News
Ventspils salauž Valmieras Glass VIA pretestību un uzvar Latvijas 100. gadadienai veltītā spēlē
17. November 2018.

Sestdien, 17.novembrī, Latvijas 100. gadadienas svinību priekšvakarā Ventspilī norisinājās Olybet Latvijas Igaunijas Basketbola līgas spēle, kur tikās ar Valmiera Glass VIA komandu. Viesi Ventspils komandai sakūra kārtīgu pirti, tikai pēdējā ceturtdaļā mājiniekiem izdevās panākt vadību un uzvarēt ar rezultātu 95:85.

Spēle bija īpaša ar to, ka abas komandas bija tērptas svētku formās par godu Latvijas 100. dzimšanas dienai. Par šādu iespēju pateicamies Latvijas Basketbola līgai, kura bija parūpējusies par svētku formām. Kā arī paldies BK “Ventspils” tehniskam atbalstītājam Joma, par atbalstu un piekrišanu spēlēt šādās īpašās formās.

Sākumsastāvs: Lomažs, Zaķis, Arledzš, Bīns un Džonsons

1.ceturtdaļa. Pirmās spēles minūtes abas komandas bez sekmīgiem uzbrukuma noslēgumiem, tikai pēc nospēlētām 2 minūtēm rezultātu atklāj Zaķis. Pēc tam tālmetienu realizē arī Džonsons. Pretiniekiem pirmos punktus gūst Jānis Kaufmanis, kurš savā stilā realizē tālu tālmetienu (5:3). Bet pēc brīža tieši to pašu viņš izdara atkal, un Valmiera jau vadībā (5:6). Situāciju uzlabo Dramē ar precīzu divpunktnieku. Valmierai turpina krist tālmetieni, kas ļauj viņiem turēties vadībā (7:11). Gulbja tālmetiens un Jakoviča pustālais metiens, izlīdzina rezultātu (15:15). Ceturtdaļa noslēdzas ar viesu vadību 15:18.

2.ceturtdaļa. Lomaža un Zaķa veiksmīga saspēle atnes ventspilniekiem 2 punktus. Zaķi turpina “barot” komandas biedru piespēles, un viņš nepieviļ ar precīziem metieniem. Tomēr Valmiera šodien ir ciets rieksts, jo arī viņi pamanās noslēgt katru uzbrukumu ar punktu guvumu. Džonsona un Zaķa piespēle arī ir veiksmīga, tomēr tas neglābj no Kaufmaņa tālmetiena (24:30). Kaufmanis turpina demolēt Ventspils komandas grozu no tālmetienu distances. Jāatzīmē, ka ventspilnieki šodien spēlē bez enerģijas, kas arī ļauj Valmierai izvērsties uzbrukumā (26:36). Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu, kurā savai komandai norāda, ka ir nospēlētas 5 minūtes, bet ventspilniekiem nav nevienas piezīmes, kas liecina par mazagresīvu spēli. Kaufmanis iemet savu 22. punktu….atkal no tālās distances (28:39). Valmiera turpina savu uzņemto kursu, spēlē ar labu enerģiju, labi izspēlē kombinācijas, kas ļauj turēties priekšā rezultātā. Džonsons realizē tālmetienu, un pēc tā ventspilnieki it kā pamostas no letarģiskā miega. Pēc tam veiksmīga darbība aizsardzība Ārledžam, kas pārvēršas ātrā uzbrukumā un bumbas triecienā grozā no augšas (35:46). Ventspils komandai izdodas 5 punktu izrāviens. Džonsons un Arledžs labā sadarbība atnes vēl 2 punktus, tomēr tiek pārkāpti noteikumi, kas ļauj Valmierai tikt pie diviem soda metieniem (37:50). Nepatīkamo spēles rezultātu palabo Arledžs ar precīzu tālmetienu puslaika pēdējā sekundē. Un vēl pievieno vienu soda metienu, jo piezīmi pret viņu izdarījis mūsu kluba sistēmas audzēknis Kristofers Šepte, kurš šobrīd meistarību slīpē Valmierā. Puslaiks noslēdzas ar rezultātu 41:52. Ventspils komandas labā visvairāk punktus ir guvuši Gulbis un Džonsons, abiem pa 8 punktiem, bet Valmieras komandas līderis ar 22 punktiem Kaufmanis.

