BK “Ventspils” uzvar Valmieru, “Ventspils Augstskola” pārspēj LU/BS Rīga
12. Oktobris 2019.

Sestdien, 12.oktobrī, Olimpiskajā centrā “Ventspils” norisinājās Pafbet Latvijas Igaunijas Basketbola līgas spēle, kur ventspilniekiem pretī stājās gados jaunā, bet garā stiprā Valmieras Galss VIA komanda. Viesi pirmo spēles puslaiku sakūra mājiniekiem pamatīgi pirti, bet otrā puslaikā ventspilnieki salauza valmieriešus un uzvarēja visā spēlē ar rezultātu 107:72. Ventspils rindās ar 19 punktiem rezultatīvākais bija Jānis Kaufmanis, bet lielisku spēli aizvadīja Jānis Bērziņš, kuram 16 punkti un 12 atlēkušās bumbas.

Valmieras Glass VIA komandas sastāva šajā sezonā pierakstīti arī divi Ventspils sporta skolas “Spars” un junioru komandas “Ventspils Augstskola” audzēkņi Roberts Blumbergs un Kristofers Šepte. Savukārt Ventspils komanda bija šodien spēlei gatava pilnā sastāvā, ierindā atgriezās arī Klāvs Čavars, kurš atguvās pēc pleca traumas.

Sākumsastāvs: Vašpuns, Vītols, Bērziņš, Luters un Zaķis.

1.ceturtdaļa. Zaķis sāk ar efektīgu danku, bet viesi atbild ar tālmetienu Roberta Blumberga personā. Valmiera turpina uzbrukt precīzi no tālmetienu līnijas (2:6).  Ventspils komandai pagalma neveicas uzbrukums, netiekot pie labi izspēlētiem uzbrukumiem un to noslēgumiem. Tikmēr viesi ir pamanījušies aizmukt jau ar +8. Visockis-Rubenis laukumā sūta Gulbi un Čavaru, kurš bija izlaidis vairākas spēles, bet šo iesāk uzreiz ar 2 punktiem no grozu apakšas. Blumbergs soda ventspilniekus ar vēl vienu tālmetienu, bet arī Vašpuns ir precīzs no tās pašas distances. Čavars nodemonstrē lielisku bumbas triecienu grozā no augšas, pēc kura nekavējoties  Zeile pieprasa savai komandai minūtes pārtraukumu (9:13). Kaufmanis trāpa tālmetienu, samazinot rezultāta starpību  vairs līdz -3.  Kaufmanis izvirza ventspilniekus vadībā ar tālmetienu (16:15). Jaunzema un Zaķa saspēle atnes mājiniekiem vēl 2 punktus. Ceturtdaļas noslēdzas neizšķirti ar rezultātu 18:18.

2.ceturtdaļa. Čavars sāk ar veiksmīgām darbībām aizsardzībā, kur nosargā savu grozu ar bloķētiem metieniem, savukārt Gulbis trāpa pustālo metienu. Čavars neveiksmīgi piezemējas, cīņā pēc atlēkušās bumbas, un atstāj laukumu klibojot. Viņa vietā uz soda metienu līnijas nostājas Zaķis un ir precīzs (22:20). Valmierieši labi turpina iesākto spēli. Izmanto ventspilnieku kļūdas, kuras pārvērš ātros uzbrukumos un gūtos punktos (22:23). Jaunzems pārņem vadību ar tālmetienu, bet Kaufmanis piespiež kļūdīties Krastiņu uzbrukumā, bet pēc tam pats arī gūst punktus pēc Zaķa piespēles (27:23). Kaufmanis vēlreiz ir acīgs aizsardzībā un pārtver bumbu, atdot tālu piespēli Janzemam, kurš to noslēdz ar efektīgu danku (29:23). Kaufmanis savam un komandas kontam pievieno vēl 2 punktus, bet pēc brīža eleganti Vašpuns apspēlē Blumbergu (37:31). Tehnisko piezīmi nopelna Valmieras treneris Zeile, ko Gulbis pārvērš precīzā soda metienā. Bērziņš stājas uz soda metiena līnijas un ir precīzs, pēc tam divus punktus pievieno Gulbis (44:33). Pirmos punktus gūst arī Vītols no pustālās distances, sasniedzot +10 pārsvaru (48:38). Puslaiks noslēdzas ar rezultātu 53:39. Ventspils komandā ar 11 punktiem rezultatīvākais Jānis Kaufmanis, bet valmieriešiem ar 10 punktiem bijušais Ventspils sporta skolas audzēknis Roberts Blumbergs.

