News
Uzvarēt VEF Rīga pagaidām neizdodas
27. February 2021.

Pafbet Latvijas Igaunijas basketbola līgas čempionāta Latvijas grupā piektdien, 26. februārī,  BK “Ventspils” izbraukuma spēlē Rīgā piekāpās “VEF Rīga” ar rezultātu 75:82. Šis bija ceturtais zaudējums četrās spēlēs pret rīdzinieku komandu.

Ventspils komanda uz Rīgu devās bez viena no saviem leģionāriem Kameruna Randlesa, kurš šobrīd dziedē savainojumu.  Savukārt rīdziniekiem legionāru kvotu dēļ malā bija jāatstāj Aleksandrs Madsens.

Jāatzīmē, ka lai arī ventspilnieki šobrīd atrodas ne savā labākajā kondīcijā, jo kopš gadu bija aizvadītas tikai četras spēles un ne tās labākās, tomēr spēja aizvadīt līdzvērtīgu spēli, sagādājot pretiniekiem ne vienu vienu pārdomu brīdi.

Abas komandas spēli iesāka mazrezultatīvi, ne vienai, ne otrai komandai neizdodas panākt lielu atrāvienu, tomēr vefiešiem izdodas spēles rezultāta pārsvaru pārņemt jau no paša sākuma. Pirmās ceturtdaļas vidū ventspilnieku uzbrukums iestrēgtst, tomēr arī mājinieki neizceļas ar precizitāti uzbrukumā, tāpēc rezultāts aug lēni. Savukārt otrās ceturtdaļas sākumā ventspilnieki gūst 4 bezatbildes punktus, kas liek vefiešiem panervozēt un Gailīt savējos sasaukt uz sapulci. Jāatzīmē, ka abas komandas neizcēlās ar tālmetieniem, pirmajā puslaikā vien iemetot vien katrs pa vienam.

Otrā puslaika sākums labāk padodas VEF komandai, kura palielina savu pārsvaru pat par +16 punktiem, tomēr te pavērās Ausējs un Kofijs, kuri trāpa tālmetienus, bet Mediss vēl pievieno precīzus soda metienus. Tomēr tas nav uz ilgu laiku, jo iniciatīvu Šķēle, kurš savas tagadējo komandu VEF Rīga atkal izvirza drošā vadībā. Ventspils komanda cīnās, un atkal vairākas veiksmīga epizodes, liek pietuvoties pat līdz -2  (62:64), bet ventspilniekiem vadībā neļauj izrauties Artis Ate, kurš ir precīzs no savas iemīļotās tālās distances. Arī spēles galotne izceļas saspringta, jo Reimens trāpa tālmetienu un divas minūtes līdz spēles beigām vairs tikai -5, tomēr pašu pieļautās kļūdas, kuras kopumā visā spēlē bija 16, neļauj izvirzīties vadībā un uzvarēt. Arī šoreiz ventspilniki atzīst rīdzinieki pārākumu un piekāpjas ar rezultātu 75:82.

Ventspilniekiem rezultatīvākais spēlētājs bija  Artūrs Ausējs, kurš  guva 18 punktus, Kriss Kofijs 15 (8 atl.), Viljams Raimens 13, Edgars Lasenbergs 11.

Nākamo spēli ventspilnieki aizvadīs 2.martā, kur izbraukumā dosies uz Liepāju, lai plkst. 18:00 cīnīties pret BK “Liepāja”. Spēli tiešraidē varēs vērot Best4Sport TV.

Komandas finansiālie atbalstītāji un sadarbības partneri šajā sezonā: Ventspils pilsētas dome, Vats, Ventspils reiss, Kurzemes Filharmonija, Ostas celtnieks, Olimpiskais centrs “Ventspils”, VK Tranzīts, Joma, Moller Auto Ventspils, CTI MANAGEMENT, Virši A, Branchess un Ventas Balss.