Jēkabpils krīt arī 4. reizi, tagad gaidāms mačs pret VEF
11. Aprīlis 2018.

Trešdien, 11.aprīlī, Basketbola klubs “Ventspils” devās uz Jēkabpili, lai aizvadītu pēdējo regulārās sezonas spēli pret vietējo BK “Jēkabpils” komandu. Visā spēlē BK “Ventspils” svinēja uzvaru ar rezultātu 88:67

Ventspils un Jēkabpils duelī šajā sezonā pārsteigumi nenotika. Arī visās iepriekšējās spēlēs pārāki bija kurzemnieki, izcīnot uzvaras ( 76:50; 90:79; 85:67). Jēkabpiliešiem šī bija pēdējā spēle pamatturnīrā un pēdējā iespēja aizķerties izslēgšanas turnīra sešniekā. Uzvara jēkabpiliešus tabulā pacelt uz 6. vietu, ko viņi saglabās, ja Liepājas komanda (pagaidām 8-19) zaudēs abās atlikušajās spēlēs ar “Jūrmalu”, un “Latvijas Universitāte” (arī 8-19) pret “Ogri” un “Ventspili” neizcīnīs vairāk par vienu uzvaru. Zaudējuma gadījumā “Jēkabpilij” sezona būs beigusies, jo savstarpējās spēlēs ar tuvākajiem konkurentiem “Jēkabpilij” ir tikai otrā labākā bilance (ja trīs komandas finišēs ar 8 uzvarām, sešniekā iekļūs LU).

BK “Jēkabpils” komanda pēdējās deviņās spēlēs piedzīvojusi astoņus zaudējumus, tai skaitā tikko ļoti svarīgā mačā “Latvijas Universitātei” (67:75). Šajā cīņā veselības problēmu dēļ nevarēja palīdzēt viens no komandas pamatspēkiem Jurijs Aleksejevs (11,7 punkti un 7 atlēkušās). Statistikā līderis ir lietuvietis Dominiks Domarks – 14,6 punkti un 4,6 rezultatīvās piespēles.

Jurijs Aleksejevs arī šī vakara spēlē nebija atrodams pieteikto spēlētāju sarakstā, tāpat kā Aigars Šķēle, kurš dziedē mikrotraumu. Ingus Jakovičs spēlei bija pieteikts, tomēr vēl tiek pietaupīts un laukumā netiek sūtīts.

Roberta Štelmahera spēles sākumsastāvs ir Lomažs, Ubilla, Juciks, Bruševics, Gulbis:

1.ceturtdaļa. Spēle sākas ar precīziem tālmetieniem, vispirms precīzs ir Kanbergs, bet tad Lomažs. Veiksmīgs aizsardzībā ir Lomažs, kuram izdodas pārķert bumbu, kas rezultējas ar Māra Gulbja 2 punktiem. Uz īsu brīdi nelielu izrāvienu panāk viesi, tomēr jēkabpilieši atspēlējās, un ceturtdaļas vidū Ventspils komandas pārsvars ir pavisam neliels (14:10). Zaķis, pēc Bruševica piespēles, triec bumbu grozā no augšas, uz ko Kanbergs atbild ar vēl vienu precīzu tālmetienu. Jau nākamajā uzbrukumā Zaķis vēlreiz ir precīzs no groza augšas, tomēr Jēkabpils komanda nolēmusi ventspilniekus nomētāt ar tālmetieniem, arī Magonem esot precīzam. Ar pirmiem punktiem atzīmējas arī Barnets (20:16), bet BK “Jēkabpils” komandas galvenais treneris Sandis Buškevics pieprasa minūtes pārtraukumu. Jēkabpils spēlētājam Domarkam izdodas gūt 2 tālmetienus pēc kārtas, kas ļauj mājiniekiem izvirzīties vadībā (20:22). Freimanis ceturtdaļas pēdējās sekundēs gūst 2 punktus, un tā noslēdzas neizšķirti 22:22.

