Eiropas sezona noslēdzas Turcijā
13. Marts 2019.

Trešdien, 13.martā, BK “Ventspils” devās uz Izmiru, lai aizvadītu atbildes spēli FIBA Eiropas kausa astotdaļfinālā. Ventspils cīnījās līdz galam, tomēr slikti aizvadītā spēles 3.ceturtdaļa visdrīzāk bija iemesls zaudējumam Turcijas vienībai Pinar Karsiyka, piekāpjoties spēlē ar rezultātu 65:70, kas nozīmēja arī zaudējumu abu spēļu summā ar rezultātu 143:146.

Ventspilnieki uz Turciju devās ar + 2 punktiem rezervē, tomēr visiem bija skaidrs, ka spēle šajā valstī būs pavisam ar citu garšu, turklāt Pinar Karsiyakas komanda savā laukumā spēlē pārliecinošāk. BK “Ventspils” spēlei bija pieteikuši visus savus rīcībā esošos spēlētājus. Laukumā bija atgriezies arī Zaķis, kuram bija iedota neliela pauze spēles laukumā aizvadītā cīņā pret Jēkabpils komandu.

Sākumsastāvs: Džonsons, Lomažs , Gulbis, Arledžs, Dramē.

1.ceturtdaļa. Ar pirmiem punktiem sāk mājinieki, realizējot metienu groza apakšā Marejam. Pēc tam divus uzbrukumus pēc kārtas realizē ventspilnieki Dramē un Lomaža izpildījumā. Karsiyakas komandai padodas labāk nospēlēt aizsardzībā, bet vēl labāk arī uzbrukumā, kas ļauj viņiem atrauties rezultātā (4:9). Arledžs ir precīzs no soda metienu līnijas. Arledžam izdodas atbruņot Mareju groza apakšā, un ātrā pārejā Gulbis gūst vieglus punktus. Dramē gūst punktus no soda metienu līnijas, un Ventspils atgūst vadību (10:9). Turcijas komanda apņēmīgi turpina spēlēt uz savu centra spēlētāju Mareju, kuram arī izdodas apspēlēt Dramē uzbrukumā, nopelnot arī tiesības mest soda metienu, bet to nerealizē. Mājiniekiem atkal izdevies atkarot vadību, bet rezultāta starpību sadeldē Zaķis (12:13). Vairākas minūtes laukumā iestājas apjukums, jo abas komandas kļūdās un bumba nepārtraukti maina savus īpašniekus, tā arī pie punktiem netiekot nevienai komandai. Rezultātu izkustina Valkers, kurš trāpa tālmetienu (12:17). Džonsons sev eleganti noorganizē caurgājienu pa laukuma labo malu. Ceturtdaļa noslēdzas ar nelielu mājinieku pārsvaru 14:17.

2.ceturtdaļa. Ventspils sāk ar 2 punktiem Bērziņa izpildījumā, viņš vēl realizē arī soda metienu, samazinot rezultāta starpību (17:19). Jakovičs trāpa tālmetienu, kas ventspilnieki ir pirmais šajā spēlē, tiesa, arī mājinieki neizceļas ar precīziem tālmetieniem līdz šim. Marejs atkal tiek apstādināts ar piezīmi Dramē izpildījumā. Turklāt vēl pamanās gūt arī punktus un pievienot arī soda metienu (20:24). Vairākās epizodēs neveiksmīgi nospēlē Zaķis, kas nav ļāvis ventspilniekiem tikt pie punktiem. Marejs vēlreiz gūst punktus, izvirzoties vadībā jau ar +6 (20:26). Ventspils komandai gandrīz 5 nospēlētās minūtēs ir izdevies gūt tikai 3 punktus. Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu. Arledžs trāpa pustālo metienu no soda laukuma, bet mājinieki atbild ar sulīgu danku. Zem mājinieku groza notiek ļoti sīva cīņa. Ventspils komandai ir ļoti grūti tikt pie punktiem, bet vēl mazāka iespēja tikt pie atkārtotiem metieniem. Arledžs nopelna pret sevi piezīmi un ir precīzs no soda metienu līnijas (24:28). Nervoza spēle arī turpinājumā, kur atkal iestājies neliels “bardaks” spēles ritmā. Par laimi tas rezultātu atnes ventspilniekiem Gulbja 2+1 uzbrukumā. Bet mājinieki atbild ar tālmetienu (27:33).  Džonsona un Dramē lieliskā saspēle atnes vēl 2 punktus, bet labo garastāvokli izjauc atkal pretinieku tālmetiens. Puslaikā abas komandas dodas ar rezultātu 31:36. Ventspils komandai nākamo divu ceturtdaļu galvenais uzdevums – nomierināt un sakārtot savu spēli, piespiest pretinieku spēlēt pozicionālu basketbolu, tas varētu dot cerības uzvarēt šajā duelī.

