Ar deviņvīru spēku Latvijas čempionāta fināls sasniegts!
14. Maijs 2018.

Pirmdien, 14.maijā, BK “Ventspils” aizvadīja Olybet Latvijas Basketbola līgas pusfināla 4. spēli, kur tikās izbraukumā ar BK “Ogre” komandu. Lielākā spēles daļa aizritēja punkts punktā, tikai uz neilgu laiku BK “Ventspils” izvirzījās vadībā ar 17 punktu pārsvaru, tomēr ogrēniešiem izdevās atspēlēties. BK “Ventspils” spēles galotnē vadību izdodas saglabāt un uzvarēt ar rezultātu 81:79. Līdz ar to Ventspils komanda iekļūst finālā, kur tiksies ar saviem nesamierināmiem pretiniekiem un aktuāliem Latvijas čempioniem “VEF Rīga”.

BK “Ventspils” spēli aizvadīja 9 vīru sastāvā. Spēlei nebija pieteikti Bruševics un Jakovičs, kuri dziedē traumas.

Sākumsastāvs: Lomažs, Ubilla, Freimanis, Zaķis un Gulbis

1.ceturtdaļa. Rezultāt atklāj Ogre Zēberga izpildījumā, bet BK “Ventspils” komandā rezultātu atklāj Ronalds Zaķis ar precīzu metienu no groza apakšas. Arī turpmākos uzbrukumus ventspilnieki meklē un atrod Zaķi uzbrukumā, kurš komandu nepieviļ. Trāpa arī no soda metienu līnijas un triec bumbu grozā no augšas pēc Freimaņa piespēles (5:2).  Ventspils komanda vēlreiz atrod Zaķi zem groza, un arī šoreiz Zaķis nekavējas ar groza iekarošanu, turklāt ar piezīmi, pārvēršot to precīzā soda metienā (8:2). Visockis – Rubenis nekavējoties pieprasa minūtes pārtraukumu. Ubilla trāpa precīzu tālmetienu, bet 4. punktu pēc kārtas Ogrei gūst Pozņaks (11:8). Antrops izlīdzina rezultātu ar soda metienu palīdzību. Pirmos punktus savai komandai gūst Juciks, kurš devies laukumā, nomainot Zaķi. Ogrei izdodas izvirzīties vadībā, bet Aigars Šķēle no soda metienu līnijas rezultātu izlīdzina (15:15). Ogres komandai šodien neveicas no tālmetienu līnijas, tomēr labi uzbrūk no pustālās distances, kas ļauj komandai ar 2 punktu pārsvaru turēties priekšā.

2.ceturtdaļa. Šķēle ar caurgājienu gūst 2 punktus, to pašu izdara arī Ubilla (25:22). Tālu 2 punktu metienu trāpa arī Gulbis. Ventspils komanda labi cīnās aizsardzībā, neļaujot gūt vieglus punktus, bet arī pašai Ogrei ir kritusies metienu precizitāte. Uzbrukumā situācijas saasina Ubilla, kurš dodas caurgājienos, gūstot punktus un saņemot pret viņu izdarītos pārkāpumus (28:22).  Ogres komanda pirmos punktus gūst no soda metienu līnijas pēc nospēlētām gandrīz 4 minūtēm. Abām komandām punkti aug gausi. Uzbrukumi tiek veidoti smagnēji, kas noved pie daudz neprecīziem metieniem. Labus uzbrukumus neizdodas realizēt Ventspils komandai, bet, ko neizdara viesi, to izdara Ogres spēlētāji un vēlreiz izlīdzina rezultātu (28:28). Zēbergs izvirza Ogres komandu vadībā, bet uzbrukumā kļūdās Juciks. Ventspils komanda labi nospēlē aizsardzībā, bet Ubilla nopelna tiesības mest soda metienus, kuri ir precīzi, un rezultāts atkal ir neizšķirts. 2 uzbrukumus pēc kārtas vieglus punktus gūst Gulbis un Šķēle, bet Bērziņš izlīdzina rezultātu ar tālmetienu (35:35). Ikovļevs realizē tālmetienu, bet atlikušajā puslaika minūtē Ventspils komandai gandrīz viss laiks paiet aizsargājoties. Šo spiedienu viesi iztur, un pēdējais vārds puslaikā pieder Ventspils komandai, ko viņi gan neizmanto, un tas noslēdzas ar rezultātu 38:35. Rezultatīvākais vīrs BK “Ventspils” rindās pēc 1. puslaika ir Ronalds Zaķis ar 10 punktiem, bet Ogres komandai ar 10 punktiem Jānis Pozņaks.

