BK “Ventspils” nenobiedē Ogres tālmetienu artilērija un uzvar 3. pusfināla spēlē
12. Maijs 2018.

Sestdien, 12.maijā, Olimpiskajā centrā “Ventspils” tika aizvadīta Olybet Latvijas Basketbola līgas pusfināla 3. spēle, kur BK “Ventspils” uzņēma BK “Ogres” komandu. Ventspils komandu nenobiedēja BK “Ogres” tāla un precīzā  tālmetienu artilērija un visā spēlē bija pārāki ar rezultātu 105:93. Pusfināla sērijā līdz 3 uzvarām šobrīd Ventspils komanda izvirzās vadībā ar 2:1.

BK “Ventspils” turpina cīnīties 9 vīru sastāvā, jo traumu 1. pusfināla spēlē guva Maiks Bruševics. Ingus Jakovičs mēģināja atgriezties pēc gūtās traumas, tomēr pēc pirmās spēles ar Ogri trauma neļauj viņam pilnvērtīgi darboties laukumā, tāpēc uz rezervistu soliņa arī viņš.

Štelmahers sākumsastāvam izvēlas Freimani, Lomažu, Zaķi, Ubillu un Gulbi.

1.ceturtdaļa. Abas komandas apmainās ar neveiksmīgiem uzbrukumiem. Spēles rezultātu atklāj Zaķis pēc izcīnītas atlēkušās bumbas. Zaķim izdodas vēlreiz gūt 2 punktus pēc Māra Gulbja piespēles. Lomažam ar otro mēģinājumu izdodas realizēt tālmetienu, kamēr ar labu darbu aizsardzībā Ogre nav guvusi ne punkta. Lomažs vēlreiz precīzs ir no tālmetienu distances (10:0), kas piespiež Visocki – Rubeni sasaukt savu komandu uz sapulci. Ogrei izdodas atspēlēt 2 punktus. Tomēr Ventspils turpina labi darboties aizsardzībā, Juciks bloķē metienu un ātrā pāreja, kur Lomažs gūst 2 punktus un pievieno vēl 1 soda metienu (15:2).  Ogre gūst punktus no tālmetienu līnijas, īsa laikā realizējot 2 precīzus tālmetienus. Pirmos punktus gūst arī Šķēle pēc ātras pārejas pāri visam laukumam, kur meistarīgi ceļu viņam atbrīvo visa komanda. Ikovļevs gūst punktus no groza apakšas un pievieno vēl soda metienu (21:8). Gulbis labi darbojas aizsardzībā, cīnās par katru bumbu un neļauj nevienam tuvoties grozam. Pirmos punktus gūst arī Barnets no soda metienu līnijas un pēc tam lieliski nospēlē vēl vienu uzbrukumu, gūstot punktus no groza apakšas (26:10). Visu ceturtdaļu komandas ir noturējušas augstu tempu un nepiekāpīgu cīņu, tā noslēdzas ar Ventspils vadību 30:15.

2.ceturtdaļa. Iesākas tik pat ātrā tempā kā 1.ceturtdaļa. Lieliski darbojas Juciks uzbrukumā, gūstot vairākus punktus pēc kārtas. Ogres komanda netiek līdz brīviem metieniem no groza apakšas, bet uzbrūk no tālienes. Tas viņiem arī vairākkārt izdodas, samazinot Ventspils iekrāto pārsvaru (35:23). Lieliska saspēle izdodas Šķēlem un Jucikam, kur pēdējais triec bumbu grozā no augšas. Šķēle trāpa tālmetienu, tā atbildot uz Sirsniņa precīziem 3 soda metieniem pēc Lomaža piezīmes. Juciks joprojām turpina saimniekot zem pretinieka groza, kur viņa komandas biedri dala rezultatīvas piespēles. Ventspils ir labi noseguši groza apakšu, tomēr pagalam netiek galā ar Ogres precīziem tālmetieniem. Antrops nopelna nesportisku piezīmi pret Zaķi, kurš realizē 1 soda metienu. Zaķis ir guvis traumu, tāpēc tiek mainīts pa īsiem spēles sprīžiem. Jau ilgāku laiku turās 11 punktu pārsvars Ventspils komandai, jo katru uzbrukumu abas komandas noslēdz ar gūtiem punktiem. Gulbis realizē soda metienus (55:42), bet Juciks labi darbojas aizsardzībā, savācot bumbas zem sava groza. Gulbis realizē tālmetienu, bet 60. punktu Ventspilij nopelna Barnets no soda metienu līnijas. Zēbergs atkaro 2 punktus savai komandai, bet pēdējā puslaika sekundē tālmetienu garām aizmet Barnets. Tomēr tas netraucē Ventspils komandai pārtraukumā doties ar 14 punktu pārsvaru 60:46. Pirmā puslaikā rezultatīvākais spēlētājs BK “Ventspils” rindās ir Jūlijs Juciks ar 14 punktiem, bet BK “Ogres” komandai ar 13 punktiem Kristaps Dārgais.

