News
“Ventspils” cīnās, tomēr līdz uzvarai pietrūkst
14. November 2018.

Trešdien, 14.novembrī, BK “Ventspils” aizvadīja kārtējo Eiropas Basketbola Čempionu līgas spēli, kur savā laukumā uzņēma Krievijas komandu BC “Nizhny Novgorod”. Visā spēlē vadībā bija viesi, bet ventspilniekiem vairākas reizes nācās atspēlēt iekrāto deficītu. Diemžēl līdz uzvarai pietrūka tikai daži punkti un vēl viens zaudējums Eiropas turnīrā ar rezultātu 75:80.

Sākumsastāvs: Lomažs, Gulbis, Arledžs, Dramē, Džonsons.

1.ceturtdaļa. Spēles rezultātu atklāj viesu komanda Popova izpildījumā. Savukārt ventspilniekiem jau trīs uzbrukumi pēc kārtas nerezultējas ar gūtiem punktiem.  Spēles rezultātu Ventspils komandai atklāj Lomažs ar tālmetienu. Tikmēr Popovs demolē mājinieku grozu, gūstot jau 6.punktu. Laukumā tiek sūtīts Zaķis, kurš ilgāku laiku ir bijis ārpus spēles laukuma traumu dēļ. Savukārt Lomažs uguņo no tālmetienu līnijas – 9.punkts komandai, 9. punkts arī Lomažam (9:8). Pirmie punkti arī Zaķim, pēc Džonsona piespēles viņš triec bumbu grozā no augšas. Ventspils komanda labi cīnās zem sava groza, tiekot pie atlēkušām bumbām. Zaķis nonāk uz soda metienu līnijas, bet trāpa tikai vienu no tiem (12:10). Nizhny Novgorodas spēlētājs Perijs izlīdzina rezultātu, bet tūlīt to labo Jakovičs un Blaus, ar labu saspēli noslēdzot uzbrukumu ar gūtiem punktiem. Lomažs aizlaužas līdz grozam un pievieno komandas kontā 16.punktu. Ceturtdaļa noslēdzas ar minimālu viesu pārsvaru 17:19.

2.ceturtdaļa. Bīns iesāk ceturtdaļu ar pārtvertu bumbu un pustālu metienu. Jakovičs pievieno 2 punktus no soda metienu līnijas, un rezultāts atkal ir neizšķirts (21:21). Precīzu tālmetienu trāpa viesi, bet Lomažs atbild ar caurgājienu un iespēju mest 2 soda metienus. Precīzs gan ir tikai viens. Kopumā Ventspils komandai soda metienu precizitāte turpina būt problēma. Dramē gūst savus pirmos punktos, apspēlējot savu pretinieku zem groza. Bet jau nākamajā uzbrukumā ventspilnieki izspēlē lielisku kombināciju, kur Lomažs atdod precīzu atsitienu piespēli Dramē, kurš netraucēts gūst 2 punktus grozā no augšas (26:26). Štelmaheru sadusmo pieļauto brīvo precīzo tālmetienu viesu izpildījumā, un  viņš nekavējoties pieprasa minūtes pārtraukuma. Starpcitu, tas ir pirmais minūtes pārtraukums līdz šim spēlē. Uz vairākām minūtēm iesprūst spēles rezultāts. Abas komandas agresīvi spēlē aizsardzībā, piespiežot pretiniekus kļūdīties. Štelmahers pieprasa vēl vienu minūtes pārtraukumu, pārmetot savai komandai, ka tā ir nopelnījusi tikai 2 piezīmes, kas liecina, ka jāspēlē vēl agresīvāk. Tikmēr Nizhny Novgorod ir ieskrējušies un guvuši 7 bezatbildes punktus (26:35). Jakovičs labo situāciju ar precīzu tālmetienu, bet ar to pašu atbild arī Perijs. Puslaiks noslēdzas ventspilniekiem ne īpaši veiksmīgi, esot iedzinējos ar rezultātu 29:39. Rezultatīvākais vīrs ar 12 punktiem Ventspils komandā ir Rihards Lomažs, bet viesu komandā ar 9 punktiem Iļja Popovs. Pēc pirmā puslaika viesi uzvar arī cīņā par atlēkušām bumbām (11/22),  ir bijuši dāsnāki arī piespēļu dalīšanā (7/13) un mazāk pieļāvuši arī kļūdas (7/6).

