Cīņā pie Ventas uzvar Ventspils
14. Aprīlis 2018.

Sestdien, 14.aprīlī, BK “Ventspils” aizvadīja pēdējo regulārās sezonas spēli pret VEF Rīga. BK “Ventspils” gandrīz visu spēli atradās vadībā un noturēja uzvaru arī spēles izskaņā ar rezultātu 87:80. Rezultatīvākais vīrs ar 17 punktiem bija Rihards Lomažs.

Arī šajā spēlē uz rezervistu soliņa bija atstāts Jakovičs, kurš kopā ar komandu jau trenējas, bet vēl laukumā spēlēs nedodas. VEF Rīga Ventspilī arī ieradās bez viena no saviem komandas līderiem Kasparu Bērziņu. Spēles cena – uzvarētājs visdrīzāk būs regulārās sezonas uzvarētājs, tiesa, nezaudējot arī atlikušajās spēlēs.

Sākumsastāvā laukumā devās Gulbis, Zaķis, Lomažs, Bruševics un Ubilla.

1.ceturtdaļa. Ventspilnieki sāk ar labu aizsardzību, piespiežot rīdziniekus iztērēt uzbrukuma pieļauto laiku. Lomažs atklāj spēles rezultātu, iemetot tālu pustālo metienu. Otrā zāles galā precīzs no tālmetienu līnijas ir Ate. Vēl 3 punktus izcīna savai komandai Lomažs (6:5). Bruševicam izdodas realizēt 2+1 uzbrukumu, Perezam nopelnot jau 2. piezīmi. Ventspils turpina būt agresīvi aizsardzībā, neļaujot viesiem tikt pie viegliem punktiem. Zaķis realizē abus soda metienus un + 4 mājiniekiem (11:7). Komandas labi uzbrūk no tālmetienu distances, realizējot savus izmestos metienus. Spēles temps ir ļoti augsts, abu komandu treneri jau ceturtdaļas vidū ir nomainījuši savus sākumsastāvus. Ar spēku līdz groza apakšai aizlaužas Juciks, apspēlē Gromovu un 2 punkti (20:17). VEF spēlētājam Kārteram izdodas rezultātu izlīdzināt, bet to tūlīt izlabo Juciks, kurš triec grozā bumbu no augšas un vēl realizē soda metienu. Barnets labi nocīnās aizsardzībā, pret viņu tiek pārkāpti noteikumi, ko viņš lieliski izmanto, realizējot soda metienus. VEFam pēdējā ceturtdaļas minūtē izdodas atspēlēt 5 punktus un panākt izlīdzinājumu. Spēles 1. ceturtdaļa noslēdzas ar neizšķirtu rezultātu 25:25.

2.ceturtdaļa. Barnets apspēlē Misteru un gūst 2 punktus no groza apakšas. Vienā no spēles epizodēm paslīd Ubilla, ar komandas biedru palīdzību tiek no laukuma nonests. Šķēlem un Zaķim izdodas lieliska saspēle, no kuriem pēdējais triec bumbu grozā no augšas. Ilgāku laiku uz rezultāt tablo iestrēdzis neizšķirts rezultāts (29:29). VEF komandu vadībā izvirza Gromovs, bet neizšķirtu panāk Juciks ar tālu pustālo metienu. Pēc brīža Juciks vēl izcīna 2 punktus, pievienojot arī soda metienu (34:31). Lomažam padodas varena māņkustība, kas noslēdzas ar brīvu tālmetienu, un tas ir precīzs (37:31). Ubilla tomēr laukumā atgriežas, kas ir liels atvieglojums komandas biedriem un arī līdzjutējiem. 2 uzbrukumi pēc kārtas padodas VEF komandai, samazinot rezultātu (37:35). Štelmahers nekavējoties pieprasa minūtes pārtraukumu. Vecvagars realizē tālmetienu un izvirza VEF komandu vadībā. Janičenoks nopelna nesportisku piezīmi, un Ubilla realizē vienu no 2 soda metieniem. Zaķis neļauj sevi apspēlēt Janičenokam, noturot aizsardzību. Barnetam izdodas realizēt tālmetienu, bet 5 sekundes līdz puslaika beigām vēl Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu. Tomēr Bruševicam pēdējā uzbrukumā neizdodas realizēt tālmetienu, un puslaiks noslēdzas ar rezultātu 41:38. BK “Ventspils” rezultatīvākais spēlētājs pirmajā spēles pusē ar 10 punktiem ir Juciks, bet VEF Rīga komandai pa 6 punktiem ir 3 spēlētājiem Braunam, Janičenokam un Vecvagaram.

