3:2. Sērija turpināsies Rīgā.
04. Jūnijs 2018.

Pirmdien, 4.jūnijā, BK “Ventspils” aizvadīja Olybet Latvijas Basketbola līgas 5. spēli, kur savā laukumā pārliecinoši pārspēja VEF Rīga ar rezultātu 96:73. Līdz ar to Ventspils komanda sērijā izvirzās vadībā ar 3:2, un trešdien, 6.jūnijā, Latvijas čempionāts var noslēgties Rīgā, kur tiks aizvadīta sērijas 6. spēle.

Ventspils cīņu par Latvijas zeltu turpina 9 vīru sastāvā. Ingus Jakovičs šo sezonu bija pabeidzis jau pusfināla sērijā, bet Roberts Freimanis ir sairdzis un šobrīd komandai palīdzēt nevar.

Sākumsastāvs: Gulbis, Juciks, Lomažs, Bruševics un Ubilla.

1.ceturtdaļa: Spēles rezultātu atklāj VEF komanda ar precīzu tālmetienu Bērziņa izpildījumā.  Ar 2 punktiem atbild Bruševics, bet labi nospēlē aizsardzībā Lomažs, kurš pārtver bumbu pie gala auta iemetienu, kas ļauj Jucikam uzbrukt no groza apakšas un izpelnās tiesības mest soda metienu. Tiesa trāpa tikai vienu. Bet jau nākamajā uzbrukumā Juciks šo situāciju uzlabo, jo trāpa abus soda metienus (5:5).  Ventspils komanda visos uzbrukumos turpina meklēt Juciku, kurš komandas biedrus nepieviļ un trāpa savu metienu no groza apakšas. Juciks ir produktīvs arī otrā zāles galā, kur veiksmīgi cīnās par atlēkušām bumbām. Ubilla šauj no tālās distances un ir precīzs. Arī nākamajā uzbrukumā Ubilla ir precīzs no tās pašas vietas, un Gailītim jāpieprasa minūtes pārtraukums (13:7).  Juciks vēlreiz apspēlē Bērziņu un 2 punkti. Savukārt aizsardzībā Ventspils komanda demonstrē meistarklasi, neļaujot izspēlēt VEF komandai 24 sekunžu uzbrukumu. Bruševics pieceļ kājās halli, jo ir precīzs no tālmetienu līnijas (18:11). Ventspils dominē abos zāles galos, vēlreiz izdodas noturēt aizsardzību, neļaujot VEF komandai gūt punktus. Zaķis ir nācis laukumā, tomēr kļūdās jau pirmā uzbrukumā un pēc tam saņem arī aizsardzības piezīmi. Beidzot atveras arī Zaķis un viņa emocijas, ar spēku izcīnot sev 2 punktus. Diemžēl soda metienu joprojām Ventspils komandai ir klupšanas akmens, arī Zaķa viens soda metiens lido garām (21:14). Atguvušies ir VEF komanda, kurai uz Ventspils kļūdu rēķina izdodas pietuvoties rezultātā (21:19). Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu. Ieilgušo Ventspils uzbrukuma klusumu iztraucē Ikovļeva tālmetiens. Ceturtdaļa noslēdzas ar Ventspils komandas pārsvaru 24:19.

2.ceturtdaļa. Ierastais uzbrukums – smailē Juciks un viņa gūtie punkti no groza apakšas + 1 soda metiens, kurš ir precīzs (27:19). Šķēle pievieno vēl 3 punktus no tālās distances, un Ventspils pirmo reizi spēlē sasniedz divciparu pārsvaru + 12 (30:19).  Ventspilnieki nesavtīgi cīnās par katru bumbu. Arī šoreiz ar kopīgām pūlēm tā nonāk pie Ubillas, un viņš pats nokārto arī vēl 2 punktus savai komandai (32:21). Turpinās precīzi metieni Ventspils komandai no tālās distances. Šoreiz to paveic arī Gulbis, pēc tam arī Lomažs (38:23). Un Ubilla 2 reizes pēc kārtas (44:24). Ventspils turpina iekarot grozu no tālmetienu distances, un  šoreiz arī Barnets ir precīzs. 3 punktus VEF komandai atkaro Peress, bet 2 no tiem atgūst Barnets ar soda metienu palīdzību (48:31). Uz soda metienu līnijas nonāk arī Lomažs, kurš labi pacīnījās par atlēkušo bumbu, tomēr trāpa tikai vienu no tiem. Pēc brīža Ventspils komanda turpina lieliski darboties aizsardzībā un ātrā uzbrukuma smailē nonāk Šķēle un Lomažs, no kuriem pēdējais ir precīzs ar tālmetienu (52:31). Puslaiks noslēdzas ar BK “Ventspils” pārsvaru 52:33. Mājinieku komandā rezultatīvākais vīrs ar 14 punktiem ir Ubilla, bet VEF komandā ar 8 punktiem Peress.