3.ceturtdaļa. Džonsons ir precīzs no tālmetienu līnijas, bet Gulbim labi izdodas nostāvēt aizsardzībā, neļaujot tikt viesiem pie brīva metiena. Tikmēr Dramē gūst punktus no pustālās distances. Tomēr Ventspils iekrīt aizsardzībā un – 9 (36:45). Abas komandas apmainās precīziem uzbrukumiem, neļaujot ventspilniekiem sadaldēt rezultāta starpību, kas nu jau izaugusi līdz 11 punktu starpībai (38:49). Gulbim izdodas gūt punktus ar piezīmi, pēc tam pievienojot vēl vienu punktu no soda metienu līnijas (41:49).  Pretinieki kļūdās aizsardzībā, kas tiek sodīts ar Džonsona diviem precīziem soda metieniem. Visi piespiesti kļūdīties vēlreiz, nostaigājot, bet Ventspils šo kļūdu neizmanto. Ventspils komandai izdevās sadeldēt rezultātu, bet vairākas neuzmanīgas kļūdas atmet komandu atpakaļ, kur bijusi – pie rezultāta -11. Jakovičs atkaro 2 punktus ar grūtu metienu, bet aizsardzībā nopelnīts sods uzbrukumā. Pēc brīža Ingus dodas uz soda metienu līnijas un abi ir precīzi (47:54). Jakovičs acīgs aizsardzībā, nozog bumbu un 2 punkti ātrajā uzbrukumā. Ventspils komandai vairs tikai – 5 (49:54). Ar to nav mierā pretinieku komandas galvenais treneris un pieprasa minūtes pārtraukumu. Vēlreiz laba aizsardzība un atņemta bumba, kas beidzas ar Dramē precīzu metienu no groza apakšas. Jakovičs turpina aizvadīt lielisku spēli. Grūtā brīdī ir precīzs no tālmetienu līnijas. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 54:57.

4.ceturtdaļa. Pirmos punktus pēc pārtraukuma gūst pretinieki. Skaidrs, ka spēles pēdējā ceturtdaļa aizritēs īstā vīru cīņā par katru laukuma milimetru. To demonstrē arī Arledžs, kurš līdzjutējiem par prieku ar visu spēku triec bumbu grozā no augšas. Tomēr viesi atbild ar tālmetienu (56:62). Lomažs ir precīzs no soda metienu līnijas. Ventspils labi nostāv aizsardzībā, pārtverot bumbu. Tomēr Ventspils kļūdās līdzīgā situācijā, bet tas beidzas ar viesu 2 punktiem (58:66). Krievijas komandai izdodas uzlauzt mūsu aizsardzību un īsā laikā atrauties ar 10 punktu starpību. Štelmahers nekavējoties pieprasa minūtes pārtraukumu, sapurina savu komandu un sūta cīņā. Ātrus 2 punktus atkaro Lomažs no pustālās distances. Ilgāku laiku abas komandas negūst punktus, bet laiks rit, kas nav labvēlīgi mājiniekiem. Džonsonam izdodas atkarot 2 punktus, bet pēc brīža vēl 2 punkti no Gulbja (66:72). Arledžs realizē soda metienus. Ventspils nepadodas. Aktīvi cīnās aizsardzībā, pēc tam ātras pārejas uzbrukumā. Džonsons nopelna pret sevi piezīmi un precīzi realizē soda metienus (70:76). Arledžs realizē vienu no diviem soda metieniem, bet ventspilnieki labi pacīnās aizsardzībā, un bumba paliek mājiniekiem. Zālei liek noelsties Lomaža garām aizmestas tālmetiens, kas pietuvinātu komandu tikai 2 punktu starpībai. Bet laba darbība aizsardzībā noved pie tā, ka Džonsonam atkal jāmet soda metieni, ko viņš arī izdara (73:76). Diemžēl rezultatīvu individuālu meistarību nodemonstrē Perijs, kurš gūst punktus. Džonsons ātri atkaro 2 punktus, tomēr pēdējais vārds pieder visiem. Un tas ir nepatīkams. Perijs viens pats dedzina pēdējās sekundes uz tablo un nokārto sev pilnīgi brīvu caurgājienu, ko noslēdz ar bumbas triecienu grozā no augšas. Nepatīkami komandai un nepatīkami skatītājiem. Vēl viens zaudējums, kurš piedzīvots Eiropas Basketbola Čempionu līgā. Spēle noslēdzas ar rezultātu 75:80.

Tas Ventspils komandai ir 4. zaudējums aizvadītās 6 spēlēs. Vēl tikai viena spēle jāaizvada apakšgrupas turnīra 1.kartā ar Sidigas Avellino komandu izbraukumā jau nākamajā trešdienā.

Šovakar rezultatīvākais ventspilnieku rindās ar 16 punktiem Rihards Lomažs, bet 15 punkti un 7 rezultatīvas piespēles Āronam Džonsonam. 14 punktus pievienojas Ingus Jakovičs. Bet Nizhny Novgorod rezultatīvākais spēlētājs ar 19 punktiem Kendriks Perijs, kuram šī bija atgriešanās spēle pēc operācijas un rehabilitācijas posma.

BK “Ventspils” pret BC Nizhny Novgorod 75:80 (17:19; 12:20; 25:18; 21:23)