News
Pārspēta Jurevičus pārstāvēta Tallinas Kalev/TLU komanda
20. October 2019.

Sestdien, 19.oktobrī, Olimpiskajā centrā “Ventspils” norisinājās Pafbet Latvijas Igaunijas Basketbola līgas spēle, kur BK Ventspils tikās ar Tallinas komandu “Kalev/TLU” un svinēja vēl vienu uzvaru ar rezultātu 97:61. Par spēles rezultatīvāko spēlētāju kļuva Jānis Bērziņš, kurš komandas kontam pievienoja 14 punktus.

BK “Ventspils” spēlei bija gatavi gandrīz pilnā sastāvā, laukuma malā palika Dāvids Vīksne, kuram jāsadziedē neliela trauma. Savukārt viesi no Tallinas bija ieradušies 8 vīru sastāvā, viņu vidū arī bijušais Ventspils komandas kapteinis Mareks Jurevičus. Pirms spēles tika sumināts ventspilnieks un 3×3 basketbolists Kārlis Lasmanis, par izcīnīto 2.vietu Pasaules čempionātā 3×3 basketbolā. Bet vēl vienu pārsteigumu sagādāja Basketbola kluba karsējmeitenes, kuras sirsnīgi sveica komandas kapteini Kati 18.dzimšanas dienā.

Sākumsastāvs: Vašpuns, Vītols, Jaunzems, Bērziņš un Zaķis.

1.ceturtdaļa. Tieši Mareks Jurevičus atklāj spēles rezultātu, realizējot 2 punktu vērtībā metienu, nākamajā uzbrukumā arī atdodot rezultatīvu piespēli. Tomēr tālākos notikumus laukumā sāk diktēt Ventspils komanda. Vispirms jau komandu vadībā tur Vītola precīzie tālmetien, trejaci pamanās iemest arī Zaķis. Gulbis izcīna sev divus punktus cīņā zem groza, bet Čavars labi nostrādā aizsardzībā cīņā pret smagsvaru Raines, piespiežot viņam kļūdīties. Luters gūst iespaidīgus 2 punktus ātrajā uzbrukuma, noslēdzot ceturtdaļu ar rezultātu 23:11.

2.ceturtdaļa. Tālmetieni turpina būt labākais ierocis šajā spēlē ventspilniekiem, trīs pēc kārtas trāpa Bērziņš, sasniedzot +17 (34:17). Čavars zem groza izcīna sev divus punktus, bet Vašpuns viegli padodas aizsardzībā, ļaujot pretiniekam brīvi gūt 2 punktus no groza apkašas. Pēc brīža gan pats izlabo kļūdu, dodoties caurgājienā un gūstot divus punktus no groza apakšas. Pie pirmiem punktiem tiek arī Kaufmanis ar pustālo metienu. Pirmajās 20 minūtēs viesi pretzāles Ventspils komandas sekmīgam uzbrukumam neatrod, puslaiks noslēdzas ar rezultātu 50:26. BK Ventspils rezultatīvākais ar 11 punktiem Jānis Bērziņš.

3.ceturtdaļa. Aukstu dušu sagādā viesu centra spēlētājs Raines, kas gūst divus tālmetienu pēc kārtas (53:35). Viesi pēc nospēlētām 2 minūtēm ir atspēlējuši 12 punktus, kamēr tikai 3 punktus guvuši ventspilnieki. Visockis-Rubenis nekavējoties pieprasa minūtes pārtraukumu. Vītols ir precīzs no tālmetienu līnijas, bet Čavars nodemonstrē savu meistarību no groza apakšas, gūstot divus punktus ar āķa metienu, bet aizsardzībā divas reizes pēc kārtas bloķēt pretinieku metienus. Luters turpina būt precīzs no savas iemīļotās tālās distances, bet pēc Kaufmaņa ātrās pārejas un precīziem diviem punktiem ventspilniekiem +23, un minūtes pārtraukumu jau pieprasa viesu treneris Martins Murseps. Spēles zīmējumā lielas izmaiņas ienestas netiek. Ventspils komanda turpina sekmīgi uzbrukt, ceturtdaļu noslēdzot jau ar 30 punktu pārsvaru 75:45.

4.ceturtdaļa. Ķilps ar precīzu pustālo metienu atklāj spēles pēdējo ceturtdaļu, bet vēl vienu tālo metienu pievieno Luters. Lai arī ventspilnieki atrodas ievērojamā vadībā, tomēr cīņa laukumā ir par katru laukuma centimetru. Vašpuns azartiski metas cīņa par brīvu bumbu, nežēlojot sevi arī sāpīgos kritienos un izpelnās arī līdzjutēju skaļu atbalstu par cīņas sparu, jo bumba tiek beidzot izcīnīta ventspilniekiem par labu. Bērziņš pievieno vēl vienu tālmetienu, pievienojot savam kontam 14.punktu, bet komandai 88. Pēc Kaufmaņa piespēles Čavars triec bumbu grozā no augšas, pēc brīža to pašu izdara arī Ķilps, pieliekot skaistu punktu šajā spēlē. Vēl Grīnbergs mēģina pēdējā sekundē aizsniegties līdz 100.punktam ar metienu no centra, trāpa pa stīpu, bet tomēr bumba grozā nekrīt. BK “Ventspils” svin vēl vienu uzvaru Pafbet Latvijas Igaunijas līgā ar rezultātu 97:61.

Rezultatīvākais spēlētājs BK “Ventspils” rindās bija Jānis Bērziņš ar 14 gūtiem punktiem, 7 atlēkušām bumbām un 2 rezultatīvām piespēlēm. 12 punkti, 1 atlēkušā bumba un 5 rezultatīvas piespēles komandas kapteinim Mārcim Vītolam. Klāvs Čavars šajā spēlē izcēlās ar dubultvērtīgo ierakstu statistikas ailē – 11 punkti un 10 atlēkušās bumbas.

BK “Ventspils”: Bērziņš 14 (7ab/2rp), Vītols 12, Čavars 11 (10ab/2rp), Luters 10 (9ab), Gulbis 10, Ķilps 10, Vašpuns 9 (6ab), Kaufmanis 8, Zaķis 8, Jaunzems 5, Grīnbergs.

Nākamo spēli ventspilnieki aizvadīs 23.oktobrī, kad sava laukumā uzsāks cīņu FIBA Eiropas kausā. Pretiniekos Vācijas klubs “medi Bayreuth”. Spēles sākums 19:00.

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta Ventspils Brīvosta Pārvalde, Ventspils pilsētas dome, VATS, Ventspils Reiss, JOMA, Moller Auto Ventspils, Ventbetons V, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN, Branches.