Drošākā uzvara pret Ogri šajā sezonā līdz šim
07. Aprīlis 2018.

Sestdien, 7.aprīlī, BK “Ventspils” savā laukumā Olybet Latvijas Basketbola līgas ietvaros uzņēma BK “Ogres” komandu. Visu spēli Ventspils komanda atradās vadībā un izcīnīja drošāko uzvaru pret ogrēniešiem šajā sezonā līdz šim ar rezultātu 105:76.

Ventspilnieki spēli aizvadīja savā optimālā sastāvā. Spēlei pieteikts bija arī Ingus Jakovičs, tomēr viņš vēl tika pietaupīts un laukumā tā arī nedevās. Ja atceramies, tad nopietnu muguras un gurnu traumu Jakovičs guva pēc smaga kritiena spēlē pret BK “Jūrmala”.

Roberts Štelmahers sākuma sastāvam izvēlējās  Gulbi, Lomažu, Juciku, Bruševicu, Ubillu.

1.ceturtdaļa. Antrops sāk ar precīzu tālmetienu, bet ventspilnieki atbild ar Gulbja 2 punktiem no groza apakšas un Bruševica precīziem soda metieniem (4:3). Bruševicam izdodas pārtvert bumbu, pārvadīt to pāri visam laukumam un gūt punktus. Bet Lomažs, pēc nospēlētām 1,5 minūtēm, saņem jau 2 personīgo piezīmi. Štelmahers Rihardu nomaina ar Barnetu, kuram izdodas veiksmīgi nospēlēt aizsardzībā un gūt 2 punktus ātrajā uzbrukumā (10:3). Visockis – Rubenis nekavējoties pieprasa minūtes pārtraukumu. Ogres komanda atspēlē 3 punktus no tālmetienu līnijas, bet Barnetam padodas noslēgt uzbrukumu kombinācijā 2+1. Ogres komandai realizē 2 tālmetienus pēc kārtas Artūrs Bērziņš, bet Barnets atbild ar to pašu (16:12). Līdz šim punktus Ogres komandas guvusi tikai no tālmetienu līnijas, ko izdara arī Antrops.  Bruševics arī realizē tālmetienu, bet Šķēlem padodas ātrais uzbrukums, apspēlējot Sirsniņu. Ogres komandas soliņš nopelna tehnisko piezīmi, ko Barnetam neizdodas pārvērst punktā no soda metienu līnijas, bet 2 punktus gūst Šķēle no groza apakšas (28:21). Freimanim un Zaķim padodas lieliska saspēle, pēdējam triecot bumbu grozā no augšas. Ceturtdaļas pēdējās minūtes veiksmīgāk aizvada Ogre, samazinot rezultāta starpību, tomēr tā noslēdzas ar ventspilnieku vadību 32:28.

2.ceturtdaļa. Gulbis sāka ar personīgo piezīmi, kas Dārgo nosūtu uz soda metienu līnijas. Realizēts tiek tikai viens no tiem. Ventspils komandai nevedas uzbrukumā, nespējot noslēgt to ar sekmīgu groza guvumu (32:31). Ubilla gūst savus pirmos punktus ar tālmetienu. Labi izspēlēta kombinācija padodas ogrēniešiem, bet ar to pašu atbild arī Gulbis & Co. Zaķim padodas pārtvert bumbu, bet jau otrā zāles galā pārvērst tos punktos (40:33). Ilgāku laiku abas komandas netiek pie punktiem. Ikovļevs savus pirmos punktu gūst no soda metienu līnijas, bet viņa otro soda metienu pielabo Juciks ar skaistu bumbas triecienu grozā no augšas. Aigaram Šķēlem vēl viena pārtverta bumba un gūti punkti pēc ātrā uzbrukuma, kas ļauj sasniegt lielāko pārsvaru šī vakara spēlē līdz šim (48:38). Pēc brīža Šķēlem padodas arī elegants caurgājiens, bet jau nākamajā uzbrukumā viņam vēl 2 punkti no pustālās distances. Barnets ar spēku izcīna sev 2 punktus, bet soda metienu raida garām, ko sekmīgi izcīna Freimanis, bet uzbrukumu noslēdz Zaķis. Pārtraukumā komandas dodas ar + 12 Ventspilij 56:44. Pēc pirmām divām ceturtdaļām rezultatīvākais spēlētājs BK “Ventspils” sastāvā ir Aigars Šķēle ar 12 punktiem , savukārt BK “Ogres” līderi ir Jānis Antrops un Artūrs Bērziņš ar 9 punktiem.

