lven
Jaunumi
Bez Muižnieka, bet ar uzvaru
07. Janvāris 2017.
Dalīties:

BK Ventspils turpina savu uzvarēto spēļu sēriju šovakar LBL čempionāta spēlē savā laukumā pārspējot Jūrmala/Fēnikss. Nākamais mačs jau otrdien, kad mājās FIBA Čempionu līgā tiksimies ar Francijas ASVEL Villeurbanne, bet nākamā LBL čempionāta spēle pēc nedēļas, kad arī savā laukumā tiksimies ar VEF.

Tā vien šķiet, ka BK Ventspils nebeigsies visdažādākās ligas ar spēlētājiem. Labi, spēlētāju savainojumi ikvienā sporta spēlē nav nekas ārkārtējs, taču, kad slimības lapa tiek izsniegta treneriem, tad nudien sāc domāt, ka komandu ir apsēdis kāds nelabais. Raug, vakar un turpmākās četras līdz sešas nedēļas kopā ar komandu nebūs galvenais treneris Kārlis Muižnieks, kuru ir skārušas veselības problēmas. Viņa vieta tukša nav palikusi un uz laiku galvenā trenera žaketi pielaikos Muižnieka palīgs Gints Fogels.

Vai nu aukstums, vai nogurums pēc mājupceļa no Varēzes, vai nu pārslēgšanās problēmas no Čempionu līgas uz LBL līmeni, taču BK Ventspils sniegumā pirmajā ceturtdaļā nebija jaušams vajadzīgais svaigums un vieglums. Spēlētāju ķermeņa valoda teica priekšā, ka nepieciešamības gadījumā kājās parādīsies gan ātrums, gan vieglums, bet rokās – precizitāte. Spēlējot šādā režīmā, ilgu laiku rezultāts auga punkts punktā un laiku pa laikam vadībā izvirzījās arī jūrmalnieki.

Likumsakarīgs bija pirmās ceturtdaļas beigu rezultāts – 18:18. Pirmās izkustēšanās pazīmes no nulles punkta parādījās otrās ceturtdaļas vidū, kad Zeļonim izdodas gūt piecus punktus pēc kārtas kas tobrīd deva +5 pārsvaru (34:29), taču viesu rindās ir Ventspilī labi zināmais Artūrs Strēlnieks, kura trejači neļāva mājiniekiem atrauties tālāk. Beidzoties pirmajam puslaikam joprojām nav izdevies iegūt pārsvaru, kurš ļautu domāt par vieglu uzvaru šajā spēlē – tikai 41:39.

Kad trešajā ceturtdaļā bija nospēlētas piecas minūtes, Ziediņam izdodas izlauzties līdz jūrmalnieku grozam un tablo vēsta, ka pirmo reizi sasniegts +10 pārsvars (57:47). It kā spēles gaida neliecina, ka ventspilniekiem ir tik liels pārsvars, taču ne vienmēr laukumā redzamais atbilst rezultātam. Nākamās piecas minūtes ir tuvāk patiesībai. Laikam jau jūrmalnieki jūt, ka šī ir tā reize, kad ir iespēja pakutināt pēdas favorītiem un ar visiem zobiem ir ieķērušies ventspilnieku kreklos. Lai arī mājinieki pēc 3/4 ceturtdaļām joprojām ir vadībā, rezultāts ir slidens kā Rīgas guļamrajonu netīrītās ielas (65:62).

Kad pēdējā ceturtdaļā bija nospēlētas nepilnas trīs minūtes, kļuva skaidrs viens no iemesliem, kāpēc laukumā notiek tas, kas notiek jeb pareizāk sakot, nenotiek nekas. Tobrīd jau krietnu spēles laiku bija iekrājis decembra labākais spēlētājs Aigars Šķēle, taču viņa pienesums bija ļoti skops. Punktu izteikmsē – nulle. Tieši viņš bij tas, kurš pēdējās ceturtdaļas ievadā pie viesu groza radīja dzīvības pazīmes un guva piecus punktus. Plus vēl Zaķis pievienoja savus divus un jau 72:64. Vai lieta būtu darīta? Nekā nebija – ceturtdaļas vidū Iļjins saimnieko zem ventspilnieku groza un pietuvina savu komandu līdz nieka viena punkta attālumam (72:71). Nu gan bija jāsaspļauj visās saujās, kas arī tiek darīts un seši pēc kārtas gūti punkti ir gana daudz, lai atlikušajās minūtēs iztiktu bez lieliem kreņķiem.

LBL čempionāts

BK Ventspils un Jūrmala/Fēnikss 85:77 (18:18, 23:21, 24:23, 20:15)

BK Ventspils: Zeļonis 21 (12 atl.b.), Janičenoks 16, Dīns 11 (6 rez.p.), Gulbis 9, Zaķis 8 (9 atl.b.), Kempbels 6, Šķēle 5, Ziediņš 4, Leimanis 3, Jakovičs 2;

Jūrmala/Fēnikss: Iļjins 15, Dušelis 14, Jeromanovs 10, Elksnis 9, Gūtmanis 8, Strēlnieks 6, Feldmanis 5, Saulītis 4, Dilevka 3, Rozītis 3.

Visas ziņas
Galerija ( 34 )
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
Tuvākās spēles

Visas tiesības rezervētas. Pārpublicēšanas gadījumā saite uz bkventspils.lv ir obligāta.
Kontakti: E pasts: sports@bkventspils.lv, tālrunis/fakss + 371 63621966, Mobilais tālrunis + 371 25433053
Sadarbības un reklāmas jautājumi, informacija medijiem: E pasts: info@bkventspils.lv
Tālrunis/fakss + 371 63621966, Mobilais tālrunis + 371 22007768

Izstrāde: BRIGHT