Hamiltons aukstasinīgs, “Ventspilij” uzvara, Vairogam dzimšanas diena
08. Novembris 2017.

Trešdien, 8.novembrī, komandas trenera Akseļa Vairoga dzimšana dienā, BK “Ventspils” aizvadīja izbraukuma spēli Turcijā, kur tikās ar Rolanda Freimaņa pārstāvēto “Gaziantepa” komandu.  Ventspils komanda lieliski aizvadīja 3 spēles ceturtdaļas, pēdējā saņemot aukstu dušu, jo nespēja uz brīdi apturēt turku uzbrukumu no tālās distances. Tomēr šajā brīdi aukstasinīgi nospēlēja Bleiks Hamiltons, kurš spēja atbildēt ar precīziem tālmetieniem. Visā spēlē uzvaru svinēja ventspilnieki ar rezultātu 99:74, bet Hamiltons kļuva par rezultatīvāko spēlētāju ar 26 punktiem.

Roberts Štelmahers sākumsastāvam izvēlējās Gulbi, Šķēli, Juciku, Hamiltonu un Ubillu.

1.ceturtdaļa. Spēles centra iemetienā uzvar ventspilnieki un uzreiz uzbrukumā dodas Šķēle, kuram gan paspēj nobloķēt metienu. Tomēr veiksmīgs ir Hamiltons, kurš ar tālu pustālo metienu atklāj spēles rezultātu. Gaziantepas komanda ir veiksmīga no pustālās un tālās distances, tomēr ar 3 tālmetieniem atbild ventspilnieki. Vispirms Ubilla, tad Gulbis un vēl Šķēle (11:7). Veiksmīgi vairākus uzbrukumus aizvada ventspilnieki, uz kurzemnieku 7 punktiem tikai ar 2 atbild Turcijas komanda (18:9). Minūtes pārtraukumu pieprasa “Gaziantepa” komandas galvenais treneris, kas dod arī rezultātu – 5 punktus pēc kārtas. Lielisku sadarbību nodemonstrē Lomažs un Zaķis, kurš atgriezies spēlē pēc traumas sadziedēšanas (22:17). Vairs punkti netiek gūti, un ceturtdaļa noslēdzas ar nelielu ventspilnieku pārsvaru.

2.ceturtdaļa. Ceturtdaļa iesākās ar kļūdām abu komandu izpildījumā. Spēlē iesaistās arī Latvijas basketbolists Rolands Freimanis, uz kuru tiek veidota arī sadarbība, tomēr punktus viņam neizdodas gūt. Veiksmīgu 2+1 uzbrukumu noslēdz Hamiltons, papildinot ventspilnieku rezultātu (25:17). Zaķa Freimaņa cīņa noslēdzas ar Freimaņa piezīmi un Zaķa vienu precīzu soda metienu. Pēc brīža Freimanis ir precīzs no tālmetienu līnijas, samazinot rezultātu starpību (26:20). Hamiltons skaisti pielabo Ubillas pustālo metienu. Ilgāku laiku abām komandām neizdodas gūt punktus. Asas vārda pārmaiņas izveidojas starp Zaķi un Rudu, piezīmes neseko. Tomēr Zaķis nevar atrast mieru un paspēj saķerties arī ar Vaitu. Šoreiz nesportisku piezīmi saņem Zaķis, kurš nekavējoties tiek nosēdināts uz rezervistu soliņa  (33:27). Veiksmīgi aizsardzībā nospēlē Šķēle, bet uzbrukumā precīzs no tālmetienu līnijas ir Jakovičs un + 9 Ventspilij. Divus uzbrukumus pēc kārtas veiksmīgi aizvada turki, kas liek Štelmaheram ņemt pauzi un sasaukt savējos uz sapulci (36:31).  Puslaikā Ventspils komanda dodas ar nelielu pārsvaru 38:31. Pirmās divās ceturtdaļās “Ventspils” komandā ar 9 punktiem rezultatīvākais bija Bleiks Hamiltonam, bet Gazinatep komandai Viktors Ruds arī ar 9 punktiem.

3.ceturtdaļa. Ceturtdaļa veiksmīgāk iesākas ventspilniekiem, panākot 12 punktu pārsvaru (48:36). Rudam izdodas efektīgs trieciens grozā no augšas, bet kopumā Turcijas komanda izskatās apjukusi un neveiksmīgi spēlē gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Tikmēr ventspilnieki turpina turēties drošā attālumā un ceturtdaļas vidū +16 (56:40).  Ruds īsā laika sprīdī nopelna 2 piezīmes, tikmēr Jakovičs iemet 2 soda metienus. Šķēle pievieno vēl precīzu tālmetienu, un BK “Ventspils” vadībā jau ar 21 punktu (61:40). Ar precīzu tālmetienu atzīmējas arī Lomažs, kamēr 1 punktu no soda metienu līnijas gūst Hacjevs. Oguta nopelna tehnisko piezīme, ko Gulbis pārvērš vienā punktā no soda metienu līnijas. Vēl 2 punktus no tās pašas vietas pievieno Šķēle un jau + 30 ventspilniekiem (71:41).