3.ceturtdaļa. Puslaiku atklāj Jucika 2 punkti ar piezīmi, kuru nopelna Ate, un viņam tā ir 3. Juciks iemet arī soda metienu, bet VEF komandai vēlreiz neizdodas noslēgt uzbrukumu. Šķēle nesaprotas ar Juciku, un zaudēts uzbrukums, ko izmanto VEF komanda. Juciks turpina nepievilt savus komandas biedrus, kuri uztic viņam noslēgt uzbrukumus. Tas Jūlijam arī lieliski padodas (57:35). Ventspils turpina labi cīnīties zem pretinieka groza, izcīna atlēkušās bumbas un cīnās par iespēju atkārtot uzbrukumus. Rezultātu turpina palielināt Juciks, šoreiz no soda metienu līnijas (59:37). Neskatoties uz to, ka iepriekšējās spēlēs Ventspils komanda piedzīvoja ievērojamu kritumu spēles 3. ceturtdaļā, šajā spēlē tas nav novērojams. Mājinieki turpina darboties apņēmīgi, cīnās par bumbām un pat realizē pēdējo sekunžu metienu kritienā Lomaža izpildījumā. Punktus no groza apakšas gūst arī Bruševics, bet ar 3 punktiem atbild VEF leģionārs Brauns. Trīs punktu līnija turpina Ventspils komandai būt karsta. Tālmetienu realizē arī Ikovļevs (67:43). Nekādas žēlastības. Tāds laikam ir Ventspils komandas sauklis šajā spēlē. Ventspils spēlē ātri, pārliecinoši, veido ātras pārejas un  tiek pie brīviem metieniem un atlēkušām bumbām. Barnets noslēdz 2 uzbrukumus pēc kārtas, kas sasniedz jau 28 punktu pārsvaru (73:45). Gailītis pieprasa minūtes pārtraukumu, bet visa halle skandina “BKV”. Šāds līdzjutēju atbalsts vēl vairāk motivē ventspilniekus turpināt cīņu tik pat apņēmīgi kā līdz šim.  Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 77:50.

4.ceturtdaļa. Izdodas lieliska Zaķa un Ikovļeva saspēle, kurš palicis groza apakšā, un viegli 2 punkti. Ikovļevs nopelna vēl piezīmi pret sevi, kura ir 5. Helmanim, viņam spēle beigusies. Diemžēl Ikovļevs soda metienu nerealizē. VEF komandā punktus 2 uzbrukumus pēc kārtas gūst Ate, tomēr Ventspils komandai vēl joprojām komfortabls pārsvars + 24 (79:55). Pēc ilgākas klusēšanas Ventspils komandai izdodas noslēgt uzbrukumu. Gulbis realizē tālmetienu. Spēle iegūst citas aprises. Tā kļūst lēnāka, un abas komandas pieļauj kļūdas. Zaķis, sev un skatītājiem par prieku, triec bumbu grozā no augšas (88:67). VEF komandā ir vēl viens  kritušais ar 5 piezīmēm, un tas ir Kaspars Bērziņš. Tikmēr Ventspils savu tvērienu neatslābina. Turpina cīnīties abos zāles galos un doties pretī drošai uzvarai. Gulbis pievieno vēl vienu tālmetienu, kas Ventspils komandai jau ir 11 no 22 izmestiem, bet 12 trīnīti pievieno Šķēle (96:71). Līdz ar to Ventspils svinēja savu 3. uzvaru finālsērijā ar rezultātu 96:73.

Ventspils komandu šajā spēlē raksturoja 28 rezultatīvas piespēles, kā arī 43 atlēkušās bumbas, kas arī bija pamatā kurzemnieku vieglai uzvarai šovakar. Tomēr sērijā atlikusi vēl vismaz viena spēle, un cīņa par čempionu titulu turpinās.

Šajā spēlē rezultatīvākais Ventspils komandā ar 18 punktiem bija Jūlijs Juciks, viņam arī 7 atlēkušās bumbas. Pa 14 punktiem Lomažam un Ubillam, viņiem abiem attiecīgi arī liels rezultatīvo piespēļu skaits – attiecīgi 6 un 7.

BK “Ventspils” pret VEF Rīga 96:73 (24:19; 28:14; 25:17; 19:23).

Juciks 18p/7ab, Ubilla 14p/7rp, Lomažs 14p/6rp, Barnets 10, Zaķis 10, Gulbis 9, Ikovļevs 8, Bruševics 7, Šķēle 6