Izšķirošā spēle pret Grieķijas “PAOK” pusdesmitos vakarā
05. Februāris 2018.

Otrdien, 6.februārī, BK “Ventspils” savā laukumā aizvadīs FIBA Basketbola Čempionu līgas apakšgrupu turnīra 14. kārtas spēli pret Grieķijas klubu “PAOK”. Tā būs pēdējā un izšķirošā spēle par iekļūšanu turnīra nākamajā kārtā – izslēgšanas spēlēs. Ievērojot sportisko principu, visas B apakšgrupas pēdējās kārtas spēles sāksies vienā dienā un vienā laikā – otrdien, 6. februārī, pulksten 21:30, pēc Latvijas laika.

Otrdienas pretiniekiem Saloniku “PAOK” ir tik pat uzvaru un zaudējumu, cik ventspilniekiem – 6 uzvaras un 7 zaudējumi. Tādēļ matemātika pavisam vienkārša – uzvarētājs nokļūst starp apakšgrupas labākām četrām komandām un nopelna tiesības cīnīties izslēgšanas spēlēs. “PAOK” gadījumā vēl ir iespēja aizsniegties arī līdz 3.vietai apakšgrupā, ja “Neptunas” komandai gadīsies paklupt pret apakšgrupas līderiem Tenerifes klubu “Iberostar”, kas visdrīzāk arī varētu notikt, jo Spānijas klubam noteikti nebūs vēlme atdot savu 1. vietu B apakšgrupā. Šobrīd komfortablā 2. vietā ir iekārtojusies Vācijas komanda MHP “Riesen”, kurai var izdoties pakāpties uz 1.vietu, ja paši uzvar Itālijas komandu “Capo d’Orlando”, bet Tenerifes komanda zaudē “Neptunas” komandai.

Roberts Štelmahers atzīst, ka šajā sezonā Eiropas turnīrā viņa vadītā komanda ne pārāk labi aizvadījusi mājas spēles, tomēr atzīst, ka otrdienas spēlē viss varētu būt citādi, neskatoties uz robiem sastāvā: “Traumas ir sporta sastāvdaļa, no tām nevaram nekur aizbēgt, jāspēlē ar tiem, kas ir veseli un gatavi spēlē. PAOK ir laba komanda, tomēr ne neuzvarama, noteikti cīnīsimies”. Arī komandas kapteinis Māris Gulbis uzsver, ka traumas pēdējā laikā vajā komandu un ventspilnieki nevar aizvadīt spēles optimālā sastāvā, tomēr otrdienas spēlē visi tie spēlētāji, kuri dosies laukumā, cīnīsies arī par tiem, kuri laukumā doties nevarēs.

Diemžēl komandai vēl palīdzēt nevarēs Aigars Šķēle un Maiks Bruševics, kuri abi dziedē traumas. Lai arī Aigars šobrīd aizvada vieglus treniņus kopā ar komandu, tomēr spēlē laukumā doties nevarēs. Bruševicam rehabilitācijas laiks ir nepieciešams ilgāks un kopā ar komandu šobrīd netrenējas. Labā ziņa, ka otrdien laukumā plāno atgriezieties Roberts Freimanis.

Iepriekšējā abu komandu tikšanās reizē, kas notika 5. decembrī Salonikos, BK “Ventspils” piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 76:83. Rezultatīvu spēli aizvadīja Māris Gulbis ar 17 punktiem un Maiks Bruševics, kurš guva 16 punktus. PAOK komandas rezultatīvākais vīrs bija Vangelis Margaritis, kurš guva 15 punktus. Iepriekšējā spēlē pirmās 3 ceturtdaļas komandas aizvadīja salīdzinoši līdzīgi. Ventspils komandai izdevās 3. ceturtdaļu noslēgt ar nelielu pārsvaru 61:57, tomēr 4. ceturtdaļā lielāku cīņassparu demonstrēja grieķi un pēdējās minūtēs izcīnīja uzvaru.

PAOK uz Ventspili dosies ar iepriekšējās nedēļas uzvaru un zaudējumu kabatā, jo iepriekšējā FIBA Basketbola Čempionu līgas spēlē savā laukumā pārspēja Lietuvas klubu “Neptunas” ar rezultātu 91:70, bet Grieķijas čempionātā svētdienas spēlē 4. februārī savā laukumā piekāpās BK “Panatinaikos” komandai ar rezultātu 74:91.

BK “Ventspils” līdzjutēji tiek laipni gaidīt uz aizraujošo spēli otrdien, 6.februārī, Olimpiskajā centrā “Ventspils”. Spēles sākums 21:30, to tiešraidē translēs arī Best4Sport TV. Līdzjutēji tiek gaidīti jau no pulksten 20:30, kad halles foajē muzicēs grupa “Simply Charm”. Pēc spēles plkst. 23:30 tiks nodrošināts “Ventspils Reisa” pilsētas papildreiss, kurš līdzjutējus nogādās Pārventā, saglabājot ierasto maršrutu un samaksu par braucienu. Papildreisa iekāpšanas vieta – Lielā prospekta pietura pie Olimpiskā centra “Ventspils” viesnīcas.