BK “Ventspils” FIBA Eiropas kausu iesāk ar uzvaru
23. Oktobris 2019.

Trešdien, 23.oktobrī, BK “Ventspils” uzsāka savu dalību FIBA Eiropas kausā, kur savā laukumā tikās ar Vācijas klubu “medi Bayreuth”. Mājinieki svinēja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 95:77. Spēles rezultatīvākais spēlētājs ar 19 punktiem bija Jānis Bērziņš.

BK “Ventspils” komanda bija gatava spēlei šobrīd esošā sastāvā, malā vienīgi palika Dāvids Vīksne, kuram jāsadziedē trauma. Savukārt Vācijas komanda bija palikuši bez sava komandas līdera Lakija Džonsona, tomēr paspēja papildināt savu komandu ar pieredzējušo Neitu Linhārtu.

Sākumsastāvs: Vaspuns, Vītols, Jaunzems, Bērziņš un Zaķis.

1.ceturtdaļa. Ventspils iesāk ar aizsardzību, kur nopelna pirmo piezīmi Jaunzems. Viesi aizsargs Robensons gūst pirmos punktus, bet ar tālmetienu atbild Jaunzems. Īsā laikā Jaunzemam vēl viena piezīme. Zaķis viens pret vienu apspēlē Beirutas centru Rafingtonu un vēl 2 punkti. Vītols ātrā pārējā veiksmīgi noslēdz uzbrukumu ar viegliem 2 punktiem (7:2). Bērziņš trāpa tālmetienu un pievieno 11.punktu. Viesiem izdevies tikai viens sekmīgs metiens pēc nospēlētām 4 minūtēm, tāpēc ‘’medi” komandas treneris pieprasa minūtes pārtraukumu (11:2). Kaufmanis, tikko nācis laukumā, trāpa tālmetienu. Gulbis gūst 4 punktus pēc kārtas, viegli apspēlējot pretiniekus (19:5). Bet ar to Gulbja dziesma nav nodziedāta, jo jau nākamajā uzbrukumā no viņa arī trīnīts. Gulbis īsā laikā savācis sev 7 punktus, kļūstot par rezultatīvāko spēlētāju spēlē līdz šim. Kaufmanis turpina būt rezultatīvs no tālmetienu līnijas un jau +20 (25:5). Viesiem izdodas atspēlēt 2 punktus, kurus gūst Travis, nopelnot Čavaram piezīmi. Travis precīzs arī no soda metienu līnijas. Ventspils pieļauj kļūdu aizsardzībā, kas maksā 3 punktus (25:11). Luters pieļauj rupju kļūdu aizsardzībā, cenšoties nosist no groza stīpas pretinieku metienu, pats to raida grozā (25:14). Ceturtdaļa noslēdzas ar 26:16.

2.ceturtdaļa. Beirutas vīri saprot, ka nebūs nekādi peramie zēni, tāpēc cīņu iesāk apņēmīgi strādājot aizsardzībā. Jaunzemam izdodas tikt pie 2 punktiem no groza apakšas ar āķa metienu. Vašpuns tiek pie saviem pirmiem punktiem pēc ātras pārejas un tālas Zaķa piespēles (30:20). Bērziņš labi apspēlē pretiniekus zem groza un ar pagriezienu gūst 2 punktus, bet ar to pašu atbild arī viesi. Zaķis pievieno vienu no 2 soda metieniem, bet pats pacīnās par atlēkušo bumbu. To gan grozā nesanāk raidīt, bet uz soda metienu līnijas stājas Bērziņš un ir precīzs (35:22). Luters nepieviļ komandu no tālmetienu līnijas, bet otrā zāles galā veiksmīgi pacīnās par atlēkušo bumbu, bet pēc brīža pievieno vēl vienu tālmetienu (43:28). Vašpuns nodemonstrē savas spējas bloķēšanas elementā, kas beigu galā rezultējas ar Lutera vēl vienu tālmetienu. Aizsardzībā labi nostrādā arī Čavars, kurš skaisti bloķē metienu, tomēr viesi pamanās izcīnīt bumbu un divi punkti. Čavaram izdodas ventspilnieku pēdējā uzbrukumā puslaikā iekarot pretinieku grozu ar 2 punktiem. Puslaiks noslēdzas ar rezultātu 49:30. Rezultatīvākie BK “Ventspils” rindās ar 9 punktiem Gulbis un Luters, viesiem ar 10 punktiem Travis.

