri tālmetieni). Otrajā spēlē 29. oktobrī Rīgā tika piedzīvots pirmais (no diviem) zaudējums šajā sezonā – 62:66. Šajā mačā Folarinam Kempbelam 17 punkti, bet savainojumu guvušajam Gražulim 22 nospēlētajās minūtēs 5 punkti un 9 izcīnītās atlēkušās bumbas.
Kopš abu komandu pēdējās spēles BK Ventspils LBL čempionātā ir aizvadījusi 15 spēles un izcīnījusi 14 uzvaras. Barons kvartālam šajā laika posmā ir 13 spēles no kurām uzvarēts septiņās. Pozitīvā bilance iegūta pateicoties pēdējām trīs spēlēm, kurās izcīnītas uzvaras.

Spēles likme. Ventspilniekiem šā brīža pirmā vieta turnīra tabulā ir ļoti pārliecinoša, taču atslābt nedrīkst ne mirkli. Pirmkārt tāpēc, ka uzvarēt baronus ir principa lieta. Otrkārt – pirmā vieta vēl nav garantēta. Lai uzvarētu regulārajā sezonā, BK Ventspils atlikušajos deviņos mačos ir jāizcīna sešas uzvaras un kāpēc viena no tām lai nebūtu jau sestdien Jelgavā?
Pavisam citi uzdevumi risināmi pretiniekam. Šobrīd Barons kvartāls ar 11 uzvarām (21 spēlē) turnīra tabulā ieņem piekto vietu, taču tikpat panākumu ir arī Liepāja/Triobet (24 spēlēs) un Jūrmala/Fēnikss (26 spēlēs). Visticamāk, ka starp šīm trim komandām arī notiks visnežēlīgākā ciņa par vietu sešiniekā.

Ventspils pret Rīgu. Latvijas Basketbola Līgā ir gana daudz dueļu (Valmiera pret Liepāju), BK Ventspils pret VEF, Barons kvartāls pret Valmieru un Liepāju u.t.t., taču ir vēl viens duelis, kurš ilgst jau daudzus gadus. Proti, Ventspils pret Rīgu jeb BK Ventspils pret Rīgas lielkomandām. Rīgā ir bijušas daudzas komandas, taču daudzām komandas mūžs bijis ļoti īss. Dižkomandu statusam atbilst vien dažas – ASK/Brocēni, Skonto, ASK, šodienas Barons kvartāls (agrāko gadu nopelns) un tagadējais VEF. Aizvadītajā nedēļā bija kārtējā Ventspils un Rīgas basketbola attiecību skaidrošana (spēle pret VEF) un arī šonedēļ bez tā neiztikt – sestdien BK Ventspils dosies uz Jelgavu, kur tiksies ar Barons kvartālu. Papildus intrigai der atgādināt, ka abu komandu iepriekšējā spēlē baroni uzvarēja, taču ne par to ir stāsts. Spēle Jelgavā būs 250. starp Ventspils un Rīgas tā sauktajām lielkomandām! Visbiežāk ir spēlēts tieši ar Baroniem – šī būs jau 94. savstarpējā spēle. Bilance ir nomācoši par labu kurzemniekiem – 78 uzvaras un 15 zaudējumi. Ar pavisam nesen kā pārspēto VEF ir aizvadītas 66 spēles un arī šajā duelī ventspilnieki ir plusos – 34:32. Tālāk seko 51 spēle ar ASK/Brocēni un arī šajā duelī pārāki ir ventspilnieki – 27:24. Tad seko 23 spēles ar Skonto, ar broču pēcteci. Komentāri lieki – Rīgas komanda uzvarējusi tikai četrus mačus. Vismazāk ir spēlēts ar uz neilgu laiku atdzimušo ASK – 16 mači un šī ir vienīgā Rīgas komanda, kura nav mīnusos ar ventspilniekiem (abām komandām pa 8 uzvarām). Šā brīža BK Ventspils un Rīgas komandu bilance ir 166:83 par labu ventspilniekiem.

Visas ziņas
Tuvākās spēles

Visas tiesības rezervētas. Pārpublicēšanas gadījumā saite uz bkventspils.lv ir obligāta.
Kontakti: E pasts: sports@bkventspils.lv, tālrunis/fakss + 371 63621966, Mobilais tālrunis + 371 25433053
Sadarbības un reklāmas jautājumi, informacija medijiem: E pasts: info@bkventspils.lv
Tālrunis/fakss + 371 63621966, Mobilais tālrunis + 371 22007768

Izstrāde: BRIGHT