2.ceturtdaļa. Štelmahers laukumā sūta Barnetu, Juciku, Freimani, Ikoviču un Lomažu. Pirmos punktus ceturtdaļā gūst Barnets, kurš saņem piezīmi metienā. Barnets to izmanto un realizē arī soda metienu (25:22). Skaista izspēle izdodas Lomažam un Bruševicam, no kuriem pēdējais gūst punktus, pēc tam vēl 2 punktus pievieno arī Juciks, un īsā laikā ventspilnieki ir panākuši 7 punktu izrāvienu ( 29:22). Jēkabpils komandai 3 punktus izdodas atkarot ar Samača precīzo tālmetienu. Bruševics turpina produktīvi aizvadīt spēli, pašam gūstot punktus un vēlreiz arī asistējot Zaķi (33:25). Neskatoties uz nelielo viesu atrāvienu, pateicoties mājinieku precīziem tālmetieniem, ko raida viņu snaiperi Kanbergs un Magone, izdodas Jēkabpils komandai turēties līdzi rezultātā (36:33). Puslaika pārtraukumā komandas dodas ar rezultātu 39:35, bet ventspilnieku rindās labākais punktu guvējs ir Zaķis ar 8 punktiem, bet BK “Jēkabpils” komandā 9 punkti Kristapam Kanbergam.

3.ceturtdaļa. Gulbis sāk ar precīzu tālmetienu, Magone atbild ar 2 punktiem. Ubilla sajutis metiena garšu, raida 2 precīzus tālmetienu pēc kārtas (37:48). Nesnauž arī jēkabpilietis Kanbergs, kuram vēlreiz precīzs ir tālmetiens (4/5). Īsā laikā jēkabpilieši ir sakrājuši 5 komandas piezīmes, kas pie katra pārkāpuma nosūta ventspilniekus uz soda metienu līnijas. Vispirms to izmanto Ubilla, vēlāk arī Bruševics. Ubillam izdodas pārtvert piespēli, ko 2 punktos pārvērš Barnets. Pēc brīža viņam pašam izdodas veiksmīga epizode aizsardzībā un vēl 2 punkti, bet šoreiz ar bumbas triecienu grozā no augšas (43:60). Īsā laikā ventspilniekiem ir izdevies pamatīgs atrāviens, ko papildina vēl 2 Ronalda Zaķa precīzie soda metieni. Spēles trešajā ceturtdaļā BK “Ventspils” izdevās panākt spēles lūzumu, nospēlējot to ar rezultātu 31:9. Pirms pēdējās ceturtdaļa ventspilniekiem ievērojams pārsvars + 26 un spēles kopējais rezultāts 70:44.

4.ceturtdaļa. Sākums atzīmējams kā precīzo trīspunktu metienu konkurss, jo grozu sasniedz gan Štelmahera, gan Gulbja, gan Bruševica raidījumi. Ventspils visu ceturtdaļu turpina uzņemto kursu pretī kārtējai uzvarai. Lai arī Jēkabpils komanda cenšas atspēlēties un samazināt rezultātu, tomēr Ventspils iekrātais pārsvars 3. ceturtdaļā, ļauj komandai paspēlēt brīvāku basketbolu, ko apliecina arī  Zaķis precīzs tālmetiens. Spēle noslēdzas ar BK “Ventspils” uzvaru 88:67.

Rezultatīvākais spēlētājs ventspilnieku rindās Ronalds Zaķis ar 17 punktiem, viņam arī 3 atlēkušās bumbas. Pa 13 punktiem arī Bruševicam (arī 8 atlēkušās bumbas) un Gulbim. Ubillam 9 punkti, bet 8 rezultatīvas piespēles un 3 atlēkušās bumbas. BK “Jēkabpils” komandas rezultatīvākie spēlētāji Kanbergs un Domarks, abiem pa 14 punktiem.

Nākamo spēli BK “Ventspils” aizvadīs 14. aprīlī, kad savā laukumā tiksies ar tiešajiem konkurentiem par regulārās sezonas uzvarētāju titulu VEF Rīga. Spēles sākums 17:00.

BK “Jēkabpils” pret BK “Ventspils” 67:88 (22:22; 13;17; 9:31; 23:18)

BK “Ventspils: Zaķis 17, Gulbis 13, Bruševics 13, Lomažs 11, Barnets 10, Ubilla 9 (8rp), Grīnbergs 5, Ikovļevs 4, Juciks 4, Freimanis 2.