lven
Jaunumi
BK “Ventspils” šodien svin savu 25 gadu pastāvēšanas jubileju!
30. Augusts 2019.
Dalīties:

Šodien, 30.augustā, Basketbola klubs “Ventspils” svin savu 25 gadu jubileju. Sirsnīgi sveicam visus mūsu kluba atbalstītājus, līdzjutējus, biedrus, kā arī visus  mūsu trenerus un spēlētājus!

1994/1995. gada sezoba bija pirmā sezona Latvijas čempionātā kā biedrībai “Basketbola klubs “Ventspils”, kura tika nodibināta īsi pirms čempionāta sākuma – 1994. gada 30.augustā. Šis gads un datums tiek uzskatīts par BK “Ventspils” dibināšanas gadu un datumu. Mājas spēļu zāle klubam bija Ventspils 6.vidusskolas sporta zāle, bet komandas galvenais treneris bija Raitis Silarājs. Pirmajā Latvijas čempionāta gadā ventspilniekiem jāsamierinās ar 6.vietu. Pirmo komandas sastāvu veidoja –  #4 Balvis Leimanis, #5 Ivars Zankovskis, #6 Gints Fogels, #8 Sandis Buškevics, #9 Dainis Martinsons, #10 Jānis Ļaksa, #11 Aldis Plendišķis, #12 Uģis Lasmanis, #13 Agris Bērziņš, #14 Andris Gūtmanis, #16 Džo Džeraldīns, #17 Ivars Pāže,  #20 Sandis Saļņikovs,  #22 Džonijs Melvins.

1997./1998. gada sezonā Basketbola klubs “Ventspils” un visa pilsēta saņem brīnišķīgu dāvanu – jaunu un tajā brīdī vienīgo moderno sporta halli Latvijā. Tikko pabeigtajā, jaunajā Olimpiskā centra “Ventspils” Basketbola hallē BK “Ventspils” komandu sāk trenēt Armands Krauliņš, un ventspilnieki tikai finālā zaudē cīņā par Latvijas čempiona titulu un paliek 2. vietā. Šajā sezonā komanda uzsāk arī Eiropas turnīru ceļu, no kura nav nokāpuši ne reizi līdz pat šai dienai, pārstāvot Latvijas basketbolu Eiropā. Šajā sezonā Ventspils klubs  piedalījās  starptautiskajā turnīrā “Korac Cup”, iekļuva 16 labāko vienību skaitā, bet no turpmākās cīņas izstājās.

Beidzot tas ir noticis! 1999./2000. gada sezonā BK “Ventspils” pirmo reizi kļūst par Latvijas čempioniem! Komandu turpina vadīt Armands Krauliņš, bet pirmās zelta komandas sastāvu veido –  #4 Jevgēņijs Kosuškins, #5 Aigars Vītols, #6 Andrejs Kapinoss, #7 Damels Hoskins, #8 Sandis Buškevics, #9 Jānis Laksa, #10 Māris Ļaksa, #11 Kristaps Purnis, #12 Johans Nikolass, #13 Aigars Zeidaks, #14 Aleksandrs Šturms. Komandā arī spēlēja Džimijs Polks, Mervins Mūrs, Sandis Saļņikovs, Andrejs Jansons.

Turpmākās 6.sezonas ventspilnieki ir neapstādināmi, un ir jau izcīnījuši 7.Latvijas čempionu titulus, turklāt turpina pārstāvēt Latvijas basketbolu starptautiskos turnīros. Vēlākos gados nākas nolikt savu daudzu čempionu titulu pilnvaras, tomēr to izdodas atkarot 2009.gadā, 2014. gadā un arī 2018. gadā, kļūstot par 10- kārtējiem Latvijas čempioniem.

Vēsturiskas uzvaras BK “Ventspils” komanda Latvijai atnes arī 2013. gadā, kad izcīna savai valstij pirmo un vienīgo Baltijas Basketbola līgas čempionu titulu, bet 2019. gada pavasarī kļuva par pirmajiem Latvijas Igaunijas apvienotās basketbola līgas čempioniem.

BK “Ventspils” ir senākais un tradīcijām bagātākais basketbola klubs atjaunotās Latvijas vēsturē, kas izdevies pateicoties mūsu kluba līdzjutēju nedalītai mīlestībai un atbalstam, milzīgam sponsoru atbalstam, kā arī kluba vadībai – prezidentam Aivaram Lembergam, viceprezidentam Guntim Blumbergam un padomes locekļiem Jānim Vītoliņam, Ģirtam Štekerhofam, Edvīnam Bergmanim un Guntim Tīrmanim, kluba fiziskiem un juridiskiem biedriem, kā arī ilggadējam kluba vadītājam Ralfam Pleinicam.

Lai šodien svētki ikvienam BK “Ventspils” spēlētājam, trenerim, līdzjutējam un atbalstītājam! Jūs vienmēr būsiet daļa no mūsu ģimenes! Pretī jaunām sezonām! Pretī jaunām uzvarām! Daudz laimes, Basketbola kluba “Ventspils” ģimene!

 

Visas ziņas
Tuvākās spēles

Visas tiesības rezervētas. Pārpublicēšanas gadījumā saite uz bkventspils.lv ir obligāta.
Kontakti: E pasts: sports@bkventspils.lv, tālrunis/fakss + 371 63621966, Mobilais tālrunis + 371 25433053
Sadarbības un reklāmas jautājumi, informacija medijiem: E pasts: info@bkventspils.lv
Tālrunis/fakss + 371 63621966, Mobilais tālrunis + 371 22007768
Privātuma politika

Izstrāde: BRIGHT
Lietojot bkventspils.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu privātuma politiku
Piekrītu