News
Sīvā cīņā “Karsyaka” pieveikta, uz Izmiru “Ventspils” brauks ar + 2
06. March 2019.

Trešdien, 6.martā, Basketbola klubs “Ventspils” uzsāka cīņu FIBA Eiropas kausā, kur savā laukumā tikās ar spēcīgo Turcijas vienību “Pinar Karsyaka”. Sīvā cīņā pirmajā savstarpējā spēlē uzvaru svinēja ventspilnieki ar rezultātu 78:76. Rezultatīvākais ventspilnieku rindās bija Ārons Džonsons, kura kontā 18 punkti, 3 atlēkušās bumbas un 6 rezultatīvas piespēles.

Ventspils ar Izmiras klubu bija iepriekš ticies četras reizes un nevienā no tām nebija izdevies uzvarēt. Šodien uzdevums bija skaidrs – jāuzvar! Ventspilnieki bija gatavi doties cīņā savā labākajā iespējamajā sastāvā, un to viņi arī nodemonstrēja. Laukumā Štelmahers sūtīja savus labākos spēkus, tikai tā malā atstājot Dāvidu Vīksni.

Sākumsastāvs: Džonsons, Lomažs, Gulbis, Arledžs, Dramē

1.ceturtdaļa. Spēles rezultātu atklāj Turcijas komandas spēlētājs Marejs no soda metienu līnijas, tiesa realizē tikai vienu no tiem. Ventspils komandai rezultātu atklāj Gulbis ar precīzu pustālo metienu, bet pēc tam precīzs ir arī Lomažs ar caurgājienu (6:4).  Džonsons nokārto Arledžam brīvu ceļu uz grozu, un viņš bumbu raida grozā ar triecienu no augšas. Tikmēr ventspilnieki noguļ aizsardzību, kas maksā tieši tādus pašus 2 punktus. Karamani realizē jau savu otro tālmetienu, kas ļauj viesiem izvirzīties vadībā (8:9).  Ventspils pieļauj vairākas kļūdas uzbrukumā, kas maksā dārgi, viesi atbild ar ātriem punktiem un nu jau – 5 ventspilniekiem (8:13). Zaķis uzvar divcīņā ar Mareju, realizējot āķa metienu, bet pēc tam pievieno vēl 2 punktus pēc Džonsona piespēles. Zī šodien ir neapturams. Skaisti pielabots Jakoviča metiens ar bumbas triecienu grozā no augšas. Ceturtdaļas pēdējās minūtes aizrit sīvā cīņā aizsardzībā, komandām negūstot punktus un ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 16:17.

2.ceturtdaļa. Džonsons trāpa tālmetienu. Zem groza brīvs atstāts Dramē, un viņš ir precīzs, izvirzot ventspilniekus vadībā (21:19). Pēc kārtīgas cīņas uzbrukumā, pēdējās sekundēs brīvs paliek Jakovičs, un viņš ir precīzs no tālās distances. Turkiem ātri izdodas atspēlēt deficītu, pārejot ātros uzbrukumos. Jakovičs ātrā pārejā gūst punktus, mainot metiena virzienu lēcienā (26:25). Gulbis ir precīzs no tālās distances, bet turkiem atkal izdodas ātri atspēlēt 2 punktus. Gulbis sev izkārto caurgājienu un ir precīzs (31:27). Džonsona un Zaķa duets noslēdzas ar diviem punktiem, bet uz tiem atbild arī Marejs. Ilgāku laiku abas komandas atkal paliek bez punktiem. Kā Ventspils, tā arī Karsyaka komanda cieši strādā aizsardzībā. Praktiski netiek izmesti metieni bez pretestības. Vītols ir precīzs no soda metienu līnijas un atkal + 4 ventspilniekiem. Šī ir tā punktu robeža, kura līdz šim pārsvarā ir svārstījusies abu komandu izpildījumā. Viesiem izdodas realizē tālmetienu, bet ar 2 punktiem atbild Vītols no soda metienu laukuma. Pēdējā sekundē tiek realizēts metiens viesu komandu izpildījumā, un ilgāku laiku tiesneši apspriežas vai to ieskaitīt. Beidzot tiek nolemts to ieskaitīt, un pārtraukumā Ventspils dodas ar viena punkta pārsvaru 40:39. Pēc pirmām 20 minūtēm ventspilnieku rindās rezultatīvākais spēlētājs ar 9 punktiem ir Gulbis, bet viesiem ar 12 punktiem Karamani.

