Kurzemes derbijam vajadzīgs papildlaiks. BK “Ventspils” uzvar.
03. Marts 2021.

Otrdien, 2.martā,  BK “Ventspils” aizvadīja cīņu kaimiņu pilsētā Liepājā, kur tikās ar Artūra Visocka – Rubeņa trenēto komandu BK “Liepāja”. Cīņa izvērtās patiešām dramatiska, kur bija nepieciešams papildlaiks, lai noskaidrotu Pafbet Latvijas Igaunijas Basketbola līgas spēles uzvarētāju. Papildlaiks viesiem izvērtās veiksmīgās, un BK “Ventspils” svinēja uzvaru ar rezultātu 96:92.

Ventspils komandai gada sākums nebija īpaši veiksmīgs, vispirms bija nepieciešams pārcelt vairākas spēles pašizolācijas un izlases “loga” dēļ, pēc tam piedzīvot arī vairākus zaudējumus, no kuriem pēdējais izbaudīts pret VEF Rīga. Arī Liepāja bija ne visai patīkamā situācijā, jo pirms šīs spēles bija piedzīvoti trīs zaudējumu pēc kārtas. Tāpēc abas komandas pēc uzvaras un patīkamām emocijām bija izslāpušas. Vēl vairāk BK “Ventspils” motivēja fakts, ka šajā diena dzimšanas dienu svinēja kluba galvenais treneris Gints Fogels.

Pirmo ceturtdaļu abas komandas iesāka diezgan līdzīgi. Gulbis atklāj rezultātu, bet pēc brīža Liepāju vadībā izvirza Birkāns ar tālmetienu. Lielāku atrāvienu panāk Kofija un Ausēja centieni, tomēr mājinieki viesus nekur tālu neatlaiž, tomēr pārsvars ventspilniekiem saglabājas 21:16.

Viss kājām gaisā sagriežas spēles otrajā  ceturtdaļā, kur ne tikai vadības grožus atdod Liepājai, bet pat pamanās ielaist 30 punktus vienā ceturtdaļā. Lai arī liepājnieki bija sadeldējuši pārsvaru un pat izvirzījušies vadībā, tomēr puslaikā rezultāts tika izlīdzināts un rezultāts 45:46.

Trešās ceturtdaļas sākumā veiksmīgi spēlē Gromovs, kas ļauj atkal liepājniekiem attālināties rezultātā, bet Māra Gulbja un Krisa Kofija kolektīvie centieni neatļauj mājiniekiem aizskriet pārāk tālu. Lasenberga tālmetiens samazina rezultātu vairs tikai līdz -1 (54:55), tomēr atrāvienu atkal nodrošina Krastiņa un Raimo precīzie uzbrukumu noslēgumi. Ceturtdaļas noslēgumā ventspilnieki atkal ir pietuvojušies vairs tikai līdz viena punkta deficītam 62:63.

Pēdējā spēles pamatlaika ceturtdaļa aizrit punkts punktā, tomēr Liepāja vadību neatdod. Pusotru minūti pirms pamatlaika beigām visu spēli labi spēlējošais Krastiņš realizē tālmetienu un rezultāts 78:83 par labu liepājniekiem. Krisam Kofijam izdodas sadeldēt rezultātu ar tālmetienu. Blumbergs iemet tikai vienu sodu no diviem, kas neļauj liepājniekiem atjaunot komfortablāku pārsvaru 11 sekundes līdz spēles beigām. Atlikušas skaitītas sekundes, bet ventspilniekiem -3. Šajā brīdī roka un sirds nenodreb Kristapam Medisam, kurš stājas uz soda metienu līnijas un iemet visus trīs viņam piešķirtos soda metienus. Pirms tam pret viņu pārkāpumu izdarīja Sīpoliņš, kurš patraucēja metienu Medisam no tālās distances neatļauti. Pamatlaiks noslēdzas ar draudzīgu 86:86.

Papildlaikā ventspilnieki jūtas svaigāki un pārliecinošāki, kas arī atspoguļojas rezultātā, ātri iegūstot piecu punktu pārsvaru. Lielisku punktu spēlei pieliek arī spēles labākais spēlētājs Kriss Kofijs, kurš efektīvi nodemonstrē savu sesto danku šajā spēlē. Ventspils svin uzvaru ar rezultātu 96:92.

Rezultatīvākais spēlētājs ventspilnieku rindās bija Kriss Kofijs, kura kontā 23 punkti un 16 atlēkušās bumbas, 18 punktus pievienoja Artūrs Ausējs, bet 16 punkti Māra Gulbja izpildījumā.

Nākamo spēli ventspilniekiem vajadzēja aizvadīt savā laukumā 5.martā pret VEF Rīga komandu, bet tā kā komandas spēlētājam ir konstatēta COVID19 infekcija un komanda dodas pašizolācijā, tad spēle tiek pārcelta. Nākamā spēle ventspilniekiem paredzēta 10.martā savā laukumā pret Valmiera Glass/ViA.  Spēles sākums 17:00.

Komandas finansiālie atbalstītāji un sadarbības partneri šajā sezonā: Ventspils pilsētas dome, Vats, Ventspils reiss, Kurzemes Filharmonija, Ostas celtnieks, Olimpiskais centrs “Ventspils”, VK Tranzīts, Joma, Moller Auto Ventspils, CTI MANAGEMENT, Virši A, Ventspils poliklīnika,  Branchess un Ventas Balss.

Kontakti: E pasts: sports@bkventspils.lv, tālrunis/fakss + 371 63621966