News
“Ventspils” no uzvaras takas nenokāpj un pieveic Pērnavas komandu.
10. February 2019.

Svētdien, 10.februārī, BK “Ventspils” noslēdza savas viesizrādes Igaunijā, kur Olybet Latvijas Igaunijas Basketbola līgā tikās ar Pērnavas komandu “Sadam”. Cīņa izrādījās sīvāka nekā abu komandu pirmajā tikšanās reizē, tomēr ventspilnieki no uzvara takas nenokāpa un izrādījās pārāki ar rezultātu 82:72. Rezultatīvākais BK “Ventspils” spēlētājs Rihards Lomažs ar 19 punktiem.

Ventspils komandai šī bija otrā spēle 2 dienās. Skaidrs, ka nogurums dara savu, tomēr apņemšanās turpināt uzvaru sēriju bija lielāks. Pirmajā tikšanās reizē, kur Ventspils savā laukumā uzņēma Pērnavas komandu, mājinieki svinēja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 97:62. Tikšanās abām komandām bija pašā sezonas sākumā – 3.oktobrī. Jāatzīst, ka Pērnavas komandas sastāvs kopš pirmās tikšanās reizes ir pamainījies, piesaistot leģionārus Alstonu, Riversu un Četmenu.

Sākumsastāvs: Džonsons, Lomažs, Gulbis, Arledžs, Dramē.

1.ceturtdaļa.  Līdzīgi kā pirmajā spēlē, arī šodien spēles rezultātu atklāj Gulbis ar tālmetienu, vēl pa 2 punktiem pievieno Dramē un Arledžs, kas izvirza ventspilniekus vadībā jau pašā spēles sākumā. Tomēr mājinieki visai ātri attopas no sākotnējās viesu ofensīvas un veikli atspēlē punktus, pat izvirzoties vadībā (10:13).  Ventspils komandu pagaidām iegāž pašu pieļautās kļūdas gan uzbrukumā, gan arī aizsardzībā. Vispirms neprecīzas piespēles, tad arī aizmesti garām brīvi metienu, brāķi driblā un vēl arī nespēja izmest gala autu. Štelmahers nekavējas un, pie rezultāta 10:15, pieprasa minūtes pārtraukumu, lai sapurinātu savu komandu cīņai. Bērziņš nopelna piezīmi cīņā par atlēkušo bumu pie pretinieku groza, pēc tam to pašu izdara arī aizsardzībā, īsā laikā nopelnot 2 piezīmes un ļaujot Pērnavas komandai gūt vēl 2 punktus no soda metienu līnijas (10:17). Džonsons noorganizē sev caurgājienu un 2 punktus. Ventspilniekiem pagalam šodien neveicas ar metienu realizāciju. Par laimi, tik pat neprecīzi ir arī viesi, tiesa, pēc pirmās spēles ceturtdaļas tieši viņi atrodas vadībā. Tā noslēdzas ar rezultātu 12:17.

2.ceturtdaļa. Ventspils komanda sāk ar pārtvertu bumbu Lomaža izpildījumā, un viņš to pārvērš 2 punktos. Viesi arī vairākkārt meklē laimi no tālās distances, bet pagaidām pa tukšo kopš Gulbja precīzā tālmetiena spēles sākumā. Lomažs vēlreiz ir precīzs pēc pārtvertas bumbas un ātras pārejas, samazinot deficītu līdz minimumam (16:17). Lomažs trāpa tālu pustālo metienu, tomēr arī mājinieki atbild ar to pašu, saglabājot pārsvaru rezultātā. Vadību ventspilniekiem atgriež Dramē, tomēr ne uz ilgu laiku, jo Alstons ir precīzs no soda metienu līnijas. Beidzot iekrīt arī trejacis Lomaža izpildījumā, bet ar pustālo metienu precīzs ir pretinieku Alstons. Pirmos punktus gūst arī Bīns un rezultāts atkal neizšķirts (25:25). Ventspils turpina vajāt kļūdas, tās ir sakrātas uz pusi vairāk kā pretiniekiem (8/4). Džonsons trāpa tālmetienu, atkal ventspilniekus izvirzot vadībā (28:27). Džonsona un Dramē saspēle atnes vēl 2 punktus, tomēr nesnauž arī pretinieki, un spēle turpina ierasto ritējumu – punkts punktā. Posts trāpa tālmetienu un Pērnavas komandai atkal +4. Puslaika pēdējās sekundēs 2 uzbrukumus pēc kārtas pilnīgi vienādi noslēdz Džonsons un izlīdzina rezultātu 34:34. Pēc pirmām 20 aizvadītām minūtēm Ventspils komandā ar 11 punktiem rezultatīvākais ir Džonsons, bet Pērnavas Sadam komandā ar 10 punktiem Posts.

