News
“Ventspils” neatrod pretzāles VEF spēlei un piedzīvo vēl vienu zaudējumu. Sērija 1:3
14. May 2019.

Otrdien, 14.maijā, “Arēnā Rīga” turpinājās Olybet Latvijas Basketbola līgas fināla sērija, kur BK “Ventspils” tikās ar VEF Rīga. Ventspilnieki neizdevās sēriju izlīdzināt, jo piekāpās VEF Rīga komandai ar rezultātu 90:98.  Šobrīd sērijā  ar 1:3 vadībā atrodas rīdzinieki. Fināla 5. spēle norisināsies Ventspilī 17. maijā, plkst. 19:30, kad ventspilnieki lūkos sēriju pagarināt, bet rīdzinieki to noslēgt.

Sākumsastāvs: Jakovičs, Lomažs, Gulbis, Arledžs, Zaķis

1.ceturtdaļa. Spēles rezultātu atklāj Jakovičs ar brīvu un precīzu tālmetienu. Zaķis trāpa no groza apakšas, bet Ausējs atbild ar 2 punktiem arī  vefiešiem. Precīzs Gulbis ar caurgājienu, bet 9. punktu komandai pievieno Arledžs (9:2). Mejeris atkaro 2 punktus, apspēlējot Zaķi. VEF pietuvojas ar Ausēja precīzo tālmetienu (9:7). Mejeris izlīdzina rezultātu ar precīziem soda metieniem, bet Lomažs sev izkārto tālmetienu, kurš ir precīzs (12:9). Durams izlīdzina rezultātu ar precīziem soda metieniem pēc Džonsona piezīmes. Gražulis izvirza savu komandu vadībā, apspēlējot Bērziņu (12:14). Jakovičs nāk laukumā, nomainot Lomažu, kurš uzreiz ir precīzs ar tālmetienu, atgūstot vadību (15:14). Džonsons atrod zem groza Dramē un ir precīzs, bet otrā zāles galā viņš apstādina Zeku aizsardzībā. Bērziņš trāpa tālmetienu, bet ventspilnieki noguļ aizsardzībā Zeku, kurš viens pats brīvs dodas pāri laukumam un triec bumbu grozā no augšas. Ceturtdaļa noslēdzas neizšķirti 21:21.

2.ceturtdaļa. Džonsons pats sev izkārto caurgājienu un ir precīzs, bet Janičenoks atbild ar tālmetienu. Ventspils labi izkustina bumbu uzbrukumā, izdancinot VEF aizsardzību, un Zaķis to noslēdz ar 2 punktiem (25:24). Janičenoks trāpa vairākas reizes pēc kārtas tālmetienus, bet ar to pašu atbild arī Gulbis (28:28). Džonsons vēlreiz ir precīzs, noorganizējot sev mistisku caurgājienu. Lomažs trāpa tālmetienu, bet to pašu izdara arī Durams. Lomažs realizē sarežģītu caurgājienu, bet pēc tam otrā zāles galā Dramē efektīgi bloķē Zeks (39:36). Kozijs izlīdzina rezultāt ar tālmetienu. Štelmahers nekavējoties pieprasa minūtes pārtraukumu. Lomažs trāpa tālmetienu vēlreiz, pagaidām precīzs 3 no 5 gadījumiem. Precīzs ir arī Vītols no tālmetienu līnijas un +6 ventspilniekiem, kas ir lielākā vadība kādai no komandai līdz šim šajā spēlē (45:39). Ventspils atbruņo vefiešu aizsardzību pēdējā puslaika uzbrukumā, un pēc 20 nospēlētām minūtēm BK “Ventspils” atrodas vadībā ar rezultātu 45:39.

