News
“Ventspils” sezonu Latvijas čempionāta noslēdz ar sudrabu
17. May 2019.

Piektdien, 17.maijā, Olimpiskajā centrā “Ventspils” norisinājās Olybet Latvijas Basketbola līgas fināla 5. spēle, kurā ventspilniekiem neizdevās pārspēt VEF Rīgas komandu un nācās 2018./2019. gada sezonā samierināties ar Latvijas vicečempionu titulu. Tomēr ventspilniekiem ir un paliek šajā sezonā vēsturisks panākums Olybet Latvijas Igaunijas līgā, kurā svinēja pārliecinošu uzvaru par vefiešiem.

Šajā spēlē Ventspils komanda bija gatava doties spēlē savā iespējami labākā sastāvā, tā pat VEF Rīgai malā nebija palicis neviens no viņiem pieejamiem spēlētājiem.

Sākumsastāvs: Džonsons, Lomažs, Jakovičs, Zaķis, Areledžs.

1.ceturtdaļa. Zaķis sāk ar 2 punktiem, bet VEFam ar 2 punktiem atbild Zeks. Tālmetienu trāpa Ate, bet to pašu izdara arī Lomažs. Ventspils izvirzās 6 punktu vadībā, pēc tam, kad Dramē efektīgi triec bumbu grozā no augšas (11:5). Abas komandas šodien laipni apmainās ar kļūdām, līdz ar to rezultāts aug gausi. Dramē saimnieko šodien zem pretinieku groza, apspēlējot pretinieka centra spēlētājus un gūstot kārtējos punktus. VEFiešiem punktus pagaidām izdodas gūt tikai no soda metienu līnijas, šoreiz precīzam esot arī Gražulim (13:9). Džonsons atrod Zaķi zem groza un divi punkti no ventspilnieku centra. Pēc brīža Zī nopelna Zekam 3.piezīmi, nosēdinot viņu uz rezervistu soliņa. Zaķis precīzs arī no soda metienu līnijas (17:9). Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 17:11.

2.ceturtdaļa. Ventspils iesāk otro ceturtdaļu ar vairākām kļūdām, kamēr vefieši atkaro 2 punktus Durama izpildījumā. Ventspilnieku uzbrukums ir apstājies, precīzi netrāpot savus metienus, kamēr VEF ir izlīdzinājis rezultātu (17:17). Zaķis vēlreiz labi tiek galā ar Ventspils basketbola skolas audzēkni Čavaru, tomēr otrā zāles pusē arī viņš spēj apspēlēt to pašu Zaķi. Precīzs ir arī Gražulis no tālmetienu līnijas, kas dod jau ventspilniekiem – 6 (19:25). Džonsons apspēlē visus vefiešus un pats tiek zem groza, esot precīzam (21:25). Ventspils turpina būt iestrēgusi, kamēr viesi gūst punktus, turklāt spēlē precīzāk un azartiskāk (25:30). Vītols trāpa soda metienus. VEF labi strādā aizsardzībā, kas piespiež ventspilniekus mest nesagatavotus metienus, nenovedot pie negatīva rezulltāta. VEF jau izvirzījies vadībā ar 10 punktu pārsvaru, kamēr ventspilnieki nevar atrast pretargumentus vefiešu spēlei. Vēl puslaika pēdējā sekundē precīzs ir Jakovičs no tālās distances, bet puslaiks noslēdzas ar rezultātu (30:40).

3.ceturtdaļa. Ventspils sāk ar precīzu uzbrukumu, kur Arledžs zem groza atrod burzmā Zaķi, kurš ir precīzs. Džonsons pievieno tālmetienu un vairs tikai – 5 (35:40). Zaķis nostājies uz soda metienu līnijas, no kuras ir nekļūdīgs. Durams atbild ar tālmetienu, bet Dramē nopelna tiesības mest soda metienus, kuri ir precīzi  (39:43). Dramē un Vītola saspēle atnes vēl 2 punktus ventspilniekiem un vairs tikai – 2 (41:43). Gražulis ļauj viesiem turēties vadībā, jo noslēdz divus uzbrukumus pēc kārtas. Dramē labi nocīnās zem groza, atkarojot atlēkušās bumbas un pats ietriecot bumbu grozā no augšas, bet precīzs no tālās distances ir atkal Ate (45:53). Neskatoties uz ventspilnieku pūlēm aizsardzībā, tomēr vefieši pamanās atkal atgūt 10 punktu pārsvaru (45:55). Arledžs atkaro 3 punktus ar tālmetienu, bet pēc tam vēl nopelna tiesības mest soda metienus, kuri abi ir precīzi (50:55). VEF leģionārs Durams atkal trāpa savu tālmetienu, turot vefiešus vadībā. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 54:59.

4.ceturtdaļa. Ventspils atkaro 2 punktus Lomaža izpildījumā, ko viņš panāk ar caurgājienu (56:59). Turpinās cīņa punkts punktā. Vefiešiem pagaidām labāk izdodas izspēlēt savus uzbrukumus, kamēr ventspilnieki biežāk stājas uz soda metienu līnijas. Ventspils komandas soliņš nopelna tehnisko piezīmi, ko vefieši pārvērš soda metienā. Jakoviča un Dramē saspēle atnes 2 punktus. Tomēr VEF atkal atspēlē 3 punktus ar tālmetienu. Ausējam spēle beigusies, jo nopelna piekto piezīmi. Jakovičs trāpa soda metienus (62:69). VEF uzņēmis savu tempu, ko grūti ventspilniekiem apstādināt. Diemžēl visi ventspilnieku mestie metieni nesasniedz vai krīt garām grozam, nespējot aizķerties spēlē.  Spēles pēdējās minūtes paiet VEF zīmē, tai noslēdzoties ar rezultātu 69:82.

BK “Ventspils” pret “VEF Rīga” 69:82 (17:11; 13:29; 24:19; 15:23).7 – 11 13 – 29 24 – 19 15 – 23

Basketbola klubs “Ventspils” kļūst par Olybet Latvijas Basketbola līgas 9.kārtējiem vicečempioniem, tomēr neviens vēl nav pārspējis un nekad nepārspēs ventspilnieku vēsturisko uzvaru Olybet Latvijas Igaunijas līgā.

BK “Ventspils” pateicas visiem līdzjutējiem un atbalstītājiem par aizvadīto sezonu! Tiekamies jau nākamajā 2019./2020. gada sezonā!