3.ceturtdaļa. Pirmos punktus pēc pārtraukuma gūst Perezs, bet Ventspils komandai Zaķis cīņā zem groza (43:40). Pēc brīža viņš savā uzbrukuma zonā nenotur bumbu un vēl nopelna piezīmi. VEF komandu vadībā izvirza Čavars, apspēlējot to pašu Zaķi (43:44). Vadību mājiniekiem atgūst Lomažs ar tālmetienu, pēc brīža viņš ir vēlreiz precīzs no tālās distances (49:44). Rezultāts turpina augt gausi, jo abas komandas turpina aktīvi darboties aizsardzībā. Pēc ilgāka laika rezultātu izkustina Bruševics pēc 2 precīziem soda metieniem (51:45). Ventspils komanda atkal labi nospēlē aizsardzībā, ar piezīmi tiek apstādināts Bruševics, kuram jāmet soda metieni. Tehnisko un savu 5. piezīmi nopelna VEF spēlētājs Kārters, kas ļauj Bruševicam iemest vēl vienu soda metienu un lielākais ventspilnieku pārsvars šovakar (54:45).  Soda metienus realizē arī Barnets, bet piezīmi pret Braunu nopelna Ikovļevs, kas ļauj VEF spēlētājam realizēt 3 soda  metienus, bet precīzs ir tikai viens. Ikovļevs revanšējas par savu nevajadzīgo piezīmi un nodemonstrē lielisku caurgājienu (58:46). Pēc brīža zāli kājas pieceļ lieliska ventspilnieku darbība aizsardzībā, Ikovļeva pārtvertā piezīme, ātrais uzbrukums un 2 punkti Šķēlem (60:46). Gailītis nekavējoties pieprasa minūtes pārtraukumu. Tas nes augļus, jo 3 punkti Mejerim. Veiksmīgi uzbrukumā nospēlē Zaķis, gūstot 2 punktus no groza apakšas. Ceturtdaļa noslēdzas ar + 14 ventspilniekiem 66:52.

4.ceturtdaļa. Pēdējo ceturtdaļu iesākam ar Ikovļeva precīzo tālmetienu, bet ar to pašu atbild arī Brauns. Ventspils turpina nepiekāpīgi darboties aizsardzībā, bet tik pat labi darbojas arī uzbrukumā. Zāli atkal kājās pierauj Ubilla, kurš pēdējā uzbrukuma sekundē realizē sarežģītu tālmetienu. VEF komandai turpinās neveiksmes no dažādām metienu pozīcijām, kas ļauj ventspilniekiem turēties drošā attāluma. Juciks vēl pievieno skaistu bumbas triecienu grozā no augšas un Gailītis atkal pieprasa minūtes pārtraukumu (74:55). Pēc pārtraukuma VEFam izdodas atspēlēt 5 punktus, kamēr ventspilnieki līdz punktiem netiek un vēl pieļauj kļūdu uzbrukumā. Bruševis saņem 4 piezīmi, kamēr Čavars realizē 1 soda metienu. Bruševics nopelna savu 5 piezīmi pret to pašu Čavaru, kurš atkal ir precīzs no soda metienu līnijas (74:63). VEF turpina segt agresīvi pa visu laukumu, bet atrodas brīvs Lomažs un viņa tālmetiens. Brauna tālmetiens samazina rezultātu vairs tikai līdz +10 Ventspils komandai, kamēr jāspēlē vēl gandrīz 4 minūtes (76:66).  Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu. Pieaug spēles temps, kā arī emocijas spēlētāju vidū. Brauns nopelna tehnisko piezīmi, un Ubilla to pārvērš 1 punktā (77:66). 2 uzbrukums pēc kārtas ir rezultatīvs Perezs, kurš atnes savai komandai 5 punktus (77:71). Barnets nodemonstrē individuālo meistarību, pārvadot bumbu pāri visam laukumam un gūstot 2 punktus, pēc tam piezīme pret Ikovļevu un viņa precīzie soda  metieni (81:71). VEF komanda turpina uzbrukt ātri, mēģinot sadeldēt rezultāta starpību. Mejerim izdodas pielabot savas komandas spēlētāja Brauna metienu un Ventspils komandai vairs tikai + 6 (82:76). Jāspēlē vēl 51 sekunde. Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu un pieprasa no saviem spēlētājiem maksimālu koncentrēšanos. Pēdējās spēles minūtes paiet soda metienu zīmē. Tomēr BK “Ventspils” spiedienu iztur un uzvar regulārās sezonas spēlē pret VEF Rīga ar rezultātu 87:80.

BK “Ventspils” komandā rezultatīvākais spēlētājs ar 17 punktiem bija Rihards Lomažs, viņam arī 2 atlēkušas bumbas. 14 punkti un 7 atlēkušās bumbas arī Ronaldam Zaķim. VEF Rīga rezultatīvākais spēlētājs ar 13 punktiem Kendriks Brauns.

Nākamo spēli 18. aprīlī BK “Ventspils” aizvadīs izbraukumā, kad tiksies ar BK “Jūrmala” komandu.

BK “Ventspils” pret VEF Rīga 87:80 (25:25; 16:13; 25:14; 21:28).

BK “Ventspils”: Lomažs 17, Zaķis 14, Barnets 12, Ubilla 12, Juciks 12, Bruševics 8, Ikovļevs 8, Freimanis 2, Šķēle 2, Grīnbergs, Jakovičs.