lven
News
“Ventspils” pagarinājumā apspēlē Siliņa “Avellino” un turpinās Eiropas kausa sezonu
05. February 2019.
Dalīties:

Otrdien, 5.februārī, BK “Ventspils” aizvadīja savu pēdējo FIBA Basketbola Čempiona līgas spēli, savā laukumā uzņemot Itālijas klubu “Sidigas Avellino”. Spēlei bija augsta likme. Ventspilniekiem iespēja turpināt cīņu FIBA Eiropas kausā, bet itāļiem pacīnīties par iekļūšanu apakšgrupas labāko četriniekā. Spēlēs nozīmīgums tika demonstrēts arī laukumā, kur bija nepieciešams pat pagarinājums, lai noskaidrotu uzvarētāju. Pārāki izrādījās mājinieki, kuri svinēja uzvaru ar rezultātu 106:102, bet Rihards Lomažs savas komandas labā guva 27 punktus.

BK “Ventspils” uz spēli bija ieradies savā labākā sastāvā un skaidri zināja, ka vispirms jāuzvar pašiem, lai nebūtu jācer uz “Le Mans” uzvaru pār Polijas “Anwil”. Jāatzīmē, ka arī šī spēle neiztika bez drāmas, jo bija vajadzīgs pagarinājums, lai tomēr francūži nolauztu poļus, kas bija izdevīgi ventspilniekiem. Tomēr ventspilnieki par to nedomāja un devās laukumā ar skaidru apziņu, ka jāuzvar pašiem.

Sākumsastāvs: Lomažs, Zaķis, Arledžs, Gulbis, Džonsons

1.ceturtdaļa. Labi spēli iesāk Zaķis, kurš guvis pirmos 6 punktus no komandas 8 punktiem. Tomēr labi spēlē iegājuši arī viesi, trāpot vairākus metienus arī no tālās distances (10:10). Arī “Ventspils” realizē pirmo tālmetienu Arledža izpildījumā. Jakovičs, nācis laukumā no rezervistu soliņa, uzreiz ir precīzs no tālmetienu līnijas, izlīdzinot rezultātu (16:16). Arledžs turpina būt rezultatīvs, šoreiz trāpot pustālo metienu uzbrukuma pēdējā sekundē. Tomēr arī pretinieku spēlētājs Grīns turpina būt precīzs no tālmetienu līnijas (18:20). Viesiem padodas vairāki uzbrukumi pēc kārtas, ar ko nav mierā Štelmahers un pieprasa minūtes pārtraukumu (18:24). Lomažs savas komandas kontā pievieno 2 soda metienus, bet pēc brīža arī tālmetienu (23:24). Ceturtdaļa noslēdzas ar nelielu viesu pārsvaru 23:26.

2.ceturtdaļa. Jakovičs trāpa tālmetienu, vēlreiz izlīdzinot spēles rezultātu, bet ar tālmetienu atbild arī viesi. Labi pacīnās Lomažs, kurš pēc paša garām aizmesta metiena nenolaiž rokas, bet pacīnās par atlēkušo bumbu un pats gūst punktus. Džonsons kļūdās driblā, kas ļauj pretiniekiem ātri pāriet uzbrukumā, kuru veiksmīgi noslēdz Siliņš ar tālmetienu (28:35). Bīns atkaro savai komandai 2 punktus ar pustālo metienu (32:35). Džonsons un Gulbis nokārto ātro uzbrukumu, kur Džonsonam rezultatīva piespēle, bet Gulbim 2 punkti (34:35). Vēl viens ātrais uzbrukums padodas Bīnam, kurš pārtver bumbu un izvirza komandu jau vadībā. Bet ne uz ilgu laiku, jo arī pretinieki gūst 2 punktus. Lomažs vēlreiz precīzs no tālās distances, bet nesnauž arī Siliņš, kurš arī trāpa tālmetienu (39:40). Džonsons ir precīzs no soda metienu līnijas, kamēr Dramē trāpa tālu pustālo metienu (43:40). Lomažs sajutis tālmetiena garšu, šauj vēlreiz un ir precīzs, bet ar to pašu atbild arī viesi (46:45). Grīns turpina būt precīzs no tālās distances, izvirzot viesus atkal vadībā (46:48). Viesiem pēdējā ceturtdaļas minūtē izdodas apspēlēt ventspilnieku aizsardzību, gūstot vēl 2 punktus. Jakovičam izdodas realizēt tikai vienu no soda metieniem. Pārtraukumā ventspilnieki dodas ar nelielu deficītu 47:50. “Ventspils” komandas rezultatīvākais vīrs pēc 20 minūtēm ar 15 punktiem Lomažs, bet viesiem ar 16 punktiem Grīns.