4.ceturtdaļa. Spēles pēdējo ceturtdaļu pārliecinošāk iesāk mājinieki, kuri gūst 2 precīzus tālmetienus pēc kārtas.  Uz sapulci savu komandu sasauc Roberts Štelmahers, atgādinot, ka vēl ir jāspēlē vesela ceturtdaļa un nepieciešama koncentrēšanās. Pēc minūtes pārtraukuma punktus atkal gūst Turcijas komanda, un tie atkal ir 3 punkti. Vairāk kā 2 minūtes Ventspils komandai nebija izdevies gūt punktus, līdz vienu precīzu soda metienu realizē Juciks (72:50). Neveiksmīgi nospēlē aizsardzībā BK “Ventspils”, vispirms ļauj izmest un iemest tālmetienu, vēl piezīme Jakovičam citā spēles epizodē, kas ļauj turkiem turpināt uzbrukumu un beidzas ar vēl 2 punktiem Blazičam (72:55). Ventspils komandai neizdodas uzbrukuma atvēlētā laikā noslēgt uzbrukumu, bet Oguts ir precīzs no tālmetienu līnijas vēlreiz. Tas ir jau 17. punkts ceturtdaļā turkiem, kamēr Ventspils komanda guvusi tikai 1 un to pašu no soda metienu līnijas.  20. punktu ceturtdaļā atkal ar tālmetienu realizē Oguts, kamēr Bruševics atbild ar 2 punktiem. Beidzot tālmetienu iemet arī Ventspils komanda Hamiltona izpildījumā, bet turki nolēmuši tālmetienu konkursu turpināt. Neticami, bet arī Cinko iemet trīspunktnieku. Hamiltons vēlreiz ir precīzs no tālmetienu līnijas, bet vienu soda metienu iemet Gulbis (82:69).  Cinko vēlreiz ir precīzs no tālmetienu atzīmes, bet Hamiltons atbildi nepaliek parādā. Vēl pēc brīža viņam arī 2 punkti no groza apakšas (87:69). Hamiltons turpina būt aukstasinīgs un precīzi realizē arī 2 soda metienus. Vēl 2 punktus no soda metienu līnijas realizē Šķēle un, 2 minūtes līdz spēles beigām, var mierīgāk uzelpot, jo atjaunots vairāk ka 20 punktu pārsvars Ventspilij  (91:69).  2 precīzus tālmetienu pēc kārtas šauj Jakovičs. Ar augstu precizitāti “Gaziantep” nospēlē spēles pēdējo ceturtdaļu, tomēr tā arī nespēj atspēlēties, kas ļauj “Ventspils” komandai uzvarēt visā spēlē ar rezultātu 99:74. Tā ir 3. uzvara FIBA Eiropas Basketbola Čempionu līgā.

Hamiltons kļuva par rezultatīvāko spēlētāju “Ventspils” komandā ar 26 punktiem, 3 atlēkušām bumbām un 1 rezultatīvu piespēli. Šķēle pievienoja vēl 18 punktus, viņam arī 6 atlēkušās bumbas un 4 rezultatīvas piespēles. “Gaziantep” komandā ar 16 punktiem rezultatīvākie bija Oguts un Ruds.

Latviešu basketbolists Rolands Freimanis laukumā pavadīja 15 minūtes, kuru laikā guva piecus punktus, izcīnīja divas atlēkušās bumbas un izdarīja rezultatīvu piespēli.

“Gaziantep” – “Ventspils” 74:99 (17:22, 14:16, 10:33, 33:28)

Gaziantep: Ruds 16, Oguts 16, Vaits 10, Cinko 14, Freimanis 5, Balazičs 5, Armands 5, Laions 4, Erjuzs 2, Hacijeva 1, Sungurs,
Ventspils: Hamiltons 26, Šķēle 18, Ubila 14, Jakovičs 14, Gulbis 8, Juciks 7, Bruševics 5, Lomažs 5, Zaķis 5, Grīnbergs.

Nākamo spēli ventspilnieki aizvadīs savā laukumā, kad 14.novembrī tiksies ar Itālijas komandu “Capo d’Orlando”. Spēles sākums 19:00.