lven
Jaunumi
15 fakti par BK Ventspils regulārajā sezonā
18. Aprīlis 2017.
FOTO: bkventspils
Dalīties:

BK Ventspils ļoti savlaicīgi nodrošināja sev pirmo vietu LBL pamatturnīrā. Šī bija jau piecpadsmitā reize, kad esam pirmie un visās play off kārtās mums būs sava laukuma priekšrocības. Šis ir tikai viens no aizvadītā pamatturnīra faktiem par BK Ventspils gaitām šajā sezonā, bet ir bijis vēl daudz kā interesanta.

Viena reize. Kopš komandas pastāvēšanas, BK Ventspils tikai vienā sezonā pamatturnīru nav pabeigusi labāko trīs komandu vidū un tas notika pašā pirmajā sezonā. Proti, 1994./95. gada sezonas regulārais turnīrs tika pabeigts sestajā vietā. Kopš tā laikā tikai trīs reizes BK Ventspils bijusi trešā (pēdējo reizi 2009./10.), bet pārējos gados – pirmā vai otrā.

Ronalds Zaķis. Aizvadījis 29 pamatturnīra spēles, Ronalds Zaķis astoņos dažādos rādītājos bija labākais komandā. Zaķis guva visvairāk punktu (305), ieguva vislabāko efektivitātes rādītāju (359), izcīnīja visvairāk atlēkušo bumbu aizsardzībā, uzbrukumā un summā (128+56=184), izpildīja un realizēja visvairāk divpunktu metienus (209/122), kā arī nopelnīja visvairāk personīgo piezīmju (62).

Janičenoks un Gulbis. Tikai diviem BK Ventspils spēlētājiem izdevies būt labākajiem visā līgā atsevišķos statistikas rādītājos. Tā Kristaps Janičenoks kļuva par precīzāko soda metienu izpildītāju – 86.25% (69/80). Savukārt Māris Gulbis sasniedzis vislabāko +/- rādītāju vidēji katru maču pabeidzot ar +10.56. Zīmīgi, ka arī nākamajās trīs vietās ir ventspilnieki – Villijs Dīns (9.36), Edgars Žeļonis (8.74) un Aigars Šķēle (8.19).

Jakovičs un Leimanis. Vēl diviem mūsu komandas spēlētājiem labākā gods kādā statistikas rādītajā jādala ar citiem citu komandu spēlētājiem. Ingus Jakovičs spēlē pret LU pārķēra septiņas pretinieku piespēles. Turpat divus mēnešus Jakovičs bija vienīgais, kurš spēja izdarīt ko līdzīgu, taču to pašu atkārtoja (arī pret LU) jūrmalnieks Artūrs Strēlnieks…

Toms Leimanis ir viens no astoņiem spēlētājiem visā līgā, kurš vienā spēlē realizējis sešus tālmetienus. Pa sešiem trejačiem vēl ir realizējuši Kristo Sāge, Roberts Stumbris, Ervīns Jonāts, Kristaps Mediss, Rinalds Sirsniņš, Sandis Silavs un Jānis Blūms (divas reizes).

Rezultatīvākā komanda. BK Ventspils ir kļuvusi par pamatturnīra rezultatīvāko komandu gan vidēji spēlē gūtajos punktos, gan summā. Ik mačā ventspilnieki guvuši pa 90.2 punktiem, bet summā 2887. BK Ventspils pieder arī vienas spēles rezultativitātes rekords – 119:70 pret Valka/Valga. Šī uzvara vienlaikus ir arī iespaidīgākā visā pamatturnīrā.

Gulbis, Jakovičs un Kempbels. Pamatturnīra 32 spēlēs tikai diviem spēlētājiem neizdevās kļūt par rezultatīvāko kādā no atsevišķām spēlēm – Mbodžam un O’Braienam. Pirmais komandā vairs nav sen, bet otrajam vēl ir šāda iespēja. Visbiežāk par konkrētas spēles rezultatīvāko spēlētāju kļuvuši Māris Gulbis, Ingus Jakovičs un Folarins Kempbels – pa četrām reizēm. Pa trim reizēm kādas spēles rezultatīvākie bijuši Aigars Šķēle un Villijs Dīns, pa divām – Andrejs Gražulis, Toms Leimanis, Māris Ziediņš, Kristaps Janičenoks un Edgars Žeļonis. Pa reizei – Artis Ate, Rihards Lomažs, Ronalds Zaķis un Rihards Kuksiks.