3.ceturtdaļa. Pēc pārtraukuma pirmos punktus ventspilniekiem gūst Džonsons, realizējot tālmetienu, pēc tam pats noorganizē arī caurgājienu, izlīdzinot rezultātu (52:52). Arledžs labi nostrādā aizsardzībā, bloķējot metienu. Nesaskaņas starp Grīnu un Arledžu turpinās arī šajā spēlē, kādā no spēles epizodēm abi nopelna abpusējās piezīmes. Arledžam tā ir trešā, un Štelmahers viņu nosēdina uz rezervistu soliņa. Grīns turpina demolēt ventspilnieku grozu no tālās distances, kamēr paši pieļauj kļūdas uzbrukumā. Džonsons paņem spēli uz sevi un vēlreiz nodemonstrē, ka ir liels caurgājienu meistars. Siliņš vēlreiz trāpa tālmetienu, palielinot rezultāta starpību (57:62). Arī Lomažs rāda savu prasmi caurgājienā, apspēlējot trīs pretiniekus un skaisti realizējot metienu no groza apakšas (59:62). Jakovičs realizē tālmetienu un rezultāts atkal ir neizšķirts (62:62). Viesiem izdodas realizēt tālmetienu un ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 62:65.

4.ceturtdaļa. Zaķis veiksmīgi atrod zem groza Lomažu, kurš gūst punktus. Tomēr arī viesiem izdodas tikt līdz diviem punktiem. Lomažs realizē arī tālmetienu, tomēr ventspilnieki joprojām iedzinējos (67:69). Gulbis kritienā realizē pustālo metienu, nopelnot arī pret sevi piezīmi. Pēc tam kapteinis pievieno vēl 1 punktu no soda metienu līnijas un +1 (70:69). Otrā zāles galā to pašu izdara arī Grīns, un ventspilnieki atkal iedzinējos (70:72). Arledžs ir precīzs no pustālās distances, bet Grīns atkal ir neapturams no tālmetienu līnijas (72:75). Tehnisko piezīmi nopelna Štelamhers, kas tiek pārvērsts vienā precīzā soda metienā. Džonsons neticamā manierē apspēlē pretiniekus, gūst 2 punktus un vēl pievieno 1 soda metienu (75:77). Džonsona un Dramē saspēle rezultējas ar 2 punktiem (77:78), pēc kuriem viesu komandas treneris pieprasa minūtes pārtraukumu. Gulbis ceļ kājās halli, jo trāpa tālmetienu, un ir neizšķirts (80:80). Bet ar to pašu atbild arī viesi. Lomažs ir precīzs no soda metienu līnijas. Diemžēl viesu izspēlēta veiksmīga kombinācija noslēdzas ar precīzu tālmetienu un – 4 ventspilniekiem (82:89). Gulbis nopelna tiesības mest soda metienus un ir precīzs. Pazaudēti 2 punkti aizsardzībā, bet aukstasinīgs ir Lomažs – precīzs tālmetiens (87:88). Viesi pieprasa minūtes pārtraukumu, pēc kura veiksmīgi realizē uzbrukumu, Grīnam gūstot 2 punktus. Palikušas 39 sekundes. Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu (87:90). Džonsons caurgājienā realizē 2 punktus, nopelnot arī pret sevi piezīmi. Tiesneši ilgi apspriežas, tomēr neieskaita 2 punktus, un viņam atliek mest soda metienus. Pirmais ir iekšā, otrais garām, bet to pielabo Dramē ar 2 punktiem un neizšķirts (90:90). Pēdējā viesu uzbrukumā Siliņš met garām tālmetienu, bet pēdējās 6 sekundes pieder ventspilniekiem, kuras neizdodas realizēt un pagarinājums.