3.ceturtdaļa. VEF atspēlē 3 punktus pēc Ausēja precīzā tālmetiena, bet Zaķis lēnīgi apspēlē Mejeru viens pret viens. Ausējs izlīdzina rezultātu ar tālmetienu (47:47). VEFam izdodas pārtvert bumbu, kas atkal ir Ausēja padarītais darbs aizsardzībā, ātrā pārejā Mejeris nokārto 2 punktus ar bumbas triecienu grozā no augšas. Mājinieki atkal ir izvirzījušies vadībā, liekot Štelmaheram pieprasīt minūtes pārtraukumu (47:49). Ventspils ir slikti iesākuši 2. puslaiku, ļaujot vefiešiem kontrolēt spēli. Turklāt vēl Štelmahers nopelna tehnisko piezīmi, kas maksā komandai 3 punktus (47:52). Lomažs nokārto sev precīzu caurgājienu, bet aizsardzībā piezīmi nopelna Jakovičs, kas viņam ir jau 3. piezīme. Džonsons nokārto 2 punktus Dramē ar kārtējo un jau 8. rezultatīvo piespēli (52:56). Gulbis atrod ceļu uz grozu, apspēlējot vefiešu aizsardzību. Vefieši pagaidām ir salauzuši spēli un izvirzījušies vadībā jau ar + 11 (54+65), turklāt jūtas laukumā komfortabli un brīvi, kamēr ventspilnieki nespēja atrast pretzāles vefiešu spēlei.  Lomažs atkaro ar tālmetienu 3 punktus, bet neatlaižas arī VEF, trāpot tik pat punktus. Džonsons kritienā trāpa no groza apakšas. Kozijs trāpa jau 2. tālmetienu pēc kārtas. Vēl vienu tālmetienu trāpa Džonsons. Priekšpēdējā ceturtdaļa noslēdzas ar precīziem pustāliem metieniem abu komandu izpildījumā, tomēr vefieši atrodas vadībā ār + 9 pirms pēdējām spēles 10 minūtēm. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 64:73. Turklāt visu ceturtdaļu ventspilnieki ir zaudējuši graujoši – 19:34.

4. ceturtdaļa. Pēdējās 10 minūtēs ventspilniekiem ir sarežģīts uzdevums, jo jāatkaro deficīts, turklāt vēl jāuzvar arī visā spēlē, lai izlīdzinātu sēriju. Jakovič ar caurgājienu un ciešu kontaktu pret Ati atgūst 2 punktus, tomēr tiesnešu svilpe klusē. Izdodas ventspilniekiem nostāvēt aizsardzībā 24 sekundes, tomēr Janičenoks nokrīt sava “prasmīgā” kritienā, kas nozīmē, ka Dramē saņem uzbrukuma piezīmi. Arledžs atkaro vēl trīs punktus, samazinot deficītu līdz -4 (69:73). Abas komandas turpina uzbrukt ar apbrīnojamu rezultativitāti, tomēr ventspilniekiem vadību neizdodas atkarot (73:79). Kozijs pēdējos VEF uzbrukumus noslēdz no visām metienu pozīcijām, kamēr ventspilnieki pretī nevar nolikt neko. Tas arī dod pamatīgu vefiešu pārsvaru tikai 4 minūtes līdz spēles beigām (73:87). Zaķis atkaro 2 punktus, bet pāri Gulbim trieci bumbu grozā Zeks. Tomēr nākamā aizsardzībā viņš jau nopelna 5. piezīmi, vefiešus atstājot bez sava centra. Ventspilniekiem – 12, kad jāspēlē vairāk par 3 minūtēm. Diemžēl ventspilnieki neatrod pretzāles mājinieku veiksmīgai darbībai pēdējās divās ceturtdaļās un piekāpjas arī fināla 4. spēlē ar rezultātu 90:98. Fināla 5. spēlē norisināsies Ventspilī 17.maijā, plkst. 19:30, kad ventspilnieki lūkos sēriju pagarināt, bet VEF Rīga to noslēgt.

Rezultatīvākais ventspilnieku rindās ar 18 punktiem bija Rihards Lomažs, bet Ārons Džonsons savas komandas labā guva 13 punktus un atdeva 12 rezultatīvas piespēles.

BK “Ventspils” pret VEF Rīga 90:98 (21:21; 24:18; 19:34; 26:25).