Divu valstu čempionu duelī pārāka Francijas komanda
31. Oktobris 2018.

Trešdien, 31.oktobrī, BK “Ventspils” aizvadīja izbraukuma spēli FIBA Basketbola Čempionu līgā, kur tikās ar Francijas čempioniem “Le Mans” komandu. Divu valstu čempionu duelī pārāki izrādījās Francijas komanda, apspēlējot ventspilniekus ar rezultātu 76:91.

1.ceturtdaļa. Pirmās spēles minūtes abas komandas aizvada līdzīgi. Veiksmīgi uzbrūk no groza apakšas, tik pat veiksmīgi darbojas arī no tālmetienu distances. Tas atspoguļojas arī rezultātā, kurš aug līdzīgi (11:11).  Nelielu vadību pārņem Le Mans komanda pēc veiksmīgi izspēlētiem uzbrukumiem, pievienojot aŗī soda metienus (12:17). Ceturtdaļas vidū Štelmahers ir paspējis nomainīt gandrīz visu pamatsastāvu, atstājot laukumā tikai Gulbi. Pēc Ventspils pieprasītā pārtraukuma, Gulbis realizē tālmetienu. Kuriozā situācijā punktus ieskaita arī Bērziņam, kurš realizē metienu no groza apakšas. Ventspils bieži iekrīt aizsardzībā, kas ļauj frančiem viegli tikt pie punktiem. Ceturtdaļa noslēdzas ar Le Mans vadību 19:21.

2.ceturtdaļa. Arī spēles 2.ceturtdaļa iesākas ar Ventspils kļūdām aizsardzībā, kas ļauj mājiniekiem viegli gūt punktus un atrasties vadībā. Arledžam padodas vēl viens tālmetiens. Lai arī izdodas labi nostāvēt aizsardzībā, nākamā uzbrukumā bloķēts tiek Jakovičs. Francijas komanda pāriet ātrā uzbrukumā, bet nesportiski nospēlē Lomažs, kas liek zaudēt mūsu komandai 4 punktus vienā uzbrukumā (24:29). Ventspils komandu turpina vajāt neveiksmes. Netiek komanda galā ar aizsardzību, kas noved pie nevienmērīgam aizsardzības maiņām, līdz ar to provocējot piezīmes. Tādā veidā Džonsons nopelna 2 piezīmes pēc kārtas, ļaujot frančiem atrauties jau ar 11 punktu pārsvaru (24:35). Štelmahers pieprasa vēl vienu minūtes pārtraukumu. Galvenais treneris ir ļoti dusmīgs, neļaujot savai komandai apsēsties un pārmet saviem spēlētājiem par runāšanu ar tiesnešiem, bet ne savā starpā, kas noved pie nesaprašanās aizsardzībā. Le Mans komanda turpina ļoti cieši darboties aizsardzībā. Tomēr Lomažam izdodas realizēt tālmetienu līdz ar uzbrukuma laika beigām (28:35). Le Mans turpina uzņemt tempu uzbrukumā, veiksmīgi tos noslēdzot. Kamēr ventspilnieku uzbrukums ir samocīts, un arī pati spēli nav viegla un atbrīvota (31:43).  Bīns nodemonstrē ļoti skaistu individuālo meistarību, izdancinot franču aizsardzību, gūstot savus pirmos punktus spēlē. Arī nākamo uzbrukumu uz sevi ņem Bīns un gūst 2 punktus. Puslaiks noslēdzas ar Le Mans vadību 35:46. Rezultatīvākais spēlētājs Ventspils rindās pēc pirmā puslaika ir Arledžs ar 12 punktiem, bet Le Mans komandā ar tik pat punktiem Eito.

3.ceturtdaļa. Pēc pārtraukuma abas komandas atgriežas laukumā ar tādu pašu enerģiju, kāda tā bija pirmajās spēles ceturtdaļās. Tomēr zināmu pārsvaru ir ieguvusi ventspilnieku komanda, kura ir uzlabojusi savu aizsardzību un ir precīza no tālmetienu līnijas (46:54). Spēle ir kļuvusi ātrāka. Komandas ātri mēģina pāriet uzbrukumos un nonākt pie punktiem.  Arledžs ar fizisku spēku izcīna sev 2 punktus un pievieno arī soda metienu. Tomēr franči atkal ātri pāriet uzbrukumā, un viņiem atkal 2+1 (52:61). Līdz galam cīnās Bīns, kurš ļoti sarežģītā situācija pielabo Blaua neprecīzo metienu, nopelnot vēl soda metienu, kurš ir precīzs. Ceturtdaļa ir uzvarēta, tomēr ventspilnieki vēl ir iedzinējos ar rezultātu 55:61.

4.ceturtdaļa. Vēl viens precīzs tālmetiens Arledžam, kurš viņam ir trešais precīzais no 3 izmestiem šajā spēlē. Ventspils komandai izdodas pietuvoties tikai 4 punktu attālumā, tomēr vairāki neprecīzi metieni un kļūdaini pieņemti lēmumi, atmet komandu atpakaļ lielākā punktu deficītā (58:67). Štelmahers atkal pieprasa minūtes pārtraukumu. Džonsons noorganizē sev ātru caurgājienu. Ventspils komandai izdodas nostāvēt aizsardzībā, tomēr rupja tiesnešu kļūda maksā Ventspils komandai 3 punktus, kuri nepamana, ka bumba nav skārusi stīpu un neapturēja spēli. Pēc brīža vēl 3 punkti no Le Mans komandas puses un jau nepatīkams – 13 (60:73). Francijas komanda turpina demonstrēt labu basketbolu, organizējot ātras pārejas, noslēdzot precīzus uzbrukumus, kā arī labi darbojas aizsardzībā, kas noved pie likumsakarīga rezultāta. Pēdējās minūtēs Le Mans vēl vairāk atraujas spēles rezultātā (67:84).  Le Mans saspēles vadītājs Tomsons pieliek treknu punktu šī vakara spēlei ar tālu tālmetienu. Spēle noslēdzas ar Francijas čempionu uzvaru ar rezultātu 76:91.

Šajā spēlē rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Džonatans Arledžs, bet Mārim Gulbim 16 punkti, 6 atlēkušās bumbas un 3 rezultatīvas piespēles, savukārt Rihardam Lomažam 12 punkti, 2 atlēkušās bumbas un 4 rezultatīvas piespēles.

Nākamo spēli BK “Ventspils” FIBA Basketbola Čempionu līgā aizvadīs savā laukumā 6. novembrī, kad uzņems Vācijas komandu MHP Riesen.

Le Mans pret BK “Ventspils” 91:76 (21:19; 25:16; 15:20; 30:21).