Jaunais gads sākts ar uzvaru
05. Janvāris 2018.

Piektdien, 5.janvārī, BK “Ventspils” aizvadīja Jaunā 2018.gada pirmo spēli, savā laukumā Latvijas čempionātā pārspējot BK “Ogre” ar rezultātu 75:68.

Kā jau to varēja gaidīt, spēle nebija no vieglajām. Jau iepriekšējā tikšanās reizē BK “Ogre” izrādīja sīvu pretestību, neļaujot ventspilniekiem uzelpot visas spēles garumā.

1.ceturtdaļa. Spēles sākums ventspilniekiem padodas. Vispirms precīzs ir Ubilla, tad Šķēle, un skaisti uzbrukumu noslēdz arī Bruševics. Ogres komandai sākums padodas smagnējs, un pirmajās 3 minūtēs grozu neizdodas iekarot (6:0). Rezultātu Ogres komandai izdodas atklāt Niedram, kurš ir precīzs no tālmetienu līnijas. Ar tālmetienu atbild arī Šķēle, bet neuzmanīgi ventspilnieki ir aizsardzībā, kas ļauj trāpīt brīvu metienu no groza apakšas Sīpoliņam. Lieliska sadarbība padodas Ubillam un Jucikam, no kuriem pēdējais ar skaistu triecienu grozā no augšas noslēdz uzbrukumu (11:5). Tālākie uzbrukumi ventspilniekiem nav tik veiksmīgi, ko kurzemnieki met garām, tas Sīpoliņam ir pa spēkam, un Ogres komandai izdodas pietuvoties rezultātā (11:9). Rinalds Sirsniņš ar metienu savā gaumē izvirza ogrēniešu vadībā (11:12), bet ar skaistu danku atbild decembra MVP Zaķis. Pozņaks ir precīzs no pustālās distances, kamēr Zaķis met garām no groza apakšas. Skaista izspēle padodas Ubillam un Hamiltonam, kas ļauj ventspilniekiem atgriezties vadībā. Tomēr Jānim Atropam padodas realizēt brīvu metienu no groza apakšas un ceturtdaļa noslēdzas ar BK “Ogres” vadību 15:16.

2.ceturtdaļa. Lai arī Ogres komandai spēles sākums bija miegains un īsti nepadevās, tomēr aizvadītās ceturtdaļas viducī ogrēnieši sakūra pamatīgu pirti BK “Ventspils” komandai un atgādināja, ka vieglas pastaigas nebūs. Pirmos punktus gūst Ubilla. Ventspilnieki labi darbojas aizsardzībā, neļaujot viesiem gūt punktus, piespiežot izmest sarežģītus metienus (20:16). Ogres komandai pirmos punktus gūst Pozņaks no sev ierastās tālās distances. Hamiltonam izdodas realizēt abus soda metienus, kas ļauj sasniegt 3 punktu pārsvaru. Bruševicam izdodas iepriecināt līdzjutējus ar skaistu darbību aizsardzībā, bloķējot metienu. Jakovičs drošsirdīgi laužas uz grozu, gūstot 2 punktus sarežģītā situācijā. Ogre tomēr neļauj atslābināties, Sīpoliņam gūstot 3 punktus (24:22). Bet arī Jakovičs parāda, ka viņam pulveris nav sauss un trāpa no tālmetiena līnijas (27:22). Sīpoliņš pamatīgi sarežģī dzīvi ventspilniekiem, jo braši cīnās arī groza apakšā, izcīna bumbas un realizē punktus. Precīzs no tālmetienu līnijas ir arī Niedra, pēc tam arī Sīpoliņš un vairs tikai + 2 Ventspilij (32:30). Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu, pēc kura punktus no groza apakšas gūst Zaķis. Abām komandām neizdodas rezultatīvi noslēgt puslaika pēdējos uzbrukumus, un tas noslēdzas ar nelielu ventspilnieku pārsvaru 34:32. Pirmā puslaika rezultatīvākais BK “Ventspils” spēlētājs ar 8 punktiem ir Aigars Šķēle, bet BK “Ogres” līderis ir Guntis Sīpoliņš, kuram 14 punkti.