3.ceturtdaļa. Skaidrs ir viens, ja Ventspils vēlas šovakar uzvarēt, tad ir jālauž spēles ritējums un pēc iespējas ātrāk. Pirmos punktus gūst Zaķis, pēc tam veiksmīga darbība aizsardzībā, kam seko ātra pāreja un tālmetiens no Lomaža. Ar pustālo atbild Ziediņš (46:54). Bet Valmierai turpina krist tālmetieni, šoreiz Engera izpildījumā. Trešo piezīmi nopelna Zaķis, tik pat piezīmes ir arī Džonsonam. Neticami, bet tālmetieni turpina Valmierai krist ar apbrīnojamu precizitāti (48:60). Džonsons ir precīzs no soda metienu līnijas, bet beidzot no tālmetienu līnijas aizmet garām Valmiera, bet ne Lomažs. Ventspils ir uzlabojusi darbu aizsardzībā, turklāt labi pacīnās par atlēkušām bumbām. Lomažs gūst punktus ar piezīmi, pievieno vēl soda metienu. Tiek vēlreiz nosargāts savs grozs, bet Gulbis iemet tālmetienu un vairs tikai – 3 (59:62). Ventspils ir īsā laikā atspēlējuši 11 punktus. Džonsons nevainīgā situācijā nopelna tehnisko piezīmi, kas viņam jau ir 4. Lai arī Ventspils pietuvojas rezultātam, tomēr vairākas kļūdas maksā atdotus punktus Valmierai (61:67). Kaufmanis šodien var iemest jebkuru tālmetienu, vēlreiz tas ir precīzs. Jakovičs atkaro 2 punktus ar caurgājienu (64:70). Arledžs ir precīzs no tālās distances. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 67:70.

4.ceturtdaļa. Rezultātu izlīdzina Džonsons ar tālmetienu. Ventspils izskatās ir ieslēguši turboātrumu. Ātras pārejas, asas piespēles un agresīva aizsardzība. Beidzot komandu vadībā izvirza Freimanis ar 2 punktiem no groza apakšas. Topa 1.vietu cienīgu epizodi nodemonstrē Arledžs, kur ar bumbas triecienu grozā pielabo komandas biedru metienu un  jau + 4 (74:70). Džonsons ir veiksmīgs aizsardzībā, atņemot bumbu, bet pēc tam ātra pāreja un viņam 2 punkti. Kaufmanis un Džonsons apmainās ar tālmetieniem (79:73). Arī Zaķim izdodas pielabot Džonsona metienu, tiesa ar parasto metienu no groza apakšas (81:73). Ziediņam izdodas apspēlēt Zaķi divcīņā. Bīns aizsardzībā apspēlē Kaufmani, kur pēdējam nekas cits neatliek, kā nospēlēt nesportiski. Bīns trāpa vienu soda metienu, bet pēc tam 3 punktus pievieno arī Lomažs (89:77). Arī Jakovičs pievieno 2 punktus ar pustālo metienu. Bet līdzjutējus turpina šokā turēt Kaufmanis. Atkal precīzs tālmetiens (91:82). Tomēr neskatoties uz to, ka Kaufmanis šodien vienīgais bija ieradies uz spēli, jo sabēra pretinieku grozā 36 punktus, tomēr Ventspils vadības grožus vairs neatlaiž. BK “Ventspils” uzvar Valmiera Glass VIA komandu Latvijas 100.gadadienai veltītā spēlē ar rezultātu 95:85.

BK “Ventspils” sastāvā ar 18 punktiem rezultatīvākais bija Rihards Lomažs, viņam arī 6 atlēkušās bumbas un 8 rezultatīvas piespēles. Tik pat punktu arī Āronam Džonsonam, bet viņš vēl pievienoja arī 5 rezultatīvas piespēles. Savukārt Valmiera Glass VIA līderis bija Jānis Kaufmanis ar 36 punktiem.

BK “Ventspils” pret “Valmiera Glass VIA” 95:85 (15:18; 26:24; 26:18; 28:15).