News
“Ventspils” sāk jauno gadu ar uzvaru pār Latvijas Universitāti
06. January 2019.

Sestdien, 5.janvārī, Basketbola klubs “Ventspils” aizvadīja savu pirmo 2019. gada spēli, izbraukumā tiekoties ar Latvijas Universitātes komandu Olybet Latvijas Igaunijas Basketbola līgas spēlē. “Ventspils” svinēja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 89:61. Rezultatīvākais spēlētājs ventspilnieku rindās Entonijs Bīns ar 17 gūtiem punktiem.

“Ventspils” uz Rīgu devās nepilnā sastāvā. Mājas palika Jānis Bērziņš, bet Kristaps Ķilps bija nodots Latvijas U18 izlases rīcībā. Traumu dēļ neturpina spēlēt Roberts Freimanis un Jānis Antrops, bet atpakaļ spēlē atgriezies Rihards Lomažs. Savukārt no junioru komandas “Ventspils Augstskola” tika izsaukts Reinis Krūmiņš.

“Ventspils” un Latvijas Universitātes duelis jau šajā sezonā tika aizvadīts, kad ventspilnieki savā laukumā pārspēja studentu ar rezultātu 78:60.

Sākumsastāvs: Jakovičs, Zaķis, Džonsons, Lomažs, Arledžs.

1.ceturtdaļa: “Ventspils” komanda iesāka spēli pārliecinoši, jau ātri izvirzoties vadībā, kas tika noturēts visu spēles gaitu. Problēmas mājiniekiem sagādāja viesu garie spēlētāji, kuri prasmīgi izmantoja pārspēku šajā pozīcijā, tiekot pie brīviem metieniem vai izprovocētām piezīmēm. Štelmahers atļaujas ātri arī spēlē iesaistīt rezervistus, sūtot laukumā Grīnbergu un Bīnu, kurš kā vēlāk izrādīsies būs komandas rezultatīvākais spēlētājs. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 24:12.

2.ceturtdaļa: “Ventspils” spēles taktiku nemaina, vairāk tiek spēlēts uz komandas centra spēlētājiem Dramē un Zaķim veiksmīgi realizējot viņiem uzticētos metienus. Jāatzīst, ka studenti nodemonstrē ievērojamu pretsparu, organizējot vairākus veiksmīgus ātros uzbrukumus un realizētus brīvos metienus. Tomēr ventspilniekus šis mazais izrāviens nesatricina un jau drīzi vien tiek atkarota divciparu vadība. Pārtraukumā “Ventspils” komanda dodas ar rezultātu 45:29.

3.ceturtdaļa: Abas komandas pēc pārtraukuma atgriežas ar ātrāku un precīzāku komandu. Jāatzīmē, ka “Ventspils” ar šo uzdevumu tiek galā labāk, kas ļauj Štelmaheram mainīt savus spēlētājas, dodot iespēju līderiem atpūsties, bet laukumā sūta tālākās rezerves. Pie spēles laika tiek arī junioru komandas spēlētājs Reinis Krūmiņš, kurš realizē tālmetienu. Latvijas Universitātes komanda apzinās, ka no groza apakšas punktus gūt būs grūti, tāpēc izmanto tālmetienu distanci, tomēr precizitāte ir sarukusi, un tas dod ventspilniekiem vēl vairāk atrauties rezultātā. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 69:43.

4.ceturtdaļa. Jāatzīst, ka spēles pēdējais nogrieznis abām komandām vairāk pagāja treniņa režīmā, kur abas komandas jau apzinājās spēles iznākumu. “Ventspils” turpināja spēlēt ar spēlētājiem, kuri parasti aizvada mazāk laika laukumā, kā arī Štelmahers atļāva ieskrieties Lomažam, kurš ilgāku laiku bija palicis bez spēļu prakses. Lai arī studenti demonstrēja atzīstamu pretsparu, tomēr spēle iznākumā “Ventspils” svinēja savu 15. uzvaru ar rezultātu 89:61 un saglabā turnīra līderpozīcijas.

Rezultatīvākais spēlētājs “Ventspils” komandā bija Entonijs Bīns ar 17 punktiem, viņam arī 5 atlēkušās bumbas un 4 rezultatīvas piespēles. Savukārt Dramē pievienoja 16 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, bet Lomažam 12 punkti.

”Latvijas Universitāte” – ”Ventspils” 61:89 (12:24, 17:21, 14:24, 18:20)

Nākamo spēli “Ventspils” komanda aizvadīs izbraukumā FIBA Basketbola Čempionu līgā, kur tiksies ar Turcijas komandu “Banvit”. Tā paredzēta 9.janvārī, plkst. 19:00 pēc Latvijas laika un to tiešraidē varēs vērot Best4sport TV kanālā.