Francijas misija “Uzvarēt” izpildīta!
11. Janvāris 2018.

BK “Ventspils” devās uz Franciju ar vienu misiju – uzvarēt! Lai arī spēle bija nervoza, kļūdām un neprecīziem metieniem bagāta, tomēr vēsturei tā paliks kā vēl viena uzvara FIBA Basketbola Čempionu līgā. Ventspilniekiem izdevās izbraukuma spēlē uzvarēt Elan Chalon komandu ar rezultātu 75:69.

Savu debiju BK “Ventspils” komandā piedzīvoja kurzemnieku jaunieguvums Roberts Freimanis, kurš laukumā devās jau pirmās ceturtdaļas sākumā. Diemžēl arī viens zaudējums – pašā spēles sākumā potītes traumu nevainīgā situācijā guva Juciks, tādējādi piespiežot Robertam Štelmaheram mainīt spēles taktiku. Juciks tā arī laukumā neatgriezās.

Roberts Štelmahers palika uzticīgs savam biežākam sākuma sastāvam arī šajā spēlē,laukumā sūtot Ubillu, Šķēli, Zaķi, Bruševicu un Gulbi.

1.ceturtdaļa. Spēles rezultātu atklāj Francijas komandas spēlētājs Kamara ar bumbas triecienu grozā no augšas, pēc tam punktus gūst arī Žilet. Ventspilniekiem spēles sākums nepadodas un ir haotisks, kuru veido pašu pieļautās kļūdas. Pirmos punktus viesiem gūst Bruševics, kurus izdodas realizēt pēc kārtīgas cīņas par atlēkušo bumbu. Vēl 2 punktus izdodas gūt Francijas klubam, un minūtes pārtraukumu pieprasa Roberts Štelmahers (2:9). Ilgāku laiku abas komandas klusē ar rezultāta palielināšanu, nerealizējot nevienu no daudzajiem metieniem, līdz izkustina rezultātu Hamiltons (5:9). Nepatīkamu potīšu savainojumu piedzīvo Juciks un dodas uz rezervistu soliņu. Zaķis gūst punktus pēc Lomaža piespēles, pēc tam pievieno vēl 2 punktus no soda metienu līnijas (9:12). Spēles 8 minūtē no soda metienu līnijas pirmo punktu gūst arī komandas jaunieguvums Roberts Freimanis (10:12). Pinoltam izdodas gūt tālmetienu savai komandai, bet 2 punktus atgūst Hamiltons. Zaķim izdodas gūt punktus no groza apakšas, bet vēl viens tālmetiens francūžiem un -7 ventspilniekiem (14:21). Lomažam izdodas 2 punktus savai komandai atspēlēt un ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 16:21.

2.ceturtdaļa. Iesākas ar Bruševica paraugstundu uzbrukumā un aizsardzībā. Vispirms iemests tālmetiens, tad pārtverta piespēle un vēl viens tālmetiens, kas ļauj ventspilniekiem atrasties pirmo reizi vadībā (22:21). Tomēr ne uz ilgu laiku, jo francūžiem īsā laikā izdodas gūt 5 punktus. Jakovičam padodas tālmetiens un vairs tikai -1 (27:28). Ventspils komandu vadībā izvirza Lomaža tālmetiens (30:28). Arī Šķēlem padodas tālmetiens, tomēr francūžiem izdodas rezultāta starpību izlīdzināt. Gulbim izdodas gūt savus punktus no iemīļotās tālmetienu distances, pēc brīža pievieno vēl 3 punktus Jakovičs, un tas ventspilniekiem ir 7. precīzais tālmetiens no 10 izmestiem (39:33). Ceturtdaļas izskaņu veiksmīgāk nospēlē Elan Chalon komanda, tomēr tā noslēdzas ar ventspilnieku nelielu pārsvaru 41:37. Rezultatīvākais spēlētājs ventspilnieku rindās pēc 1.puslaika ir Bruševics, kuram 8 punkti un 3 atlēkušās bumbas, bet Elan Cahalon komandai Dorsijs ar 7 punktiem.