3.ceturtdaļa. Jānim Atropam izdodas izlīdzināt rezultāt. Turpmākās minūtēs abām komandām punktus neizdodas gūt, līdz 3 punkti Ubillas un BK “Ventspils” kontā. Pozņakam vēlreiz izdodas savu komandu izvirzīt vadībā no soda metienu līnijas (37:38). Zaķim izdodas vadību atgūt, bet Bruševicam lieliska darbība aizsardzībā, pārtverot bumbu. Ātrajā uzbrukumā viņš izpelnās mest soda metienus, bet trāpa tikai vienu (40:38). Pēc brīža viņam izdodas realizēt abus soda metienus, bet Jakovičam precīzs tālmetiens (45:38). Ventspilniekus atvēsina Vītola precīzais tālmetiens, bet Šķēle tūlīt atbild ar 2 punktiem (47:41). Ventspils komanda uz brīdi ir iestrēgusi rezultātā, kamēr Ogre nepiekāpīgi tuvojas, vēlreiz izlīdzinot rezultātu (47:47). Jucikam izdodas realizēt soda metienus, pēc brīža uz soda metienu līnijas stājas arī Hamiltons un realizē vienu no diviem (50:47). Ubillam vēlreiz padodas tālmetiens, bet visai Ventspils komandai veiksmīga aizsardzība, piespiežot ogrēniešiem kļūdīties. Hamiltons met garām soda metienus, bet Juciks pielabo un 2 punkti (55:49). Juciks pēc brīža saņem nesportisko piezīmi, kas tiek pārvēsta tikai vienā punkta no soda metienu līnijas (55:50). Ceturtdaļa noslēdzas ar nelielu mājinieku pārsvaru 55:52.

4.ceturtdaļa. Pēdējā ceturtdaļa iesākas asi un bez kompromisiem, abas komandas apmainās precīziem tālmetieniem (63:58). Aigars Šķēle ar spēku aizlaužas līdz groza apakšai un vēl 2 punkti (65:58). Gints Antrops realizē tālmetienu, samazinot rezultāta starpību, kamēr mājiniekiem pašiem punktus neizdodas gūt. Hamiltons nopelna 4 piezīmi, bet Gints Antrops ir precīzs tikai vienā no soda metieniem (65:62). Pavisam tuvu Ogri pietuvina Pozņaks, kurš gūst punktus no groza apakšas un vairs tikai +1 Ventspils komandai (65:64). Jakovičam izdodas realizēt grūtu metienu no groza apakšas (67:64). Hamiltons izplēš vēl 2 punktus savai komandai, bet nākamā epizodē saņem 5. piezīmi. Ubilla nodemonstrē caurgājienu un gūst savai komandai vēl 2 punktus, pēc brīža realizē vienu no soda metieniem un +7 Ventspilij 35 sekundes līdz spēles beigām (72:65). Sirsniņam vēl izdodas realizēt tālmetienu, bet Ventspils komanda uzvaru vairs neatdos un izcīnīta pirmā uzvara jaunajā gadā 75:68.

BK “Ventspils” komandā ar 20 punktiem, 10 atlēkušām bumbām un 5 rezultatīvām piespēlēm neapturams bija Emanuēls Ubilla. Ogres komandā punktu līderis bija Guntis Sīpoliņš, kuram 16 punkti un 7 atlēkušās bumbas.

Nākamā spēle BK “Ventspils” komandai izbraukumā Eiropas Basketbola Čempionu līgā, kur tiksies ar saviem tiešajiem konkurentiem no Francija Elan Chalon. Spēle notiks 10. janvārī, plkst. 21:30 pēc Latvijas laika un to tiešraidē skatieties Lattelecom kanālā Best4Sport.

BK “Ventspils” – BK “Ogre” 75:68 (15:16, 19:16, 21:20, 20:16)

BK “Ventspils”: Ubilla 20 (10 ab), Šķēle 12, Jakovičs 11, Zaķis 8, Hamiltons 7, Lomažs 6, Juciks 6, Bruševics 5 (14 ab)

BK “Ogre”: Sīpoliņš 16, J.Antrops 12, G.Antrops 12, Pozņaks 11, Niedra 6, Sirsniņš 6, Vītols 5, Mizis, Atelbauers, Dārgais