News
Trilleris Valmierā ar laimīgām beigām
05. December 2020.

Sestdien, 5.decembrī, BK “Ventspils” devās uz Valmieru, lai aizvadītu cīņu “Pafbet” Latvijas Igaunijas basketbola līgā. Cīņa izvērtās par īstu kauju, kur tomēr pārāki bija viesi, un ventspilnieki svinēja uzvaru ar rezultātu 70:65, pārspējot “Valmiera Glass/ViA komandu”

“Ventspils” komandai pirms šīs spēles bija ieildzis pārtraukums – vairāk kā divas nedēļas, turklāt uz Valmieru viesi devās bez diviem saviem vieniem no līderiem Artūra Ausēja un Edgara Lasenberga.

Spēles sākums abām komandām izdodas sasaistīts, neviena nespēj gūt punktus, līdz rezultātu spēles 3.minūtē atklāj Kristaps Mediss ar tālmetienu, bet pēc tam pievienoja vēl 2 punktus. Atraisās arī valmierieši, kuri sekmīgi uzbrūk un izmanto arī viesu kļūdas, izvirzoties vadībā. Tomēr ceturtdaļu izdodas uzvarēt ventspilniekiem, kur Māris Gulbis ir sekmīgs no tālās distances un 14:13.

Otro ceturtdaļu labāk iesāk mājinieki, jo treneris Gints Fogels ļauj atpūsties komandas līderiem, laukumā sūtot komandas jaunākos spēlētājus. Pēc brīža tomēr Fogels pieņem lēmumu laukumā sūtīt pieredzējušos spēlētājus, lai valmieriešus neatlaistu pārāk tālu, kuri savu uzdevumu izpilda lieliski – spēle tiek izlīdzināta, ko atkal panāk Gulbis ar tālmetienu.  Tomēr tad apņēmīgi sāk darboties Māris Ziediņš, viņam sekmīgi pievienojas arī pārējie komandas biedri, kas ļauj puslaiku noslēgt ar mājiniekiem labvēlīgu rezultātu 35:30.

Tomēr šajā sezonā ventspilnieki ir labi pierādījuši, ka pretendē uz nosaukumu “Gada cīnītāji”. Jau vairākkārt šajā sezonā ir pierādījuši, ka prot izķepuroties no vissarežģītākām situācijām. Otri puslaiku ventspilnieki iesāk daudz apņemīgāk, tomēr valmierieši viesus neatlaiž tālu. Tiesa, arī paši viesi ir paši vainīgi pie tā, ka rezultāts neaug tik strauji- pieļauj kļūdas, netrāpa metienus, iegāž spēlētāju individuālā meistarība. Tomēr vadību izdodas noturēt un trešo ceturtdaļu noslēdz ar rezultātu 53:49.

Pēdējā ceturtdaļā laukumā norisinājās īsts trilleris. Katra no komandām bija tik neprognozējama savās darbībās, ka svara kausi varēja nosvērties te vienai, te otrai komandai par labu. Ceturtdaļas vidū mājinieki samazināja deficītu līdz trim punktiem, bet otrā laukuma galā trīs soda metienus nerealizēja Gulbis. Ja būtu jāraksturo šīs spēle dažos vārdos – neizmantoto iespēju spēle. Viena komanda nespēj līdz galam realizēt savas iespējas, bet otra tās nespēj izmantot. Ventspilnieki uzbrūk ļoti nerezultatīvi, kas dotu iespēju valmieriešiem atspēlēties, bet pašu pieļautās kļūdas neļauj to mājiniekiem izdarīt.  Spēles noslēguma iniciatīvu uzņemas Mediss, kurš realizē 6 punktus. Viņam palīdz arī Kamerons Randls un visbeidzot mača viens no varoņiem Kristofers Kofijs, kurš pārtver pretinieku piespēli.  Punktu spēlei pieliek Māris Gulbis, kurš  Gulbis realizēt divus soda metienus un nodrošina uzvaru ar rezultātu 70:65.

Uzvarētāju labā 18 punktus guva Māris Gulbis, bet attiecīgi 17 un 16 punkti Kameronam Randlam un Kristapam Medisam.

Komandas finansiālie atbalstītāji un sadarbības partneri šajā sezonā: Ventspils pilsētas dome, Vats, Ventspils reiss, Kurzemes Filharmonija, Ostas celtnieks, Olimpiskais centrs “Ventspils”, VK Tranzīts, Joma, Moller Auto Ventspils, CTI MANAGEMENT, Virši A, Branchess un Ventas Balss.