3.ceturtdaļa. Iesākas ar abu komandu apmaiņām ar piezīmēm, tiesa, Ventspils komanda pamanās 1 minūtē sapelnīt jau 3 piezīmes. Pēc 3 aizvadītām spēles minūtēm pirmo punktu puslaikā gūst Zaķis no soda metienu līnijas, tiesa, otro met garām. Vēl 2 punktus Zaķis gūst no groza apakšas pēc fantastisks Ubillas piespēles (44:37). Pēc 7 nospēlētām minūtēm abas komandas ir guvušas katra tikai par 3 punktiem, kas raksturo visu spēles ceturtdaļu. Ja hokejā tas būtu teicams rezultāts, tad basketbolā tā varētu būt vai nu laba aizsardzībai, vai neizmantostās iespējas, realizējot metienu. Diemžēl vai par laimi, bet abām komandām tas ir 2.variants. Freimanis met garām no groza apakšas, bet nopelna piezīmi pret sevi. Freimanis ir precīzs tikai vienā no soda metieniem, tikmēr Francijas klubam izdodas caurgājiens un 2 punkti (45:43). Chalon komandai uz īsu brīdi izdodas izvirzīties vadībā ar tālmetienu, bet roka nenodreb arī Bruševicam. Kamara gūst vēl 2 punktu, un tie noslēdz mazrezultatīvo ceturtdaļu ar rezultātu jau Francijas kluba labā 48:49. Visā ceturtdaļā ventspilniekiem izdevās gūt tikai 7! punktus.

4.ceturtdaļa. Iesākas ar abu komandu tālmetienu parādi, un rezultāts ir neizšķirts (52:52). Zaķim izdodas gūt punktus no groza apakšas, bet Harris atbild ar tālmetienu, un vadībā izvirzās Elan Chalon (56:57). Kurzemnieki pārņem vadību pēc Šķēles pustālā metiena, bet Harris vēlreiz ir precīzs no tālmetiena līnijas. Nesnauž arī Bruševics, kurš arī parāda tālmetiena precizitāti. Šķēlem izdodas atgūt vadību ar tālmetienu (64:62), bet rezultātu izlīdzina francūži. Lomažam sekmīgs pustālais metiens, uz ko Žilets atbild ar tālu tālmetienu. Bet Ubilla arī nekļūdās ar tālmetienu un +1 Ventspilj (70:69). Lieliski padodas aizsardzībā nostrādāt Hamiltonam, bet 2 reizes pēc kārtas no sodu metienu līnijas precīzs ir Ubilla, kas ļauj ventspilniekiem atrasties vadībā (75:69). Francijas komanda kļūdās uzbrukumā un nespēj vairs precīzi realizēt savus metienus, kaut skaidrs ir trenera norādījums mest tālmetienus. BK “Ventspils” izcīna savu 5. uzvaru ar rezultātu 75:69 un atgriežas turnīra tabulas B apakšgrupas 4. vietā, kas ļauj cīnīties par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs. Nākamā spēle arī tiks aizvadīta izbraukumā, kad 16. janvārī tiksies ar apakšgrupas līderiem MHP Riesen.

Rezultatīvākais šovakar ventspilnieku rindās bija Maiks Bruševics, kurš savas komandas labā guva 14 punktus, pievienoja 5 atlēkušās bumbas un atdeva 2 rezultatīvas piespēles.

Elan Chalon – BK “Ventspils” 69:75 (21:16; 16:25; 12:7; 20:27)

Elan Chalon: Nzeulie 16, Žilet 10, Gelabale 8, Rozenfeld 7, Dorsej 7, Pinault 6, Harris 6, Farr 2

BK “Ventspils”: Bruševics 14, Šķēle 13, Ubila 12, Zaķis 11, Lomažs 7, Hamiltons 7, Jakovičs 6, Gulbis 3, Freimanis 2, Juciks