Gulbis rezultatīvākais, Ķilps danko, Ventspils pārliecinoši uzvar igauņus no Parnu.
03. Oktobris 2018.

Trešdien, 3.oktobrī, ar emocionālu svinīgo pasākumu par godu BK “Ventspils” 10. čempiona titulam, iesākās jaunā basketbola sezona Ventspilī. Lai arī ventspilnieki bija aizvadījuši jau divas spēles jaunajā sezonā, tomēr Olybet Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas spēle pret Parnu Sadam komandu bija pirmā savā laukumā . BK “Ventspils” svinēja drošu uzvaru, pārspējot viesus ar rezultātu 97:62.

Sākumsastāvs: Gulbis, Lomažs, Džonsons, Jurevučus un Arledžs

1.ceturtdaļa. Rezultātu atklāj Māris Gulbis ar vienu precīzu soda metienu. Turpmākās minūtes abām komandām neizdodas noslēgt precīzus uzbrukumus. Elegantu saspēli nodemonstrē Džonsons, kurš zem groza atdod Gulbim piespēli un ir precīzs. Pēc brīža komandas kapteinis precīzs ir arī no tālmetienu līnijas. Trejacis precīzs arī Lomažam (11:4). Ceturtdaļas vidū Štelmahers ir nomainījis gandrīz visu sākumsastāvu, laukumā palicis tikai Lomažs no starta piecinieka. Ar pirmajiem punktiem pierakstās arī Jakovičs. Vispirms soda metieni, bet pēc tam arī tāls pustālais (19:11). Laukumā dodas arī Kristaps Ķilps. Lielisku bumbas triecienu grozā no augšas nodemonstrē Blaus, bet jau nākamajā aizsardzībā bumbu pārtver Jakovičs, un ātri 2 punkti. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 25:13.

2.ceturtdaļa. Ar pirmajiem punktiem šajā spēlē debitē Kristaps Ķilps, realizējot tālmetienu, kuri ir arī pirmie punkti ceturtdaļā. Arledžs turpina labi darboties zem groza abās laukuma pusēs, paspējot pielabot arī savu komandas biedru neprecīzos metienus (30:15). Ātruma īpašības demonstrē Džonsons un Bīns, kuri nav notverami, ja dodas ātrās pārejās. Bīnam ātri 2 punkti pēc Džonsona piespēles. Rezultāts aug gausi. Abas komandas cieši spēlē aizsardzībā, neļaujot komandām nonākt līdz brīviem metieniem. Tomēr Ventspils komanda ir iekrājusi drošu pārsvaru un uzspiež savu spēles rokrakstu. Lomažs pievieno vēl 3 punktus no tālmetienu līnijas, bet Parnu komandai izdodas 2 punktus atkarot no pustālās distances (38:22). Puslaiks noslēdzas ar rezultātu 43:27.

3.ceturtdaļa. Pēc pārtraukuma Ventspils komanda turpina uzņemto kursu – cieša aizsardzība un ātras pārejas. To izmanto arī Džonsons, kurš tiek pie ātriem 3 punktiem no tālmetienu līnijas. Tomēr igauņi pamana caurumu aizsardzībā un nodemonstrē efektīvu caurgājienu ar bumbas triecienu grozā no augšas. Jurevičus ir precīzs no tālmetienu līnijas un + 18 Ventspilij. 20. punktu pievieno Blaus, pielabojot Jakoviča metienu (51:31). Skaista uzbrukuma epizode padodas Jakovičam un Freimanim, kur pēdējam izdodas gūt 2 punktus. Pēc brīža arī pats Jakovičs nodemonstrē elegantu caurgājienu un pievieno vēl 1 punktu no soda metienu līnijas. Ceturtdaļas izskaņā Štelmahers laukumā sūta arī Ķilpu un Grīnbergu. Lieliski cīnās Arledžs, kurš ar neticamu āķa metienu gūst 2 punktus. Ceturtdaļa noslēdzas ar drošu Ventspils komandas vadību 66:45

4.ceturtdaļa. Džonsons savā manierē iesāk ceturtdaļu – iemet tālmetienu. Divus uzbrukumus pēc kārtas veiksmīgs ir Gulbis, kurš vispirms ir precīzs no tālmetienu līnijas, bet pēc tam nokārto punktus arī no groza apakšas. Lai arī abām komandām ir skaidrs spēles iznākums, Štelmahers savai komandai neļauj atslābt. Pieprasa ciešu aizsardzību un ātru pāreju uzbrukumā. Tas dod rezultātu, jo Ventspils komanda sasniegusi jau 32 punktu pārsvaru (89:57). Ķilps pieceļ kājās halli, jo nodemonstrē bumbas triecienu grozā no augšas. Pēdējos punktus spēlē gūst Mareks Jurevičus, kurš trāpa pustālo metienu un pēc tam pievieno arī soda metienu. Līdz ar to spēles rezultāts 97:62.

Rezultatīvākie šovakar Ventspils rindās ar 17 punktiem Māris Gulbis, viņam arī 7 atlēkušās bumbas un 1 rezultatīva piespēle. 15 punkti, 7 atlēkušās bumbas un 2 rezultatīvas piespēles Džonatanam Arledžam. Tik pat punkti arī Rihardam Lomažam. Parnu Sadam rezultatīvākais vīrs Mihkels Kirves ar 15 punktiem.

BK Ventspils : Parnu Sadam 97:62 (25:13; 18:14; 23:18).