3.ceturtdaļa. Lomažs sāk ar precīzu tālmetienu, kas viņam ir pirmie punkti spēlē. Zaķis nodemonstrē skatītājiem saspēles vadītāja iemaņas, kas rezultējas ar rezultatīvu piespēli un 2 punktiem Bruševicam. Ogres komandai 2 uzbrukumus pēc kārtas groza apakšā noslēdz Kristaps Dārgais. Ar to pašu atbild arī Lomažs (63:50). Ubilla raida augstu piespēli virs groza, kas domāta Zaķim, un viņš to arī pārvērš 2 punktus ar piezīmi, soda metienu gan neizdodas realizēt. Zaķis sekmīgi nospēlē aizsardzība, raidot tālu piespēli Šķēlem, kurš jau gatavs noslēgt ātro uzbrukumu, bet tiek bloķēts. Ar ko neapmierināts ir basketbolists. Bloķēto metienu izcīna Bruševics, kurš piespēlē Aigaram un pēdējais to ar īstenu niknumu un skaistu caurgājienu pārvērš tos 2 punktos. Vēlreiz ātro uzbrukumu noslēdz Šķēle un Ubilla un + 16 Ventspilij. Pēc brīža precīzs ir arī Ikovļevs no tālās distances, turklāt 2 uzbrukumus pēc kārtas (75:53). BK “Ogres” galvenais treneris pieprasa minūtes pārtraukumu. Pēc pārtraukumu gala iemetienu neļauj izdarīt Šķēle, pārtverot piespēli.  Pirms pēdējās ceturtdaļas BK “Ventspils” ir sasnieguši 22 punktu pārsvaru un noslēdz 3 ceturtdaļu ar rezultātu 80:58.

4.ceturtdaļa. Ceturtdaļu apņēmīgāk iesāk Ogres komanda, kura gūst 7 punktus pēc kārtas. BK “Ventspils” izdodas uz tiem atbildēt ar Bruševica tālmetienu un Zaķa 2 soda metieniem. Gulbis savam un komandas kontam pievieno 3 punktus no tālmetienu līnijas. Arī Ogres komanda meklē laimi no tālās distances, bet tas viesiem vairs nepadodas tik labi, cik spēles sākumā. Juciks un Gulbis pievieno vēl katrs pa 2 punktiem, un nu jau rezultāts Ogres komandai pavisam nepatīkams (92:65). Visockis -Rubenis savējos vēlreiz sauc uz sapulci, lai sapurinātu savu komandu, jo vēl jāspēlē 5 pēdējās spēles minūtes. Ventspils turpina agresīvi darboties aizsardzībā, neļaujot ogrēniešiem pietuvoties. Juciks nokaitina spēles tiesnesi Oļegu Latiševu, saņemot abpusējo piezīmi un uzreiz arī tehnisko piezīmi. Tā viņam ir 5. ,un spēle noslēgusies. Ventspils komanda turpina uzņemto kursu, un Bruševics gūst komandas 100. punktu no soda metienu līnijas (100:72). BK “Ventspils” komanda aizvada ļoti labu spēli savā laukumā un izcīna pārliecinošāko uzvaru šajā sezonā pret BK “Ogre” līdz šim ar rezultātu 105:76.

Rezultatīvākie šovakar BK “Ventspils” rindās bija Aigars Šķēle un Dominezs Barnets, kuri katrs guva par 17 punktiem. Šķēle vēl pievienoja 3 atlēkušas bumbas un 4 rezultatīvas piespēles. Vienīgais bez punktiem šovakar palika Roberts Freimanis, bet viņš deva būtisku ieguldījumu cīņā zem groziem, izcīnot 5 atlēkušas bumbas un atdodot 3 rezultatīvas piespēles. BK “Ogre” komandā rezultatīvākais bija Rinalds Sirsniņš ar 13 punktiem, viņam arī 2 atlēkušās bumbas un 5 rezultatīvas piespēles.

BK “Ventspils” nākamo spēli aizvadīs izbraukumā pret BK “Jēkabpils” 11. aprīlī, bet savā laukumā atgriezīsies ar spēli pret VEF Rīga 14.aprīlī.

BK “Ventspils” pret BK “Ogre” 105:76 (32:28; 24:16; 24:14; 25:18).

BK “Ventspils”: Šķēle 17, Barnets 17, Juciks 16, Bruševics 16, Zaķis 13, Gulbis 9, Ikovļevs 7, Lomažs 5, Ubilla 5, Freimanis, Jakovičs.