News
Vīrišķīgā cīņā Ventspils pieveic itāļu “Avellino”
22. November 2018.

Trešdien, 21.novembrī, Basketbola klubs “Ventspils” aizvadīja FIBA Basketbola Čempionu līgas pirmā apļa pēdējo spēli. Ventspilnieki bija devušies izbraukumā uz Itāliju, kur tikās ar vietējo “Sidigas Avellino” komandu.

Itālijas komanda bija nominēta kā spēles līdere, jo sešās aizvadītās spēlēs bija piedzīvojušas tikai vienu zaudējumu, kamēr Ventspilij to bija 4. Tomēr katra spēle sākas no 0:0, kas nozīmē, ka uzvarēt var ikviens. Neskatoties uz grūtībām – Jāņa Bērziņa savainojums un nespēlēšana, kā arī spēles laikā Džonatana Arledža zaudējums, kurš saņēma diskvalificējošo piezīmi, lika domāt, ka uzvaru neredzēt. Bet šodien uz spēli bija ieradušies visi ventspilnieki un cīnījās kā īsta komanda – viens par visiem un visi par vienu, kas deva rezultātu un uzvaru ar rezultātu 88:74.

Sākumsastāvs: Zaķis, Džonsons, Lomažs, Gulbis, Arledžs

1.ceturtdaļa. Ventspils spēli uzsāk pārliecinoši, izvirzoties vadībā pēc Arledža danka un precīza soda metiena (9:6).  Bet pēc tam vairākus uzbrukumus viesi nespēj noslēgt ar gūtiem punktiem. Tikmēr Avellino komanda ir precīza gan no tālās, gan pustālās distances (9:11). Džonsons no distances trāpa tālmetienu, kurš ir pirmais ventspilniekiem spēlē (12:13). Skaistus divus punktus gūst Bīns sarežģītā situācijā, bet mājinieki atbild ar tālmetienu (14:19). Jakovičs lieliski nospēlē aizsardzībā, bet pēc tam izkārto sev 2 punktus (16:22). Gulbja agresīvais caurgājiens rezultējas ar diviem precīziem soda metieniem. Ceturtdaļa noslēdzas ar nelielu mājinieku pārsvaru 18:22.

2.ceturtdaļa. Lomažs sāk ar 2 punktiem, kas viņam ir pirmie. Gulbis turpina agresīvi uzbrukt, kas viņam dod  vēl 2 punktus no groza apakšas.  Lomažs samazina rezultātu līdz -1 ar tālu pustālo (24:25). Jakovičs izlīdzina rezultātu, tiesa, trāpot tikai 1 no 3 soda metieniem. Bet to viņš izlabo jau nākamajā uzbrukumā ar pustālo metienu (27:25). Dramē gūst savus pirmos punktus no soda metienu līnijas. Avellino spēlētajs Nikols sagādā problēmas, gūstot punktus pēc punkta. Grūtā situācijā punktus gūst Lomažs no tālās distances, bet vēl divus punktus kritienā realizē Bīns (34:29).  Abas komandas spēlē ļoti ātru basketbolu, kas veiksmīgāks izrādās ventspilniekiem. Džonsons realizē tālmetienu un  +10 (39:29). Fantastiskus metienus turpina mest Bīns. Tie ir sarežģīti, bet par laimi tie sasniedz mērķi. Vairāki precīzi uzbrukumi mājiniekiem, kas ļauj viņiem pietuvoties rezultātā (41:37). Situāciju labo Lomažs, ar tālmetienu pēc dribla. Džonsons sev izkārto soda metienus, kuri ir precīzi. Diemžēl Avellino vēl izdodas atkarot 2 punktus, tomēr puslaikā Ventspils komanda dodas ar 5 punktu pārsvaru 46:41. Rezultatīvākais spēlētājs BK “Ventspils” rindās pēc pirmā puslaika ir Rihards Lomažs ar 12 punktiem. Tik pat rezultatīvas ir arī Avellino līderis Demetris Nikols.