Pagarinājums. Jakovičs trāpa tālmetienu. Viesi atbild ar caurgājienu, 2 punktiem un nesmuku sitienu Dramē, kas gan paliek nepamanīts. Tomēr otrā zāles galā Dramē trāpa no groza apakšas. Lai arī viesi atkal atbild ar 2 punktiem, tomēr Gulbis arī ir precīzs no pustālās distances. Dramē rezultatīvi nospēlē aizsardzībā, pārtverot bumbu, Gulbis pēdējā uzbrukuma sekundē trāpa no groza apakšas (99:94), bet aizsardzībā pieļauj kļūdu – piezīmi, kas maksā 2 punktus no Grīna ar soda metieniem. Džonsons iedala piespēli Dramē un vēl 2 punkti (101:96). Viesi trāpa tālmetienu, bet to māk darīt arī Jakovičs. Džonsons nopelna savu pirmo piezīmi, bet Grīns ir atkal nekļūdīgs no soda metienu līnijas (104:101). Ventspilnieki kļūdās savā uzbrukumā, bet aizsardzībā uzsit sodu, lai viesi mestu soda metienus. Tiek realizēts tikai viens no tiem, bet otru neizdodas realizēt. Viesi izcīna atlēkušo bumbu, Siliņš met tālmetienu un tas ir garām!  Punktu pieliek Gulbja precīzie soda metieni! Un tā ir uzvara ar rezultātu 106:102.

Lai arī BK “Ventspils” nekvalificējās FIBA Basketbola Čempionu līgas izslēgšanas kārtai, tomēr patīkami ir noslēgt turnīru ar uzvaru tik grūtā spēlē. BK “Ventspils” ir pieteicies startēt FIBA Eiropas kausā, kurā arī visdrīzāk  startēs un cīnīsies par visaugstāko vietu.

Šovakar rezultatīvākais vīrs ar 27 punktiem bija Rihards Lomažs, viņam arī 5 atlēkušās bumbas un 3 rezultatīvas piespēles. Māris Gulbis pievienoja 16 punktus un 6 atlēkušas bumbas, bet 14 punkti arī Džonatana Arledža devums. Viņam arī 5 atlēkušās bumbas. Ārons Džonsons sameta 13 punktus, bet pamanījās atdot arī 11 piespēles. Fantastisks sniegums arī Ūsmanam Dramē, kurš realizēja 10 punktus un izcīnīja arī 9 atlēkušās bumbas.

BK “Ventspils” pateicas visiem atbalstītājiem un līdzjutējiem par skaļo atbalstu šovakar. Paldies par līdzjušanu visas FIBA Basketbola Čempionu līgas sezonas laikā. Mēs centāmies pārstāvēt Latviju visskaistākā veidā, demonstrējot vīrišķīgu un cīņas pilnu spēli. PALDIES!

BK “Ventspils” pret Sidigas Avellino 106:102 ( 23:26; 24:24; 15:15; 28:25; 16:12).

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta – Ventspils brīvostas pārvalde, Ventspils pilsētas dome, LDZ Cargo, VATS, JOMA, Moller Auto Ventspils, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN, VK Tranzīts.

All news
Galerija ( 42 )
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
view
Next games

en Visas tiesības rezervētas. Pārpublicēšanas gadījumā saite uz bkventspils.lv ir obligāta.
Kontakti: E pasts: sports@bkventspils.lv, tālrunis/fakss + 371 63621966, Mobilais tālrunis + 371 25433053
Sadarbības un reklāmas jautājumi, informacija medijiem: E pasts: info@bkventspils.lv
Tālrunis/fakss + 371 63621966, Mobilais tālrunis + 371 22007768

Izstrāde: BRIGHT
Lietojot bkventspils.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu privātuma politiku
Piekrītu