3.ceturtdaļa.  Ventspils sāk jaudīgi. Pilnībā kontrolē spēli aizsardzībā un uzbrukumā ir precīzi savos metienos. Lielisks pustālais metiens padodas Bērziņam, trāpot to pēc pagrieziena (63:39). Arī nākamos uzbrukumos Bērziņš ir lielisks savās darbībās, vispirms pacīnās par Zaķa garām aizmesto metienu un trāpa no pustālās distances, pēc tam trāpa tālmetienu. Aizsardzībā izcīna savu kārtējo atlēkušo bumbu, kuru raida tālā piespēlē Kaufmanim un vēl 2 punkti. Bērziņš arī nākamā uzbrukumā ir veiksmīgs, trāpot tālmetienu un savam rēķinam pieskaitot 16.punktu. Ventspils jau sasnieguši zolīdu pārsvaru + 30 (73:43). Visockis-Rubenis laukumā sūta Ķilpu, pēcāk arī Grīnbergu, kurš izkārto Čavaram brīvu ceļu uz grozu un vieglus 2 punktus. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 80:52.

4.ceturtdaļa. Pie punktiem tiek Ķilps, kurš trāpa soda metienus. Valmiera atbild ar tālmetienu. Grīnbergs trāpa tālmetienu, atjaunojot 30 punktu pārsvaru. Gulbis un Luters abi tiek pie punktiem, lieliski apspēlējot pretiniekus viens pret vienu. Ventspils turpina uzņemto kursu, veiksmīgi darbojoties uzbrukumā, bet aizsardzībā pilnībā neļaujot pretiniekam izspēlēt veiksmīgas kombinācijas un tikt pie punktiem (96:64). Kaufmanis atnes komandai 101 punktu ar caurgājienu. Pie punktiem tiek arī Dāvids Vīksne, pēc Grīnberga piespēles. Pēc tam arī Vīksne veiksmīgi nospēlē aizsardzībā, pārtverot bumbu. BK “Ventspils” svin pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 107:72  pār Valmiera Glass VIA.

Rezultatīvākais BK “Ventspils” rindās ar 19 punktiem bijušais Valmieras Glass VIA spēlētājs Jānis Kaufmanis, viņam arī 3 atlēkušās bumbas un 1 rezultatīva piespēle. 16 punktus pievienoja Jānis Bērziņš, kurš izcīnīja arī 12 atlēkušās bumbas un atdeva 2 rezultatīvas piespēles. Pie 11 punktiem tika Ronalds Zaķis, viņam arī 9 atlēkušās bumbas un 1 rezultatīva piespēle. “Valmiera Glass VIA” komandā rezultatīvākais spēlētājs ar 13 punktiem bija Klāvs Dubults.

Nākamo spēli ventspilnieki savā laukumā aizvadīs 19.oktobrī, kad tiksies ar Tallinas komandu Kalev/TLU.

Šovakar spēli Ventspilī aizvadīja arī junioru komanda “Ventspils Augstskola”, kura svinēja uzvaru ar rezultātu 84:80 pret LU/BS Rīga komandu.

BK “Ventspils”: Kaufmanis 19, Bērziņš 16, Zaķis 11, Vašpuns 10, Jaunzems 9, Čavars 9, Gulbis 8,  Luters 6, Vītols 6, Ķils 6, Grīnbergs 5, Vīksne 2.

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta Ventspils Brīvosta Pārvalde, Ventspils pilsētas dome, VATS, Ventspils Reiss, JOMA, Moller Auto Ventspils, Ventbetons V, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN.