News
“Ventspils” uz mājām ved -1, viss izšķirsies 11.martā!
04. March 2020.

Trešdien, 4.martā, BK “Ventspils” Turcijas pilsētā Stambulā aizvadīja FIBA Eiropas kausa pirmo ceturtdaļfināla spēli pret Bahcesehir College komandu. Visā spēlē ventspilnieki piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 77:78. Atbildes spēle 11.martā Ventspilī, turnīra pusfinālam kvalificēsies komanda, kura uzvarēs divu spēļu summā.

1.ceturtdaļa. Spēles rezultātu atklāj TJ Šortss, pēc tam ventspilnieki pievieno vēl 4 punktus, atrodoties vadībā 6:0. Ventspils komanda demonstrē sakārtotu un  pārdomātu basketbolu līdz ceturtdaļas vidum. Izdodas pārtvert bumbas un veidot izspēles, kas ļauj ventspilniekiem pilnīgi brīviem tikt līdz groza apakšai. Tomēr ceturtdaļas vidū ventspilnieku rezultāts iestrēgts uz 10 punktiem, tikmēr mājinieki apņēmīgi un pārliecinoši pietuvojušies līdz vairs tikai 2 punktu deficītam. Ventspils komanda sakārto savu uzbrukumu, kas ļauj Luteram tikt pie tālmetiena, bet vēl 2 punktus atnes arī Šortsa un Vašpuna saspēle. Laukumā nākušais Vītols, ir uzreiz precīzs no tālmetienu līnijas (20:11). Bahcesehir komanda turpina rādīt atlētisku spēli un ātru vēlmi tikt līdz grozam, demonstrējot individuālo meistarību. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 22:15.

2.ceturtdaļa. Spēles otrais nogrieznis labāk iesākas mājiniekiem, kuri guvuši 4 bezatbildes punktus. Visockis-Rubenis nekavējoties pieprasa minūtes pārtraukumu. Gulbis neveiksmīgi izspēlē  gala autu, kas liek zaudēt ventspilniekiem vēl 2 punktus (22:21). Kaufmanis  trāpa no pustālās distances. Mājiniekiem izdodas rezultātu izlīdzināt (24:24), bet to ātri izlabo Kaufmanis, kurš precīzs vēlreiz no pustālās distances. Gulbis ļoti labi nostrādā aizsardzībā, bloķējot metienu, bet ventspilniekiem neizdodas ātro pāreju novest līdz sekmīgam rezultātam. Turklāt Zaķis turpina būt neprecīzs no soda metienu līnijas. Kamerons izlīdzina vēlreiz rezultātu, bet to labo Zaķis ar tālmetienu (31:28). Kaufmanis savā stilā trāpa tālmetienu, bet Kamerons ir neapstādināms viesiem, vēl 2 punkti. Bet tik pat neapstādināms ir arī Kaufmanis, kurš realizē sev 10. punktu no tālās distances (37:32).  Čavars nodrošina +7 ar āķa metienu no groza apakšas. Puslaikā ventspilnieki dodas ar komfortablu pārsvaru 46:36.

3.ceturtdaļa. Otrais puslaiks iesākas ar līdzīgu spēles manieri. Lai gan līdz precīzam metienam aizsniegties abām komandām ir grūtības, tomēr tās demonstrē ātru un dinamisku basketbolu. Ventspils komandai izdodas panākt pat +11, bet ceturtdaļas vidū viesu spēle pajūk un  iniciatīvu pārņem jau mājinieki. Ceturtdaļa noslēdzas tikai ar + 4 ventspilniekiem 62:58.

4.ceturtdaļa. Abas komandas apmainās ar 2 precīziem metieniem.  Aizsardzībā lielisks atkal Čavars, kurš efektīgi bloķē pretinieku metienu jau otro reizi šovakar. Mājinieki piedāvā ātru basketbolu, organizējot ātras pārejas, kas ir  diezgan neparocīgi ventspilniekiem, jo pašiem nepadodas tik viegli tikt līdz punktiem. Viesiem izdodas rezultātu izlīdzināt (64:64), Mājinieki atrodas uz viļņa. Pagaidām noslēguši visas brīvās pieejas grozu iekarošanai ventspilniekiem. Turklāt atņēmuši arī iespējas pacīnīties par atlēkušām bumbām un otrām iespējām. Turki ar soda metienu palīdzību izvirzījušies vadībā (64:67).  Beidzot punktus gūst arī Ventspils komanda Vašpuna izpildījumā. Pēc brīža acīgs ir Šortss, kurš pārtver bumbu, droši to nogādā Vašpunam un vē 2 punkti (68:69). Luters pa gala līniju aiziet garām visiem pretiniekiem un triec bumbu grozā no  augšas.  Čavars pielabo Kaufmaņa neprecīzo pustālo metienu un izlīdzina rezultātu (75:75). Kamerons izdodas vēlreiz turkus izvirzīt vadībā,  Šortss neatlaidīgi cīnās par bumbu pēc savas neprecīzās piespēles, nokārtojot sev 2 punktus un vēlreiz neizšķirtu. Tomēr spēles pēdējās epizodes pieder viesiem, kamēr Šortss uzbrukuma pēdējā sekundē aizmet garām un ventspilniekiem zaudējums ar -1. Mājās BK “Ventspils” ved rezultātu 77:78 un labas izredzes izmantot sava laukuma priekšrocības.

Rezultatīvākais spēlētājs ar 18 punktiem Jānis Kaufmanis.

Atbildes spēle jau pēc nedēļas 11.martā, kad visi līdzjutēji aicināti piepildīt halli, lai palīdzētu Ventspils komandai kvalificēties FIBA Eiropas kausa pusfinālam. Spēles sākums 19:00.

Bahcesehir College  – BK Ventspils 77:78 (15:22, 21:24, 22:16, 20:15)
Ventspils: Kaufmanis 18, Šortss 16 (9rp), Čavars 12 (6ab), Luters 9 (7), Zaķis 7, Gulbis 6, Vašpuns 6, Vītols 3, Bērziņš, Gludītis.

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta Ventspils Brīvosta Pārvalde, Ventspils pilsētas dome, VATS, Ventspils Reiss, JOMA, Moller Auto Ventspils, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN, Branchess.