Drāma Ventspilī ar laimīgām beigām!
06. Novembris 2018.

Otrdien,6.novembrī, BK “Ventspils” aizvadīja savu kārtējo spēli FIBA Basketbola Čempionu līgā, kur savā laukumā tikās ar Vācijas komandu no Ludvigsburgas “MHP Riesen”.  Spēle izvērtās par īstu drāmu, jo bija nepieciešams pagarinājums, lai noskaidrotu uzvarētāju. Pagarinājumu veiksmīgāk nospēlēja mājinieki, un uzvara ar rezultātu 93:92.

Sākumsastāvs: Gulbis, Džonsons, Lomažs, Dramē, Arledžs.

1.ceturtdaļa. Pirmos punktus spēlē un arī Ventspilij gūst kapteinis Gulbis, bet vāciešiem izdodas lieliska kombinācija, kas noslēdzas ar precīzu tālmetienu. Gulbis turpina veiksmīgu spēli un gūst vēl 2 punktus pēc āķa metiena. Pustālo metienu realizē arī Lomažs (6:5). Lielisku saspēli demonstrē Lomažs un Dramē, kur pēdējais noslēdz to ar 2 punktiem. Turpmākās spēles minūtes aizrit līdzīgā cīņā, turklāt abas komandas cīnās par katru bumbu. Tas atspoguļojas arī līdzīgā rezultātā (11:13). Dramē piedzīvo kuriozu situāciju, kur pilnīgi brīvs met garām no groza apakšas, bet to izlabo ar izcīnītu bumbu un pēc tam 2 soda metieniem (13:15). Savukārt otrā zāles galā efektīgi bloķēts metiens Dramē izpildījumā. Jakovičs atrod iespēju atdot precīzu piespēli Bērziņam, kurš triec bumbu grozā no augšas. Ceturtdaļa noslēdzas ar nelielu MHP Riesen komandas pārsvaru 17:23.

2.ceturtdaļa. Vācijas komanda sāk ar 2 punktiem, bet arī mūsējiem izdodas atspēlēt 2 punktus Bērziņa izpildījumā, kurš pievieno vēl arī soda metienu (20:26). Neveiksmīgi nospēlēta aizsardzība un zaudēti 3 punkti. Ar pustālo metienu 2 punktus atspēlē Arledžs. Tomēr vēlreiz ventspilnieki iekrīt uz Vācijas komandas kombināciju un brīvi atdoti 2 punkti. Džonsons atrod groza apakšā Arledžu un 2 punkti viņam (24:31). Pirmais tālmetiens Ventspils komandā, kuru realizē Džonsons, bet pēc brīža to izdara arī Gulbis (30:33). Ja visā spēlē bija izteikts klusums no tālmetienu līnijas, tad šajā ceturtdaļā birst tālmetienu lietus. Labi, ka vairāk Ventspils izpildījumā (36:40). Ventspils komanda galīgi netiek galā ar Vācijas komandas spēlētāju Valeskovski, kurš jau guvis 15 punktus. Lieliski aizsardzībā nospēlē Bērziņš, kurš pārtver bumbu un ātrā pārejā, triec to grozā no augšas (38:43). Bērziņš izvēlējies reverso danku, kas sajūsmināja ne tikai klātesošos līdzjutējus, bet noteikti iekļūs arī līgas topa izlasē.  Džonsons atrod Dramē groza apakšā, un, par prieku līdzjutējiem, bumba tiek trieka grozā no augšas (40:46). Nenosargā ventspilnieki pēdējās puslaika sekundēs savu grozu., un tajā iekrīt tālmetiens. Puslaikā dodamies ar -9 (40:49). Ventspils rindās rezultatīvākais ar 10 punktiem Gulbis, bet MHP Riesen komandai ar 15 punktiem Valeskovskis.

3.ceturtdaļa. Ar tālu pustālo metienu precīzs ir Arledžs, bet kļūdās viesi uzbrukumā, nostaigājot.  Grūtu caurgājienu realizē Lomažs, gūstot 2 punktus kritienā (44:49). Lomažs ar 2 punktiem samazina deficītu līdz 3 punktiem (46:49). Līdz minimuma rezultāta starpību samazina Arledžs ar precīziem soda metieniem. Lielisks bloks no Jāņa Bērziņa, kurš pieceļ kājās arī līdzjutējus. Gulbis izlīdzina rezultātu ar tālmetienu (54:54). Kopš pirmās ceturtdaļas beidzot vadībā atkal Ventspils pēc Arledža precīziem soda metieniem (56:55). Ventspils labi nostāv aizsardzībā, piespiežot pretinieku kļūdīties piespēlē. Jakovičs šauj precīzi no tālmetienu līnijas, bet pēc brīža paraugstundu caurgājienos nodemonstrē Džonsons (61:57). Un atkal Džonsos, šoreiz no tālmetienu līnijas. Arī aizsardzībā pirmais pie atlēkušās bumbas tiek Džonsons un ved savu komandu ātrajā uzbrukumā. Tas gan noslēdzas ar Jakoviča vienu precīzu soda metienu. Pirmspēdējā ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 65:59 mājinieku labā.