3.ceturtdaļa. Pirmie uzbrukumi abām komandām ir nesekmīgi, līdz Gulbis realizē tālmetienu. Mājinieki realizē divus uzbrukums pēc kārtas, bet Džonsons atkal izkārto sev caurgājienu. Paviršs atkal ir Zaķis, un Ventspils tiek sodīta ar ātru pāreju un diviem punktiem (36:42). Džonsons realizē pustālo metienu, bet mājinieki atbild ar tālmetienu. Džonsons turpina spēli uzņemties uz sevi un atkal gūst punktus (40:47). Ventspils turpina kļūdīties, neuzmanīgs ir arī Dramē, kas maksā dārgi. Lomažs sarāj savu komandas biedru, tomēr ir jau mājiniekiem + 11. Turklāt Dramē nopelna jau 4.piezīmi, un tās ir nopietnas problēmas ventspilniekiem garajā galā. Turcijas komanda turpina pārliecinoši, labi padodas uzbrukums, bet ventspilnieku pašu pieļautās kļūdas izmanto visas pēc kārtas. Ventspils 3.ceturtdaļu zaudē pārliecinoši ar rezultātu 40:53.

4.ceturtdaļa. Turcijas komandas apņēmība uzvarēt nav mazinājusies. Tā turpina spēlēt pārliecinoši, tomēr ne bez kļūdām. Diemžēl to neprot izmantot ventspilnieki un savu iekrāto deficītu nav samazinājuši. Arledžs izmanto iespēju brīvi izmest trīs soda metienus un visus arī trāpa (49:59). Bērziņš tiek apturēts ar nesportisko piezīmi, ko Jānis izmanto, trāpot soda metienus. Lieliski izdodas Džonsonam atrast Bērziņu zem groza un vēl 2 punkti (53:61). Dramē labi nospēlē aizsardzībā, pārtverot bumbu, bet Bērziņš trāpa tālu pustālo, kas viņam ir sestais punkts pēc kārtas. Ventspils komandai ir izdevies pietuvoties rezultātā, vairs tikai – 5 (56:61), turklāt arī sakārtojuši spēli. Palicis spēlēt vēl pēdējās piecas minūtes un Karsiyakas komandas galvenais treneris pieprasa minūtes pārtraukumu. Gulbis trāpa tālmetienu (59:61), bet mājiniekiem izdodas atspēlēt 2 punktus. Džonsons lieliski spēlē uzbrukumā, vēl 2 punkti ar caurgājienu. Bērziņš pacīnās par bumbu un ir precīzs no groza apakšas, pielabojot Gulbja tālmetienu. Pēdējās spēles sekundēs Džonsons met garām soda metienus (63:67), bet diemžēl aizsardzībā kļūda un mājiniekiem soda metieni, kas krīt iekšā. Džonsons caurgājienā realizē 2 punktus, bet atkal aizsardzībā piezīme un precīzi soda metieni no mājiniekiem. Džonsons vēlreiz nopelna mest soda metienus, tomēr tie atkal krīt garām… Brīnumi nenotiek un Ventspils atzīst Pinar Karsiyaka komandas pārākumu ar rezultātu 65:70, bet abu spēļu summā piekāpjas ar rezultātu 143:146. Līdz ar to Eiropas turnīru sezona ir noslēgusies, tagad atlikušas cīņas Olybet Latvijas Igaunijas Basketbola līgā, kā arī Latvijas čempionātā.

Rezultatīvākais šajā mačā ar 16 punktiem bija Ārons Džonsons, viņam arī 5 atlēkušās bumbas un 9 rezultatīvas piespēles.

Pinar Karsiyaka pret BK Ventspils 70:65 (17:14; 19:17; 17:9; 17:25).

Nākamo spēli ventspilnieki aizvadīs savā laukumā, kad tiksies ar kaimiņiem BK Liepāja. Spēle Olimpiskajā centrā “Ventspils” notiks 16.martā, plkst. 17:00.