3.ceturtdaļa. Pirmās minūtes aizrit haotiski. Abas komandas apmainās neprecīziem uzbrukumiem, turklāt tie ir samocīti un saraustīti. Viesiem izdodas rezultātu izlīdzināt un pat izvirzīties vadība, bet to labo Džonsons, kurš ir precīzs no tālmetienu līnijas (45:44). No tās pašas distances precīzs ir arī turku leģionārs Evans, izvirzot savu komandu vadībā. Bet Džonsons atkal rāda meistarklasi, apspēlējot pretinieku un kritienā trāpa no groza apakšas, pievienojot arī soda metienu. Ātrā pārejā Džonsons atrod Zaķi, kurš triecu bumbu grozā no augšas (50:47). Diemžēl Džonsons nopelna 3.piezīmi un tiek nosēdināts uz rezervistu soliņa. Nervoza spēle turpinās abu komandu izpildījumā, bet šādā situācija izdevīgāka ir viesiem, kuri to arī izmanto un atrodas vadībā jau ar 4 punktu vadību. To izlabo Jakovičs, kurš ir precīzs no tālās distances (53:54). Vairāki uzbrukumi ventspilniekiem nav padevušies, metieni nesasniedz mērķi, kamēr viesi ir izvirzījušies vadībā jau ar 9 punktu pārsvaru. Bērziņš ir precīzs no tālās distances, bet Gulbim izdodas realizēt abus soda metienus (57:63). Drame apspēlē pretiniekus groza apakšā, bet pēdējā viesu uzbrukumā nosargā aizsardzībā savu grozu. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 59:63.

4.ceturtdaļa. Pēdējā spēles ceturtdaļā ir jāizdara viss, lai izdotos uzvarēt savā laukumā un ar pēc iespējas lielāku rezultāta starpību. Lomažs sāk pārliecinoši – precīzs tālmetiens. Dramē veiksmīgi nospēlē aizsardzībā, bet ātrā pārejā pieļauj kļūdu Džonsons, nokrītot un paslīdot. Bet izdodas vēlreiz nostāvēt aizsardzībā, kas ļauj punktus gūt Gulbim, un Ventspils ir jau vadībā (64:63). Viesiem izdodas vadību pārņemt, bet rezultātu izlabo Džonsons ar caurgājienu (67:67). Nervoza spēle turpinās. Džonsons uzņemas vadību un šoreiz ir precīzs no pustālās distances. Ilgāku laiku abas komandas iestrēgušas uz rezultātu 69:69, bet tad precīzs no tālās distances ir Karamans, bet precīzs ir arī Gulbis un atkal neizšķirts (72:72). Pēdējā minūtē rupju kļūdu pieļauj Lomažs, kurš pazaudē bumbu driblā, ļaujot pretiniekam gūt 2 ātrus punktus, un turki atkal vadība (74:76). Džonsons izkārto sev iespēju mest soda metienus, kurus viņš arī realizē (76:76). Palikušas 28 sekundes, Karsyaka pieprasa minūtes pārtraukumu, jo viņam pieder nākamais uzbrukums. Ventspils komandai izdodas nostāvēt aizsardzībā, piespiežot viesus kļūdīties. Palikušas 5 sekundes uzbrukuma laiks. Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu. Uz groza doties uzticēts ir Lomažam, viņš arī to dara, bet tiek apturēts ar piezīmi. Lomažs trāpa abus soda metienus un +2. Vēl palikušas dažas sekundes uzbrukumam arī viesiem, bet viņus ātri atbruņo Džonsons, kurš paspēj vēl uzmest tālu trīs punktu metienu, bet diemžēl netrāpa. Ventspils svin uzvaru šajā spēlē un pirmo uzvaru pār Turcijas klubu “Karsyaka” ar rezultātu 78:76. Tagad ventspilniekiem būs jādodas uz Izmiru, kur jāaizvada astotdaļfināla otrā spēle. Tā norisināsies 13. martā.

Rezultatīvākais šovakar BK “Ventspils” rindās bija Ārons Džonsons, viņam 18 punkti, 3 atlēkušās bumbas un 6 rezultatīvas piespēles. Savukārt Māris Gulbis realizēja 16 punktus, izcīnīja 1 atlēkušo bumbu un atdeva 3 rezultatīvas piespēles. Savukārt viesu komandā ar 17 punktiem rezultatīvākais bija Ilkars Karamans.

BK “Ventspils” pret “Pinar Karsyaka” 78:76 (16:17; 24:22; 19:24; 19:13)