Ar vienu labu puslaiku nepietiek: zaudēts arī mājas spēlē
12. Maijs 2021.

Otrdien, 11. maijā, BK “Ventspils” aizvadīja savu otro spēli Latvijas Basketbola līgas finālsērijā, ar “VEF Rīga” šoreiz tiekoties savā laukumā. Pēc lieliski aizvadītā spēles pirmā puslaika, sniegums kritās un tika piedzīvots zaudējums ar 81:99. Visā sērijā Ventspils basketbolisti nonākuši zaudētājos ar 0-2.

Sākumsastāvs: Māris Gulbis, Edgars Lasenbergs, Artūrs Ausējs, Kriss Kofijs, Viljams Raimens.

Ventspilnieki spēli sāka ļoti apņēmīgi un enerģiski. Sākums padevās pavisam citāds nekā iepriekšējā mačā. Iespējams, māju sajūta un arīdzan pamatīga sapurināšanās pirms cīņas, ko varēja redzēt jau iesildīšanās laikā un, it īpaši, mirkli pirms došanās laukumā. Jau ar pirmajām sekundēm mājinieki demonstrēja aktīvu un ciešu pretinieku segšanu, neļaujot viņiem ne ieskrieties, nedz ātri laist bumbu apkārt zonai. Tas pat zināmā mērā samulsināja pretiniekus, kuri burtiski iestrēga Ventspils mūrī.

Pirmo uzbrukumu izdevās pie sava groza apturēt, un pretuzbrukumā sekoja lieliska bumbas izspēle līdz grozam, kur brīvs bija Raimens. Pēc brīža Ausējs noslēdza ātro pretuzbrukumu, tad asā cīņā pie groza vēl divi punkti. Vēl sekundes vēlāk pēc izspēles precīzs tālmetiens Kofijam, un jau 9:3. Pēc pāris mājinieku kļūdām viesi panāca līdz 9:7, taču tad sekoja vēl viens Kofija trejacis un Ausēja tālmetiens – 14:7! Ar aktīvu spēli aizsardzībā un nikniem uzbrukumiem, it īpaši agresīvā cīņa pie pretinieku groziem, turpināja nest rezultātu. Atkal zem groza aktīvi nospēlēja Raimens, tad Mediss ielādēja tālmetienu, panākot 19:11 un liekot “VEF Rīga” ņemt pārtraukumu. Taču rīdziniekiem tas nekā nedeva – Ventspils turpināja spēlēt cieši aizsardzībā, kas pretiniekus noveda pie kļūdām, bet atbildes uzbrukumos mājinieki savas iespējas bieži izmantoja. Ceturtdaļas beigās skaists Kofija bumbas trieciens grozā no augšas, Gulbja tālmetiens un Medisa elegants un drošs caurgājiens. Minūti pirms beigām jau 11 punktu pārsvars (26:15). Pirmā ceturtdaļa uzvarēta ar 28:19.

Pēc pārtraukuma parādījās pirmie caurumi aizsardzībā zem sava groza. Pārsvars sāka strauji kust – pie 29:27 ventspilnieku treneris dusmīgs pieprasa pārtraukumu. Kofijs iemeta tikai vienu no trim sodiem, viesi atbildēja un panāca neizšķirtu (30:30). Sekoja Gulbja tālmetiens līdz ar sirēnu, bet viesi atkal izlīdzināja (33:33). Pamazām sākās  lielāks juceklis, spēlētāji manāmi sāka nervozēt un parādījās arī individuālas spēles iezīmes. Un, protams, kļūdas – Gulbim nosvilpa piezīmi uzbrukumā, tad Kofijs izlaida bumbu pie trejača līnijas, bet viens viens no līderiem Ate uz soda metienu līnijas jau izvirzīja vadībā “VEF Rīga” (33:34). Mediss ar diviem tālmetieniem gan atguva vadību (39:36), taču ne uz ilgu laiku. Nekur tālu neizdevās tikt – kā uzbrūk viesi, tā gandrīz vienmēr sods. Minūti pirms beigām Zoriks panāk jau pirmoreiz arī vadību viesiem (45:46), bet puslaiks beidzas ar viesu līdera Olmena precīzo tālmetienu pēdējā sekundē.

Otrais puslaiks sākas neveiksmīgi – kļūdas aizsardzībā un neprecizitātes uzbrukumā, un īsā laikā jau -10 (48:58). Turklāt Gulbis arī guva savainojumu, kā dēļ spēli vairs nevarēja turpināt. Tikai pēc ilgākas pauzes Lasenbergs iemeta tālmetienu, izdevās pārtvert piespēli un Raimens ātrajā reidā guva vēl divus punktus, bet pēc tam uzreiz Medisa neprecīzo tālmetienu ar triecienu grozā no augšas pielaboja Kofijs – un jau atkal cerīgi vairs tikai -3 (55:58). “VEF Rīga” pieprasīja pauzi, pēc kuras atkal aizmuka ar +9 (55:64). Fogelam atkal bija jāsauc visi kopā, kas gan vairs nekā nedeva – mājinieku spēlē jucekli apturēt neizdevās, centieni uzbrukumā atdūrās pret neveiksmēm aizsardzībā, izpaudās individuāla spēle. Kamēr laukuma saimnieki nervozēja un zaudēja koncentrāciju, tikmēr viesi spēlēja mierīgi un lēnām tuvināja komandu uzvarai. Pirms pēdējās ceturtdaļas mājinieki bija iedzinējos ar 64:73.

Izšķirošā ceturtdaļa neko būtiski neatšķīrās no iepriekšējās – diezgan daudz tehniskā brāķa, neprecīzi metieni pat no soda līnijas – laiks gāja, bet starpību nekā neizdevās samazināt. Astoņas minūtes pirms beigām jau 66:80. Pēc pauzes izdevās nedaudz sakārtot aizsardzību, taču tikai uz neilgu laiku. Piecas minūtes pirms beigām starpība sasniedza jau -15 punktus (71:86), ar ko faktiski arī pilnībā tika izšķirts uzvaras liktenis.

Kofijs un Mediss katrs guva pa 18 punktiem, 10 punkti – Kristapam Ķilpam, Ausējs spēli noslēdza ar 9 punktiem.

Atšķirībā no iepriekšējās spēles, šoreiz BK “Ventspils” bija daudz precīzāki divpunktu metienos – trāpīti 58% metienu (iepriekšējā spēlē 42%). Tālmetienos līdzīgi – attiecīgi 37% šoreiz un 35% iepriekš. Joprojām bēdīga situācija soda metienu izpildē – realizēti tikai 54% metienu (iepriekš 52%).