3.ceturtdaļa. Rezultātu atklāj atkal Zaķis, kurš apspēlē 2 Ogres spēlētājus, bet Vītols atbild ar tālmetienu. Freimanis teicami pacīnās aizsardzībā, izcīnot atlēkušo bumbu un gūstot 2 punktus no groza apakšas. Nekoncentrēšanās pazīmes nodemonstrē Ventspils komanda, kas viņiem maksā 4 punktus. Lomažs gūst savus pirmos punktus no soda metienu līnijas, bet Dārgais izlīdzina spēles rezultātu. Ubilla laužas cauri aizsardzībai, punktus no spēles negūst, arī no soda metienu līnijas tikai 1 precīzs soda metiens. Jau nākamajā uzbrukumā Ubilla ir precīzs no tālmetiena līnijas, bet ar to pašu atbild Zēbergs (48:49). Arī Lomažs ir precīzs no tālmetienu līnijas, kas atkal dod vadības maiņu. Pēc tam viņam arī neapturams caurgājiens. Gulbis realizē abus soda metienus un + 6 Ventspils komandai (55:49). Ubilla nekļūdīgs no soda metienu līnijas. Gulbis teicami pielabo Freimaņa metienu, un lielākais rezultāta pārsvars spēlē +8 (59:51). Spēle rit gausi, abas komandas spēlē pozicionāli, daudz kļūdās un netiek līdz brīviem metieniem. Situāciju saasina Bērziņš, kurš vispirms trāpa 2 soda metienus, pēc tam arī tālmetienu. Ikovļevs trāpa 1 no 2 soda metieniem, tāpat kā Šķēle. Pēc īsa brīža viņš arī veiksmīgi nospēlē aizsardzībā, ko pēc tam to pārvērš precīzos 3 punktos. Puslaiks noslēdzas ar + 8  Ventspils komandai 64:56.

4.ceturtdaļa. Abas komandas apmainās ar kļūdām. Ventspils komanda nesasteidz notikumus, spēlē pozicionāli un groza apakšā meklē Zaķi. Viņš tur arī atrodas un izcīna kārtējo iespēju mest soda metienus, kurus arī realizē (66:57). Gulbis realizē tālmetienu un lielākais pārsvars spēlē līdz šim +12. Jāspēlē vēl daudz, vairāk kā 7 minūtes, tāpēc Visockis – Rubenis sasauc savu komandu uz minūtes pārtraukumu. Lomažs precīzs no tālās distances (72:57). Vēl 2 punktus pēc garas izspēles realizē Juciks. Ventspils turpina spēlēt pozicionālu spēli, uzbrukumā izdancina pretiniekus, bet aizsardzībā nepiekāpīgi katrā epizodē (76:59). Īsā laikā Ogrei izdodas 8 punktu izrāviens, jo Lomažs un Ikovļevs pieļauj rupjas kļūdas gan aizsardzībā, gan uzbrukumā (76:67). Zaķis trāpa 1 soda metienu, kas atjauno 10 punktu pārsvaru. Spēles pēdējās 2 minūtes paiet augstā tempā. Ventspils cenšas saglabāt pārsvaru, kamēr Ogre atspēlēties. Viņiem tas arī padodas. Sirsniņš ir precīzs no tālmetienu līnijas un vairs tikai + 5 Ventspils komandai (79:74). Pēdējā spēles minūte ļoti patika asu izjūtu cienītājiem. Trilleris norisinājās visas pēdējās spēles sekundes, tomēr Ventspils komanda notur pārsvaru un uzvar pusfināla 4. spēlē 81:79, panākot sērijā 3:1 un vietu finālā.

Rezultatīvākais spēlē šovakar Ronalds Zaķis ar 16 punktiem, 4 atlēkušās bumbas un 2 rezultatīvas piespēles. 14 punktus pievienojas Ubilla, bet 12 punkti Lomažam. BK “Ogres” komandā rezultatīvākais vīrs ar 14 punktiem komandas kapteinis Mārcis Vītols.

BK “Ventspils” finālā tiksies ar saviem pēdējo gadu nesamierināmiem pretiniekiem “VEF Rīga”, bet BK “Ogre” un BK “Jūrmala” cīnīsies par bronzas medaļām.

BK “Ventspils” pret BK “Ogre” 81:79 (21:22, 17:13; 26:21; 17:23)

BK “Ventspils”: Zaķis 16, Ubilla 14, Lomažs 12, Šķēle 11, Gulbis 11, Juciks 9, Ikovļevs 6, Freimanis 2, Barnets