News
“Ventspils” viegli tiek galā ar “Jēkabpili/SMScredit.lv” un gatavojas spēlei ar turkiem.
09. March 2019.

Sestdien, 9.martā, Olimpiskajā centrā “Ventspils” norisinājās Olybet Latvijas Igaunijas Basketbola līgas spēle, kurā BK “Ventspils” tikās ar BK “Jēkabpils/SMScredit.lv” komandu. Ventspils komanda svinēja pārliecinošu uzvaru, uzvarot ar rezultātu 115:58.

Iepriekš šī spēle bija paredzēta kā izbraukuma spēle, bet tā tika pārcelta uz Ventspili. Mājiniekiem malā bija atstāts Ronalds Zaķis, kurš apārstē mikrotraumu.

1.ceturtdaļa. Džonsons sāk ar tālmetienu. Pēc tam divus punktus pievieno arī Gulbis un vēl tālmetiens no Arledža. Ventspilnieki jau pašā spēles sākumā ir pārņēmuši iniciatīvu savās rokās, labi darbojoties abās laukuma pusēs. Štelmahers laukumā sūta arī jauno komandas biedru Vīksni, kurš ātri izceļas ar labu darbību uzbrukumā, pēc pagrieziena gūstot punktus. Ventspils turpina uzbrukt ar augstu precizitāti. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 28:11.

2.ceturtdaļa. Pēc pārtraukuma apņēmīgāk iesāk viesi, kuri īsā laikā atkarojuši 7 punktus. Tomēr nelielo izrāvienu apslāpē Vīksne, kurš trāpa no spēles un vēl pievieno arī soda metienu. Dramē divas reizes pēc kārtas triec bumbu grozā no augšas, bet Lomažs trāpa tālmetienu (51:24). Jakovičs izkārto piespēli Vīksnem, kurš ir precīzs no groza apakšas, un tas viņam ir jau 7.punkts. Vīksne ceturtdaļas noslēgumā izceļas ar vēl vienu skaistu izspēli, kur gūst punktus, un puslaikā ventspilnieki dodas ar ievērojamu pārsvaru 61:29. Rezultatīvākais spēlētājs BK “Ventspils” rindās ar 14 punktiem ir Ūsmans Dramē, bet BK “Jēkabpils/SMScred.lv” komandā ar 7 punktiem Ričards Vanags.

3.ceturtdaļa. Džonsons, kurš lielu daļu pirmo puslaiku nosēdēja uz rezervistu soliņa, sāk ar caurgājienu. Gulbis vairākās epizodēs nospēlē veiksmīgi, triecot bumbu grozā no augšas. Vīksne nodemonstrē savu mākslu triekt bumbu groza no augšas, pirms tam veiksmīgi kopā ar Vītolu nospēlējot aizsardzībā un atbruņojot pretinieku (78:35). Vītols ir precīzs no tālmetienu distances. Skaisti izspēlēta epizode izdodas arī Lomažam un Dramē, kur pēdējais triec bumbu grozā no augšas. Lomažs vēlreiz tiek pie rezultatīvas piespēles, tikai šoreiz uzbrukumu noslēdz Arledžs. Dramē nodemonstrē, ka prot iemest arī tālmetienu, bet Vītols, ar meistarīgi ieturētu māņkustības pauzi,  brīvi realizē 2 punktus no groza apakšas. Ceturtdaļa noslēdzas ar ventspilnieku ievērojamu pārsvaru 90:38.

4.ceturtdaļa. Pirmos punktus ceturtdaļā atkal gūst Džonsons, kurš precīzs gan no spēles, gan no soda metienu līnijas. Vanags turpina būt precīzs no tālmetienu līnijas, un viņš arī ir rezultatīvākais komandas spēlētājs viesiem ar 16 punktiem līdz šim. Džonsons atrod brīvu Bērziņu zem groza un viegli divi punkti arī viņa kontā. Arledžs šīs dienas spēlē sasniedz 100 gūto punktu robežu, trāpot no spēles un vēl pievienojot soda metienu (102:51).  Skaista epizode vēlreiz izdodas Lomažam un Arledžam, kur Džonatans veiksmīgi raida grozā āķa metienu. Sev 2 punktus izkārto arī Vītols, kurš apspēlē pretinieku 1:1, bet jau nākamā epizodē precīzs tālmetiens viņa izpildījumā. Spēle noslēdzas ar pārliecinošu BK “Ventspils” uzvaru ar rezultātu 115:98.

Rezultatīvākie ventspilnieku rindās Ūsmans Dramē, kura kontā 21 punkts, 11 atlēkušās bumbas un 2 rezultatīvas piespēles. Džonatanam Arledžam 23 punkti, 5 atlēkušās bumbas un 1 rezultatīva piespēle. Labu spēli aizvadīja Vīksne, kurš laukumā pavadīja gandrīz 25 minūtes, gūstot 13 punktus un izcīnot 6 atlēkušās bumbas.

Nākamo spēli BK “Ventspils” aizvadīs izbraukumā, kur FIBA Eiropas kausa atbildes spēlē tiksies ar Turcijas vienību “Pinar Karsiyaka”. Spēle norisināsies Izmirā, 13.martā, plkst. 19:30 pēc Latvijas laika. Ventspils uz Izmiru līdz ņem + 2 punktus, kuri tika izcīnīti 6.marta abu komandu pirmajā savstarpējā spēlē. Turnīra nākamā kārtā iekļūs tā komanda, kura uzvarēs abu spēļu summā. Savukārt Olybet Latvijas Igaunijas Basketbola līgā nākamā spēle savā laukumā būs 16.marta, kad cīnīsies pret BK “Liepāja” komandu.

BK “Jēkabpils/SMScredit.lv” pret BK “Ventspils” 58:115 (11:28; 18:33; 9:29, 20:25).