3.ceturtdaļa. Vašpuns ar tālu pustālo panāk + 21 ventspilniekiem, bet vēl pēc brīža Zaķim, labi pacīnoties par atlēkušo bumbu pie sava grozu, noorganizē ātro pāreju un atdod tālu piespēli Bērziņam, kam  viegli vēl 2 punkti. Ventspilnieki noguļ aizsardzībā Trevisu, kurš efektīgi raida grozā bumbu no augšas. Lieliski aizsardzībā strādā Vašpuns, izprovocē pret sevi uzbrukuma piezīmi, tomēr pats cieš no smaga kritiena. Bērziņš trāpa vēl vienu tālmetienu, bet aizsardzībā pamanās nopelnīt  3.piezīmi metienā (58:37). Viesi ir pamanījušies atspēlēt 4 bezatbildes punktus, kas nepatīk Artūram Visockim – Rubenim, tāpēc viņš nekavējoties pieprasa minūtes pārtraukumu. Kaufmanis ātrā pārejā gūst 2 punktus ar piezīmi, kuru pārvērš vēl vienā punktā (61:41). Čavars smagā divcīņā zem groza izcīna sev 2 punktus. Ventspils labi strādā aizsardzībā, neļaujot tikt pretiniekam pie metiena, Vašpuns izcīna atlēkušo bumbu, ko nogādā Kaufmanim un precīzi 3 punkti no viņa (66:43). Vēl 2 punktus Vašpuns noorganizē Luteram, kurš tos realizē ar brīvu carugājienu. Lielisku paraugstundu caurgājienā nodemonstrē Gulbis, apspēlējot visu pretinieku piecinieku (72:47).  Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 73:51.

4.ceturtdaļa. Ceturtdaļa iesākas ar lielisku Vītola un Zaķa sadarbību, kas noslēdzas ar 2 punktiem. Tomēr arī pretinieki ir pamanījuši realizēt 5 punktus, samazinot rezultātu starpību (75:56). Bērziņš atjauno 20 punktu pārsvaru ar tālmetienu (78:58). Zaķis nopelna savu 3.piezīmi, tomēr ir ļoti neapmierināts ar tiesnešu traktējumu, tāpēc nopelna vēl arī tehnisko piezīmi, kas viņam ir 4. personiskā piezīme. Zī tiek nosēdināts uz rezervista soliņa, lai nomierinās, bet viesi uz šo piezīmju rēķina atspēlē 3 punktus. Vītols ir precīzs no groza apakšas. Vašpuns lieliski nospēlē uzbrukumā, realizējot tālu pustālo metienu (84:64). Pēdējās minūtēs iniciatīvu uzņēmies viesu jaunpienācējs Linharts, kurš izkārto sev caurgājienus un piezīmes pret viņu. Čavars panāk + 21 uz rezultātu tablo, bet vēl lielāku pārsvaru nokārto Gulbis ar tālu pustālo. Tiesa ne uz ilgu laiku, jo viesi ir precīzi no tālās distances. Kombinācija “Vašpuns un Čavars” strādā lieliski daudzās epizodēs, arī šoreiz pēdējam tiek izkārtots brīvs metiens no groza apakšas (90:70). Čavars nepakautrējas uzmest arī no tālas pustālās distances un ir precīzs (92:72). Pēdējās divās minūtēs Visockis-Rubenis laukumā sūta arī Grīnbergu, bet tikmēr Bērziņš trāpa savu 19. punktu ar tālmetienu.

Ventspils svin uzvaru FIBA Eiropas kausa pirmajā spēlē savā laukumā ar rezultātu  pār Beirutas “medi” komandu ar rezultātu 95:77.

Rezultatīvākais spēlētājs BK “Ventspils” rindās bija Jānis Bērziņš ar 19 punktiem, 7 atlēkušam bumbām un 3 rezultatīvām piespēlēm. 14 punktus pievienoja Māris Gulbis, viņam arī 7 atlēkušās bumbas, tik pat punkti arī Jānim Kaufmanim.  Kopumā ventspilnieki realizēja 12 tālmetienus no 31 izmestiem, pārspēja pretiniekus arī atlēkušo bumbu statistikas ailē – 46 Ventspils komandai pret 28 bumbām viesiem.

Nākamo spēli FIBA Eiropas kausā ventspilnieki aizvadīs pēc nedēļas Kiprā, kur tiksies ar vietējo “Apoel” komandu, kuri izbraukuma spēlē piekāpās Kosovas komandai no Prištinas ar rezultātu 74:93.

BK “Ventspils: Bērziņš 19, Gulbis 14, Kaufmanis 14, Čavars 12, Luters 11, Zaķis 10, Vašpuns 6p/9rp, Jaunzems 5, Vītols 4, Grīnbergs, Ķilps.

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta Ventspils Brīvosta Pārvalde, Ventspils pilsētas dome, VATS, Ventspils Reiss, JOMA, Moller Auto Ventspils, Ventbetons V, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN, Branches.