3.ceturtdaļa. Spēle iesākas līdzīgā manierē kā pirms pārtraukuma. Ventspils turpina pieļaut kļūdas (visā spēlē to būs 13, pret pretinieku 6), kamēr mājinieki pamanās izvirzīties atkal vadībā (38:40). Lomažs ir precīzs divas reizes no tālās distances, tiesa, vienu metienu ieskaita tikai 2 punktu vērtē. Bērziņš arī ir veiksmīgs no tālās distances un jau + 6 ventspilniekiem. Alstons ātri atkaro 2 punktus no tālas pustālās distances, pēc tam tālmetiens precīzs arī Četmenam (46:45). Līdz šim mazliet miegaino spēli ir pārņēmis ātrāks temps. Abas komandas arī aktīvāk sāk darboties aizsardzībā, piespiežot pretiniekiem pieļaut kļūdas. Tā Gulbis iesprūst pretinieku izveidotā aizsardzības slazdā. Spēles temps izrādās parocīgās pretiniekiem, jo sadeldējuši Ventspils  + 8 punktus vairs tikai līdz +2 (55:53). No soda metienu līnijas ir precīzs Zaķis. Džonsons precīzs no tālās distances un + 7. Gulbis labi nospēlē aizsardzībā un vēl 2 punkti ātrā uzbrukumā (62:54). Gulbis izcīna garām aizmesto Džonsona tālmetienu un 2 punkti no groza apakšas kapteiņa kontā. Ceturtdaļa noslēdzas ar viesu vadību 64:54.

4.ceturtdaļa. Zaķis gūst 2 punktus pēc Džonsona piespēles. Lai arī Ventspils ir izvirzījusies vadībā ar 10 punktu pārsvaru, tomēr mājinieki nedomā piekāpties un spītīgi min uz papēžiem. Štelmahers  liek pretī pretiniekiem ātrāku un kustīgāku piecinieku – Lomažs, Džonsons, Jakovičs, Bērziņš un Dramē. Ventspilniekiem izdodas gūt punktus, tomēr īsā laikā Parnu komandas leģionāri ir deficītu samazinājuši vairs tikai līdz 3 punktiem (71:68). Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu, jo atlicis spēlēt vēl vairāk kā 4 minūtes. Džonsons sev atkal nokārto caurgājienu, bet aizsardzībā izdodas noturēt savu grozu neskartu, turklāt vēl nopelnīta piezīme pret Bērziņu. Džonsos piebremzē spēles tempu, kurš šobrīd ir izdevīgāks ventspilniekiem, bet piespēlē kļūdās Lomažs, kas tiek sodīts ar 2 punktiem. Par laimi precīzs ir Jakovičs no tālmetienu līnijas, bet Dramē ir veiksmīgs aizsardzībā, izsitot bumbu piespēlē. Džonsons pārtver piespēli, ko atdod Lomažam, noslēdzot to ātrā uzbrukumā ar viegliem 2 punktiem (78:70). Džonsona un Dramē piespēle noslēdzas ar 2 punktiem, bet aizsardzībā Arledžs bloķē metienu, kuru tomēr ieskaita, jo uzskata, ka bumba ir bijusi lejupejoša. Tie tad arī ir pretinieka pēdējie punkti, un BK “Ventspils” Igaunijas viesizrādēs noslēdz ar vēl vienu uzvaru 82:72.

Rezultatīvākais ventspilnieku rindās ar 19 punktiem Rihards Lomažs, viņam arī 5 atlēkušās bumbas un 5 rezultatīvas piespēles. Ārons Džonsons sameta 18 punktus, izcīnīja 3 atlēkušās bumbas un izdalīja 10 rezultatīvas piespēles. Savukārt Ūsmana Dramē kontā 13 punkti, 7 atlēkušās bumbas, bet Māris Gulbis pievienoja 12 punktus, izcīnīja 8 atlēkušas bumbas un atdeva 2 rezultatīvas piespēles. Parnu Sadam komandā ar 17 punktiem bija Sims Posts.

Nākamo spēli ventspilnieki aizvadīs savā laukumā, kad uzņems Betsafe/Jūrmala komandu. Spēle notiks 13.februārī, plkst. 19:00.

Parnu Sadam pret BK “Ventspils” 72:82 (17:12; 17:22; 20:30:18:18).