15 finālu rekordi, kas pieder BK Ventspils
17. Maijs 2017.

BK Ventspils šis būs jau 17. LBL fināls un lieki piebilst, ka neviena cita komanda līgas vēsturē tik daudz nav spēlējusi finālos. Tāpat nevienai citai komandai nav tik daudz zelta finālu, cik to ir BK Ventspils (9). Taču, ir vēl daudzi finālu rekordi, kuri pieder ventspilniekiem.

LBL vēsturē finālos bijušas tikai septiņas sērijas, kurās pretinieks uzvarēts neļaujot viņiem tikt kaut pie viena panākuma kādā no spēlēm. Četras šādas sausās uzvaras pieder BK Ventspils: 2002. un 2004. gadā ar 4:0 pārspēts Skonto, bet 2005. un 2006. gada pavasaros arī Barons.

Visgarākā pēc kārtas izcīnīto spēļu sērija pieder ventspilniekiem. Šī sērija aizsākās 2003. gada pavasarī ar divām uzvarām pār Skonto un beidzās 2006. gada pavasarī pēc ceturtās uzvaras pār Barons/LU. Kopumā uzvarēts 14 finālmačos pēc kārtas.

Laika posmā no 1998. gada līdz 2007. gadam BK Ventspils desmit gadus pēc kārtas spēlēja LBL finālā, kuros izcīnīti septiņi zelti (visi pēc kārtas) un trīs sudrabi. Šā gada BK Ventspils pretinieki VEF finālos spēlējusi pēdējos septiņus gadus pēc kārtas.

Piecus no saviem sešiem LBL zeltiem kā galvenais treneris Kārlis Muižnieks izcīnījis tieši kopā ar BK Ventspils. Nevienam citam galvenajam trenerim ar vienu komandu nekas tāds līdz šim nav bijis pa spēkam. Vēl varam Muižniekam pieskaitīt divus zeltus kā galvenā trenera palīgam… Četri zelti ar vienu komandu ir Ramūnam Butautam (visi ar VEF).

LBL rekordists starp spēlētājiem izcīnītajos LBL čempiona titulos Kristaps Purnis kopumā ir 11 reizes kļuvis par čempionu un septiņi zelti izcīnīti kopā ar BK Ventspils. Neviens spēlētājs tik daudz zelta ar vienu komandu vairs nav izcīnījis.

Ventspilniekiem pieder iespaidīgākā finālspēļu uzvara. Proti, 2005. gada 11. maijā sērijas pirmajā mačā pret Barons tika uzvarēts ar 52 (110:58) punktu pārsvaru.

2002. gada 11. aprīlī sērijas pret Skonto ceturtajā mačā BK Ventspils spēlētāji realizēja 39 no 42 soda metieniem. Tik daudz soda metienu finālos nav realizējusi nevien cita komanda. Arī otrais labākais rādītājs pieder ventspilniekiem (14.05.2007., pret ASK/Brocēni realizēti 35 no 45 soda metieniem).

Kopš 2005. gada 21. maija ceturtās finālspēles pret Barons ventspilniekiem pieder finālu rekords izdarītajās rezultatīvajās piespēlēs – 26!

Vēl viens finālu rekords, kuram ir vēl ilgāks mūžs. 2000. gada 23. aprīlī mačā pret Skonto ventspilnieki pārķēra 17 pretinieku piespēles.

Šīs rekords nepieder pašiem ventspilniekiem, taču bez viņu līdzdalības tas noteikti nebūtu noticis. Proti, 2003. gada 21. maijā ceturtajā finālspēlē pret Skonto pretinieks izdarīja 27 kļūdas!

2005. gada 11. maijā finālspēlē pret Barons BK Ventspils ceturtajā ceturtdaļā guva 39 punktus un tas ir finālu rekords gūtajos punktos vienas ceturtdaļas ietvaros.

2011. gada 15. maijā VEF ceturtajā ceturtdaļā guva tikai septiņus punktus un vairāk gūt viņiem neļāva BK Ventspils aizsardzība. Septiņi punkti ceturtdaļā – tas ir vienas komandas antirekords gūtajos punktos vienā ceturtdaļā.

Šā gada finālistes BK Ventspils un VEF 2013. gada 12. maijā (otrā spēle) kopīgiem spēkiem uzmeistaroja finālspēļu mazrezultativitātes rekordu abām komandām kopā gūstot tikai 111. punktus. Šo spēli ar 69:42 uzvarēja VEF. Vienlaikus šajā mačā tika sasniegts vēl viens antirekords – 42 punkti spēlē vienai komandai un arī tas pieder BK Ventspils.

Darnelam Hoskinam pieder uzreiz divi individuālie finālu rekordi. 2000. gada 18. aprīļa spēlē pret Brocēni/LMT viņš izpildīja 23 soda metienus no kuriem realizēja 19. Abi rādītāji ir LBL finālu rekordi.

2002. gada 11. aprīlī mačā pret LMT Kristaps Purnis realizēja 12 no 12 soda metieniem, kas ir labākā 100% soda metienu sērija vienas spēles ietvaros.