3.ceturtdaļa. Pēc puslaika spēli apņēmīgāk iesāk Ogres komanda, kurai izdodas gūt punktus un labi nospēlēt aizsardzībā (60:50). Pirmos punktus Ventspilij gūst Freimanis pēc caurgājiena. Zaķis vēl saņem piezīmi uzbrukumā, kamēr Dārgais ir precīzs no tālmetienu līnijas. Zaķim izdodas izcīnīt sev 2 punktus un pievienot sev soda metienu. Ogre turpina uzbrukt no tālmetienu līnijas, precīzs ir arī Zēbergs, bet ar to pašu atbild arī Ubilla. Vēl 2 punktus gūst Dārgais un vairs tikai + 7 (68:61). Štelmahers savējos sasauc uz sapulci. Juciks kļūdās 2 uzbrukumus pēc kārtas, kas ļauj Ogrei pietuvoties jau līdz – 3 (68:65). 2 punktus savai komandai izcīna Juciks pēc Šķēles piespēles. Ogre turpina uzbrukt no tālās distances, un viņiem tas padodas. Šķēlem izdodas ar caurgājienu izcīnīt 2 punktus un vēl pievienot soda metienu (73:68). Ogre spēlē ar augstu precizitāti. Jānis Antrops realizē kārtējo tālmetienu, un Ventspils komandai vairs tikai +1 (74:73). Zaķis pielabo Gulbja metienu, bet rezultātu izlīdzina Sirsniņš ar kārtējo tālmetienu. Ilgi nav jāgaida. Ubilla atbild ar to pašu, un pēc brīža to pašu izdara arī Šķēle (82:76). Tomēr Ogres fantastiskā rezultativitāte no tālmetienu līnijas nerimstas, un tas ievērojami apgrūtina ventspilnieku dzīvi. Pirms pēdējās ceturtdaļas Ventspils komandai iekrātais pārsvars ir sarucis pavisam 83:80. Šī bija sliktākā spēles ceturtdaļa, kuru Ventspils komanda zaudēja ar rezultātu 23:34.

4.ceturtdaļa. Ubilla iesāk ar viltību, izmetot autu, atsit to pret pretinieka muguru un viegli 2 punkti. Ikovļevs realizē tālmetienu un atkal + 8 Ventspilij (88:80). Ventspils labi darbojas aizsardzībā, neļaujot vairs Ogrei organizēt tālmetienu konkursu. Tikmēr Lomažs iemet tālmetienu ar piezīmi, pieplusojot vēl soda metienu. Ikovļevs realizē tālmetienu, bet arī Antropam ir sekmīgs tālmetiens (95:85). Laukumā norisinās īsta cīņa. Abas komandas cīnās par katru laukuma centimetru. Juciks pēc Ikovļeva piespēles ir rezultatīvs no groza apakšas. Izdodas vēlreiz ventspilniekiem nostāvēt aizsardzībā, tomēr uzbrukums nepadodas (97:85). Ikovļevam izdodas labi nospēlēt aizsardzībā, pārtverot bumbu, pēc kā 2 punktus gūst Šķēle (99:88). Nesportisko un 5. piezīmi saņem Māris Gulbis. Rinalds Sirsniņš realizē soda metienus. Juciks nopelna piezīmi pret  Sirsniņu, un viņš vēlreiz ir precīzs no soda metienu līnijas (99:92). Vieglus punktus gūst Rihards Lomažs un tas ir 101 punkts Ventspilij. Bet līdzjutēji nelīksmo par 100 punktiem, kā tas Ventspilī ir ierasts, jo Ogre min uz papēžiem, un uzvara ir svarīgāka nekā skaistais skaitlis. Palikusi vairs tikai 1 spēles minūte, un Ogres komanda uzsāk dzīšanos pakaļ ar pārkāpumu palīdzību. Šķēle ir pirmais upuris, tomēr viņš savus soda metienu nerealizē (101:92). Deniss Ikovļevs nodemonstrē savas prasmes bumbas triekšanā no augšas, izmantojot brīdi, kad Ogres komanda kļūdās aizsardzībā. Rupji spēlē Ogres spēlētājs Gints Antrops pret Aigaru Šķēli, par ko pēdējais neklusē. Tomēr Antrops saņem tikai piezīmi, kamēr Šķēlem piešķir nesportisku piezīmi. Šķēle ir precīzs soda metienos, bet Antropam precīzs tikai 1 soda metiens. Ogre vairs neuzbrūk, un spēle noslēdzas ar rezultātu 105:93. Skaidrs, ka trillera 4. sērija Ogrē nesola nekādu vieglo pastaigu nevienai no komandām.

BK “Ogre” šodien centās uzvarēt ar tālmetienu palīdzību, statistika saskaitījusi 37 izmestus, bet 17 iemestus metienus, kas sastāva gandrīz pusi no gūtiem komandas punktiem. Ventspils komanda izmetusi mazāk tālmetienus 20, bet realizējusi 10. Ventspils viennozīmīgi uzvar cīņā par atlekušām bumbām 38, kamēr Ogrei 22. Skaidrs, ka Robertam Štelmaheram un viņa komandai jāizdara mājas darbs un jāizdomā kā apstādināt Ogres tālmetienu artilēriju.

Pilnīgi visi 9 vīri, kuri bija pieteikti spēlei un devās laukumā, guva punktus un veica ierakstus statistikas ailē.

Rezultatīvākais šovakar ar 19 punktiem Juciks, viņam arī 4 atlekušās bumbas. Aigaram Šķēlem 17 punkti, viņam arī 4 atlekušās bumbas un 7 rezultatīvas piespēles. Tik pat punktu arī Rihardam Lomažam, bet Denisam Ikovļevam 16 punkti.

Pusfināla sērijā līdz 3 uzvarām šobrīd vadībā izvirzās BK “Ventspils” ar 2:1. Nākamā spēle jau pirmdien, 14.maijā, Ogrē plkst. 19:00.

BK “Ventspils” pret BK “Ogre” 105:93 ( 30:15; 30:31; 23:34; 22:13).

Juciks 19, Šķēle 17, Lomažs 17, Ikovļevs 16, Zaķis 14, Ubilla 8, Gulbis 7, Barnets 5, Freimanis 2.