BK Ventspils pret VEF
18. Maijs 2017.

Jau rīt, 19. maijā, sāksies Olybet Latvijas Basketbola Līgas fināls starp BK Ventspils un Rīgas VEF. Šogad abas komandas jau ir tikušās divas reizes un abās uzvarējuši ventspilnieki, taču tas bija regulārajā sezonā, bet fināls sāksies ar 0:0.

Izjauktā kārtība. Pirmā abu komandu tikšanās notika 14. janvārī un tajā tika izcīnīta uzvara ar 81:73. Šo spēli ventspilnieki, līdzīgi kā lielāko daļu pamatturnīra spēļu, aizvadīja ar desmit protokolā ierakstītiem spēlētājiem, bet laukumā izgāja tikai deviņi. Pēc pirmā puslaika rezultāts bija līdzīgs (36:36), taču trešajā tika veikts izšķirošais izrāviens (ceturtdaļa uzvarēta ar 22:11). Par rezultatīvāko spēlētāju mūsu komandā ar 17 gūtajiem punktiem kļuva Māris Gulbis, kurš realizēja 4 no 6 tālmetieniem. Karsta roka bija arī Kristapam Janičenokam (iemesti 3 no 4 trejačiem) un viņam 15 punkti. Šajā mačā zaudējām cīņu par atlēkušajām bumbām (34:47), taču tam nebija izšķirošā nozīme uzvarētāja noteikšanā.

Otrajā spēlē 4. martā viesos (Rīgas OSC) uzvarējām ar 80:77. Ja pirmajā spēlē uzvarētājs bija nojaušams jau trešajā ceturtdaļā, tad atbildes mačā nekāds skaidrība nebija līdz pat pēdējai pamatlaika minūtei. Tā tika sagaidīta tikai ar divu punktu pārsvaru, taču tās ievadā Janičenoka trejacis ir izšķirošais. Visā spēlē viņam 13 punkti (kopā ar Dīnu rezultatīvākais komandā) un līdzīgi kā pirmajā spēlē realizēti 3 no 4 tālmetieniem. Uzvarot abās regulārās sezonas spēlēs tika izjaukta iepriekšējo četru sezonu kārtība, kad uzvaras tika dalītas uz pusēm.

Robežas, kuras var tikt sasniegtas šajā sērijā

Villijs Dīns var kļūt tikai par 12. spēlētāju BK Ventspils vēsturē, kurš, skaitot kopā visus turnīrus, izdarījis 300 rezultatīvas piespēles. Lai sasniegtu šo robežu, Dīnam pietrūkst astoņas piespēles.

Andrejs Gražulis var pievienoties to spēlētāju pulkam, kuri visos turnīros guvuši 1000 un vairāk punktu. Lai to iespētu, Gražulim šajā sērijā jāgūst 45 punkti. Vēl Andrejs var sasniegt 500 izcīnīto atlēkušo bumbu robežu Ventspils komandas sastāvā LBL spēlēs. Viņam šobrīd ir 482 izcīnītās bumbas.

Māris Gulbis var kļūt tikai par astoto spēlētāju kluba vēsturē, kurš visos turnīros izcīnījis vismaz 900 atlēkušo bumbu. Viņam līdz šai robežai pietrūkst deviņu izcīnīto bumbu.

Kristaps Janičenoks un Folarins Kempbels var sasniegt 100 aizvadīto spēļu robežu pārstāvot BK Ventspils (visos turnīros). Janičenokam šobrīd ir 97 spēles, Kempbelam – 95.

Ronalds Zaķis var kļūt tikai par ceturto spēlētāju kluba vēsturē, kurš BK Ventspils sastāvā LBL spēlēs sasniegs 800 izcīnīto atlēkušo bumbu robežu. Šobrīd Zaķim ir 769 izcīnītās atlēkušās bumbas.

Māris Gulbis var kļūt tikai par piekto spēlētāju kluba vēsturē, kurš BK Ventspils sastāvā LBL spēlēs būs realizējis 200 trīspunktu metienus. Šobrīd viņam pietrūkst 12 precīzu metienu. Savukārt Kristapam Janičenokam pietrūkst tikpat precīzu tālmetienu, lai sasniegtu 100 iemesto trejaču robežu.

Ronaldam Zaķim jārealizē 11 soda metieni lai kļūtu tikai par trešo spēlētāju BK Ventspils vēsturē, kurš LBL spēlēs iemetis vismaz 400 sodiņus.

Māris Gulbis var kļūt par devīto spēlētāju kluba vēsturē, kurš aizvadījis vismaz 150 LBL spēļu. Šobrīd Mārim ir 148 spēles. Savukārt Artim Atem divas spēles pietrūkst līdz 100 spēļu robežai.