3.ceturtdaļa. Mājinieki ātri atgūst 2 punktus, bet Arledžs tos atkaro ar precīziem soda metieniem. Filoja gūst tālmetienu, bet Arledžs atbild ar 2 punktiem pēc lieliski Džonsona izkārtotās piespēles. Grīns rupji nospēlē uzbrukumā pret Arledžu, kas tiek traktēts kā tehniskā piezīme. Arledžs trāpa sodametienu. Bet jau nākamajā uzbrukumā precīzs ir Gulbis. Filojs vēlreiz trāpa tālmetienu, bet Džonsons lieliski nospēlē aizsardzībā, izprovocējot Kolu uz uzbrukuma piezīmi, kas viņam ir 3. Dramē un Arledžam izdodas labi pacīnīties par atlēkušo bumbu pēc Lomaža neprecīzā metiena (51:55). Konfliktsituācijā starp Grīnu un Arledžu zaudē pēdējais, saņemot diskvalificējošu piezīmi un pamet spēles zāli. Lai gan situāciju izprovocēja Grīns, tomēr tiesneši sodīja tieši Arledžu (54:58). Pēc šīs situācijas Ventspils saņem nelielu triecienu. Nespēj savākties komanda pēc Arledža zaudējuma, ko izmanto Avellino komanda un panāk neizšķirtu (58:58). Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu. Lomažs tur savu komandu vadībā, tomēr arī Freimanis nopelna nesportisko piezīmi, un Grīns Avellino izvirza vadībā (62:66). Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 65:67.

4.ceturtdaļa. Ja basketbola Dievs pastāv, tad pēdējā ceturtdaļā viņš bija uzvilcis zili dzelteno kreklu un fanoja par ventspilniekiem. Ventspils iesāk ar labu kombinācijas izspēli, kas beidzas ar Lomaža 2 punktiem. Labi ventspilnieki nostāv aizsardzībā, piespiežot pretinieku kļūdīties, tikmēr Gulbis un Dramē tiek pie laba uzbrukuma noslēguma. Dramē gūst 2 punktus un pievieno vēl soda metienu (70:67). Lomažs trāpa tālmetienu pēc ātras pārejas.  Džonsons un Dramē bloķē 2 metienus pēc kārtas (73:67). 8:0 Ventspils izrāviens pēc Džonsons lieliskā caurgājiena, raidot bumbu grozā ar āķa metienu. Bīns turpina rādīt lielisku un neticamu sniegumu, gūstot punktus no vissarežģītākam situācijām un sapelnot savai komandai + 10 (79:69). Ventspils turpina ļoti labi spēlēt aizsardzībā. Cīņa zem groziem par atlēkušām bumbām ir nepiekāpīga, turklāt ventspilnieki piespiež pretinieku kļūdīties arī pašiem. Zaķim izdodas pielabot Džonsona caurgājiena metienu un izvirzās vadībā jau ar +12, kad jāspēlē vēl 4 minūtes. + 15 Ventspilij nodrošina Lomažs. Freimanis lieliski dara savu darbu aizsardzībā, izslēdzot Grīnu no spēles, kurš vairs nevar brīvi tikt pie metieniem. Ventspils vairākkārt vienā uzbrukumā veic metienus, bet netrāpa, tomēr paši izcīna bumbas, kas ļauj dedzināt sekundes. Džonsons pievieno vēl divus punktus un atlicis spēlēt tikai 45 sekundes, bet Ventspilij + 16 (88:72). Brīnumi vairs nenotiek, un Ventspils izcīna 3. uzvaru FIBA Basketbola Čempionu līgā, pirmo apli noslēdzot 6.vietā. Turklāt pēdējo ceturtdaļu ventspilnieki ir uzvarējuši ar rezultātu 25:7.

Lielisku spēli aizvadīja Rihards Lomažs, kurš guva 25 punktus. Ārons Džonsons pievienoja 19 punktus, izcīnot 4 atlēkušās bumbas un atdodot 8 rezultatīvas piespēles. 13 punktus pievienoja arī Džonatans Arledžs, kuram gan bija spēle jāpabeidz priekšlaicīgi.

Sidigas Avellino pret BK “Ventspils” 74:88 (22:16; 19:28; 26:19; 7:25)