4.ceturtdaļa. Freimanis ceturtdaļu sāk ar precīzu tālmetienu, bet Lomažam izdodas atspēlēties aizsardzībā, izcīnot bumbu (68:61). Ventspilniekiem problēmas sagādā Klasens, kurš lieliski darbojas groza apakšā, gūstot punktus sev raksturīgā manierē (71:66). Mājiniekiem noveicas- Klasens saņem 5.piezīmi un vairs problēmas nesagādās.Vācijas komandas neatlaidība uzbrukumā dod augļus, neļaujot gūt punktus no groza apakšas. Nemanot viesi ir samazinājuši rezultāta starpību (71:69). To labo Džonsons, kurš realizē tālmetienu. Vadības grožus nākas atdot, tomēr tos ātri atkaro Lomažs, kurš izcīna ar visu spēku 2 punktus un piedzīvo sāpīgu kritienu (76:75). Pēdējās spēles minūtēs ventspilniekiem neizdodas tikt pie precīziem metieniem, kamēr vācieši pamazām atkal atraujas rezultāta. Piekto piezīmi nopelna Bērziņš, zaudējot 2 punktus no spēles un vēl vienu no soda metienu līnijas (76:80). Gulbis ir precīzs no soda metienu līnijas un samazina rezultātu līdz  -2. Soda metieni turpina šovakar pievilt ventspilniekus. Svarīgā brīdī Arledžs met garam vienu no 2 sodmetieniem un -1. Uzvara lēnām slīd ārā no rokām, jo svarīgā uzbrukumā Lomažs netver piespēli. Vēl 40 sekundes un -3. Un kļūdu pieļauj Džonsons. Kļūda driblā, kas ļauj pārtvert pretiniekam bumbu un viegli 2 punkti no groza apakašas ātrajā uzbrukumā. Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu (79:84). Džonsons atkaro 2 punktus no soda metienu līnijas. Palikušas vairs 20 sekundes un  -3 Ventspilij. MHP Riesens komanda pieprasa minūtes pārtraukumu. Ventspils komandai izdodas veiksmīgi nostāvēt aizsardzībā. Visa zāle to gaida! 3 punktus! Un to izdara Lomažs! Zāle lec kājās, un rezultāts neizšķirts 84:84. Palikušas 7 sekundes. MHP Riesen izmanto savu minūtes pārtraukumu. Ventspils nostāv aizsardzībā un spēlē pagarinājums!

Pagarinājums: Vācieši zaudē vēl vienu savu karavīru – Sabecki, viņam piezīme uzbrukumā. Lomažs izvirza komandu vadībā ar pustālu metienu. Gulbis trāpa vienu no diviem soda metieniem (87:84). Vēl viena aizsardzība nostāvēta ar neiekarot grozu, bumbu izcīna Lomažs, bet pēc tam realizē arī tālmetienu (90:84). Izdodas noturēt aizsardzību, tomēr uzbrukumā kļūdas Arledžs ar tehnisku brāķi – nostaigāts. Vācieši protas atspēlēt 4 punktus un 2 minūtes līdz pagarinājuma beigām vairs tikai +2. Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu. Arledžs labo savu kļūdu ar tālmetienu, bet aizsardzībā nosargāts grozs. Dramē izcīna atlēkušo bumbu. Uzbrukumā neizdodas gūt punktus, bet piezīme Gulbim. Trāpa tikai vienu no soda metieniem (93:89). Ventspils komanda sev paši sarežģī dzīvi. Džonsons nopelna piezīmi uzbrukumā, bet tālmetienu realizē vācieši (93:92). Pēdējās spēles sekundes aizrit Ventspils kārtotā uzbrukumā, tomēr 4 sekundes pirms spēles beigām nespēj realizēt metienu un bumba nonāk pie pretiniekiem. Lai arī Vācijas komanda tiek līdz metienam, tomēr grozā bumba nekrīt, un BK “Ventspils” izcīna otro uzvaru piecās spēlēs ar rezultātu 93:92. Ļoti nepieciešamā uzvara ar saukli “Nekad nepadoties” ir izcīnīta.

Ventspils rindās rezultatīvākais vīrs ar 19 punktiem Māris Gulbis, 18 punkti Džonatanam Arledžam, viņam arī 9 atlēkušās bumbas, bet lieliska un smaga spēlē Āronam Džonsonam, kuram 17 punkti un 13 rezultatīvas piespēles. Lai arī Ārons pieļāva 7 kļūdas, tomēr viņš komandā nopelnīja arī vislielāko lietderības koeficientu + 21. Savukārt Rihardam Lomažam 16 punkti, 4 atlēkušās bumbas un 5 rezultatīvas piespēles.

BK “Ventspils” pret MHP Riesen 93:92 (17:23; 23:26; 25:10; 19:25; 9:8).

Nākamo spēli Ventspils komanda Eiropas turnīrā aizvadīs arī savā laukumā, kad 14. novembrī tiksies ar Krievijas klubu Nizhny  Novgorod. Spēles sākums 19:00.