Zem groziem. Aizvadītajās 32 spēlēs BK Ventspils tikai sešās spēlēs nav bijusi labāka par pretinieku cīņā par atlēkušajām bumbām. Sezonas pirmajos 14 mačos šajā rādītajā tika izcīnītas uzvaras, bet pirmais zaudējums bija tikai 2017. gada 7. janvārī, kad ar 41:42 piekāpāmies Jūrmala/Fēnikss. Jūrmalniekiem šajā rādītājā zaudējām arī abu komandu pēdējā tikšanās reizē. Divreiz cīņā par atlēkušajām bumbām zaudēts arī VEF, bet pa reizei BK Jēkabpils un Valmiera/Ordo. Tieši pamatturnīra pēdējā mačā Jēkabpilī bija vislielākais zaudējums – 31:50. Savukārt iespaidīgākā dominance cīņā par atlēkušajām bumbām bijusi pirmajā spēlē pret Ogre/Kumho Tyre – 46:23. Starp citu, vidēji ik mačā ventspilnieki ir izcīnījuši 38.69 atlēkušās bumbas, kas ir tikai sestais rādītājs visā līgā.

Neviens. Nevienam no BK Ventspils spēlētājiem neizdevās aizvadīt visas 32 regulārās sezonas spēles. Visvairāk spēļu (31) ir Villijam Dīnam, par vienu mazāk Folarinam Kempbelam un vēl par vienu mazāk Ronaldam Zaķim. Pavisam bija iesaistīti 16 dažādi spēlētāji no kuriem komandām vairs nav Čeika Mbodža un Riharda Kuksika.

Par vienu mazāk. Salīdzinot ar pagājušo sezonu, šogad BK Ventspils ir izcīnījusi par vienu uzvaru mazāk un piedzīvojusi par trīs zaudējumiem mazāk. Tiesa, pērn pamatturnīrā bija 36 spēles, šogad – 32. Līdzīgi kā šogad (27 uzvaras) vēl izcīnītas 1997. gadā (36 spēlēs), 2002. gadā (28 spēlēs) un 2004. gadā (28 spēlēs). Vairāk uzvaru bijis 1999. un 2001. gados, kad 34 spēlēs izcīnītas pa 34 uzvarām un pagājušajā gadā 28 uzvaras 36 spēlēs.

Divi galvenie. Šī ir tikai trešā sezonas komandas pastāvēšanas vēsturē, kad tās laikā komandu vadījuši divi galvenie treneri. Kā zināms, tad šogad piespiedu kārtā uz neilgu laiku malā pagāja Kārlis Muižnieks un viņa vietā stājās Gints Fogels. Savukārt iepriekšējos divos gadījumos bija citi iemesli, kāpēc mainījās treneri. 2009./10. gada sezonas vidū tika atbrīvots Agris Galvanovskis un viņa vietā stājās Silviano Poropats, bet nākamajā sezonā tā paša iemesla dēļ Alģirdu Brazi nomainīja Guntis Endzels.

Rekords. 5. aprīļa spēlē pret Jūrmala/Fēnikss ventspilnieki laboja vienu vecākajiem līgas rekordiem, kurš turējās kopš 1994. gada 23. marta. Proti, šajā mačā BK Ventspils realizēja 23 no 23 soda metieniem sasniedzot labāko 100% rādītāju soda metienos vienā spēlē. Iepriekšējais rekords bija 22 no 22 metieniem un tas piederēja LainERS (sasniegts mačā pret SWH/Dumle).

Par vienu mazāk. Ja pirms sezonas līgā bija palikušas trīs komandas, pret kurām BK Ventspils ir 100% bilance, tad beidzoties pamatturnīram, šajā sarakstā ir palikušas tikai divas komandas – LU un Valka/Valga. Savu pirmo uzvaru pār BK Ventspils izcīnīja Ogre/Kumho Tyre un tas notika abu komandu šās sezonas ceturtajā savstarpējā spēlē.

100 spēles.To spēlētāju pulkam, kuri BK Ventspils sastāvā LBL čempionātos ir aizvadījuši vismaz 100 spēļu, ir pievienojies Andrejs Gražulis un tagad šajā sarakstā ir 15 šādi spēlētāji. No aktīvajiem spēlētājiem vairāk spēļu ir tikai Ronaldam Zaķim (166) un Mārim Gulbim (145). Ļoti iespējams, ka play off spēļu laikā simtnieku pulciņam pievienosies arī Artis Ate, kuram ir 95 spēles.

Visas ziņas
Tuvākās spēles

Visas tiesības rezervētas. Pārpublicēšanas gadījumā saite uz bkventspils.lv ir obligāta.
Kontakti: E pasts: sports@bkventspils.lv, tālrunis/fakss + 371 63621966, Mobilais tālrunis + 371 25433053
Sadarbības un reklāmas jautājumi, informacija medijiem: E pasts: info@bkventspils.lv
Tālrunis/fakss + 371 63621966, Mobilais tālrunis + 371 22007768

Izstrāde: BRIGHT