BK “Ventspils” Pafbet Latvijas Igaunijas basketbola līgu sāk ar solo koncertu Liepājā
02. Oktobris 2019.

Trešdien,2.oktobrī, BK “Ventspils” uzsāku dalību Pafbet Latvijas Igaunijas Basketbola līgā. Pagājušās sezonas čempioni devās uz Liepāju, kur stājās pretī vietējam klubam un burvīga Liepājas orķestra pavadībā svinēja drošu uzvaru ar rezultātu 97:46.

Uz Liepāju ventspilnieki devās bez centra spēlētāja Klāva Čavara, kuram tika iedota atpūta, lai sadziedētu traumas, kuras tika gūtas pēc spēlēm pret Ungārijas klubu. Pārējie BK “Ventspils” spēlētāji bija gatavi pirmajai cīņai šajā sezonā. Aizvadīto sezonu ventspilnieki šo līgu sāka ar zaudējumu, kurš arī bija vienīgais, pēcāk 6.aprīlī Tallinā sev virs galvām paceļot čempionu kausu.

1.ceturtdaļa: Ventspils atklāj spēles rezultātu ar Zaķa precīziem 2 punktiem. Arī nākamie 3 punkti pieder Zaķim, bet tad pie saviem pirmajiem punktiem tiek arī Jaunzems. Pirmos punktus mājiniekiem gūst Pļavnieks, kurš realizē 2 punktus ar sodu, pievienojot vēl arī soda metienu. Tālāk ventspilnieku aizsargājamā grozā iestājas dziļa ziema, un groza stīpa tiek aizsaldēta, jo tajā līdz pat ceturtdaļas pēdējām divām minūtēm bumba vairs neiekrīt. Tikmēr ventspilnieki kaimiņpilsētas grozā saber bumbas kā kartupeļus pēc veiksmīgas rudens talkas. Ceturtdaļa noslēdzas ar ievērojamu ventspilnieku pārsvaru 33:5, un  kopīgi visiem līdzjutējiem jāpadomā, kad vēl līdzīgs rezultāts būtu bijis pieredzēts tuvākajā pagātnē.

2.ceturtdaļa. Ventspils turpina iesākot kursu. Vispirms gūst punktus no soda metienu līnijas Luters, tad 2 punktus pievieno arī Kaufmanis. Gulbis viegli tiek galā ar liepājnieku piedāvāto aizsardzību un pievieno vēl 2 punktus. Liepāja praktiski netiek pie brīviem metieniem, un tie arī turpina nesekmīgi krist grozā. Lai arī ventspilniekiem ir samazinājies sekmīgi sasniegto metienu skaits, tomēr rezultāts turpina augt. Nedaudz situāciju glābj Pļavnieks, realizējot tālmetienu, bet pēc vairākām minūtēm viņam izdodas arī  noslēgt rezultatīvu caurgājienu (11:51). Laukumā tiek sūtīts Ķilps, kurš realizē divus tālmetienus pēc kārtas. Puslaikā Ventspils dodas ar + 49 punktu pārsvaru un rezultātu 64:15. Rezultatīvākais spēlētājs ventspilnieku rindās pēc 20 nospēlētām minūtēm ir  Zaķis ar 20 gūtiem punktiem, turklāt pamanījies arī izcīnīt 10 atlēkušās bumbas, bet liepājniekiem ar 7 punktiem Pļavnieks.

3.ceturtdaļa. Pēc pārtraukuma spēles zīmējumā lielas korekcijas netiek ieviestas nevienai no komandām. Ventspils spēlē bez saspringuma, arī liepājnieki ir atbrīvojušies un samierinājušies, ka lielo pārsvaru diez vai izdosies sadeldēt. Ventspils komandai uzbrukumā neizdodas vairs realizēt tik daudz metienu, kamēr liepājnieki tikuši pie sava 23. punkta ceturtdaļas vidū. Ceturtdaļas noslēgumā spēles epizodē paklūp Vašpuns un noklibo no laukuma. Uz dažām sekundēm viņa vietā dodas Grīnbergs, bet ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 78:29.

4.ceturtdaļa. Pēdējā ceturtdaļā vienīgā intriga varētu būt – vai Ventspils gūs arī 100. punktu. Kā noskaidrojās spēles beigās, tad 100. punktu ļoti vēlējās pēdējā sekundē realizēt Ķilps no tālmetienu līnijas, bet viņam tas tomēr neizdevās. Artūrs Visockis-Rubenis pēdējā ceturtdaļā ļāva izspēlēties mūsu komandas jaunākiem spēlētājiem Grīnbergam, Ķilpam un Vīksnem, kā arī Luteram un Bērziņam. Vašpuns laukumā vairs šajā ceturtdaļā neatgriezās, bet visā spēlē paspēja atdot 9 rezultatīvas piespēles, izcīnīt 3 atlēkušās bumbas un realizēt 1 soda metienu. Ventspils svinēja drošu uzvaru pirmajā Pafbet Latvijas Igaunijas basketbola līgas spēlē, pārspējot BK Liepājas komandu ar rezultātu 97:46.

Ar 24 punktiem un 11 atlēkušām bumbām rezultatīvākais vīrs ventspilnieku rindās bija Ronalds Zaķis. Vēl 18 punktus un 9 atlēkušās bumbas komandas kopīgam rezultātam pievienoja Linards Jaunzems, bet 12 punkti, 8 atlēkušās bumbas un 3 rezultatīvas piespēles Jāņa Bērziņa kontā. Lieliski zem groziem pacīnījās arī Raiens Luters, kurš izcīnīja 11 atlēkušās bumbas un pievienoja arī tik pat realizētos punktus.

Nākamo spēli BK “Ventspils” Pafbet Latvijas Igaunijas Basketbola līgā aizvadīs 5.oktobrī, kad savā laukumā tiksies ar Artūra Visocka-Rubeņa bijušo komandu BK “Ogri”. Spēles sākums plkst. 17:00.

BK “Ventspils”: Zaķis 24p/11ab, Jaunzems 18p/9ab, Bērziņš 12p/8ab/3rp, Luters 11p/11ab, Gulbis 8, Ķilps 8, Kaufmanis 7, Vītols 5, Grīnbergs 3,Vašpuns 1/3ab/9rp, Vīksne.

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta Ventspils Brīvosta Pārvalde, Ventspils pilsētas dome, VATS, Ventspils Reiss, JOMA, Moller Auto Ventspils, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN.