News
Ogre parāda dzelteno kartīti ventspilniekiem
05. October 2019.

Sestdien, 5.oktobrī, BK “Ventspils” savā laukumā aizvadīja Pafbet Latvijas Igaunijas basketbola līgas spēli, kas bija pirmā mājas spēle šajā turnīrā jaunajā sezonā. Visā spēlē ventspilnieki piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 89:93 (24:22; 23:21; 24:24; 18:26).

Pirmo spēli Pafbet Latvijas Igaunijas Basketbola līgā ventspilnieki aizvadīja izbraukumā, kur sagrāva BK Liepājas klubu ar rezultātu 97:46.

Gan līdzjutējiem, gan arī komandai bija skaidrs, ka šodienas spēles pretinieks nebūs no vieglajiem. Artūra Visocka-Rubeņa bijušā trenētā komanda BK “Ogre” visos laikos ventspilniekiem ir sagādājusi sīvas spēles, un šodien tā nesolīja mazāk spraigu cīņu. Ogres komanda praktiski saglabājusi savu iepriekšējo gadu komandas kodolu, veicot nelielas izmaiņas un piesaistot arī leģionāru Džeimu Batemonu, kamēr ventspilniekiem praktiski nomainījies viss komandas sastāvs, ieskaitot treneru korpusu. BK “Ventspils” komanda bija gatava spēlei praktiski savā labākā sastāvā. Spēlei pieteikts bija ar Čavars, tomēr viņš laukumā nedevās, lai vēl sadziedētu gūtās traumas iepriekšējās spēlēs.

Sākumsastāvs: Vašpuns, Vītols, Jaunzems, Bērziņš, Zaķis.

1.ceturtaļa. Spēles rezultātu atklāj viesi Apsīša personā, bet ar 2 punktiem un vienu soda metienu atbild Vašpuns. Jaunzems labi nospēlē aizsardzība, atbruņojot Sirsniņu un ātrā pārejā realizējot 2 punktus. Sekmīgu tālmetienu realizē Vītols, bet ar to pašu atbild arī Zēbergs, kurš atstāts pilnīgi brīvs uz tālmetienu līnijas (8:5). Pie pirmiem punktiem tiek arī Bērziņš, bet ar tālu pustālo metienu atbild Pozņaks, kurš neilgi pēc tam nopelna arī savu otro piezīmi. Zaķis tiek galā zem groza ar Kasparu Bērziņu un pievieno vēl 2 punktus. Tomēr arī Ogre turpina sekmīgi uzbrukt un atbild ar precīziem metieniem, pamanoties izlīdzināt rezultātu (12:12). Visockis-Rubenis ceturtdaļas vidū izdara maiņas, laukumā sūtot Gulbi un Ķilpu, nomainot Bērziņu un Vašpunu. Ķilps uzreiz nopelna arī savu pirmo piezīmi. Kaspars Bērziņš izvirza savu komandu vadībā, pēc tam, kad veiksmīgi izspēlēta Ogres kombinācija, apspēlējot Gulbi groza apakšā (12:14). Gulbis pēc Vītola piespēles ir sekmīgs no groza apakšas. Rezultāts ilgāku laiku iestrēdzis uz rezultāta tablo, līdz to izkustina Jaunzems ar skaistu caurgājienu (16:14). Jaunzems uzņēmies līdera lomu, vispirms realizējot vēl vienu caurgājienu, pēc tam arī atnes savai komandai precīzu tālmetienu (21:18). Ogrei izdodas atspēlēt 2 punktus, bet Luters to izlabo ar tālmetienu. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 24:22 ventspilnieku labā.

2.ceturtdaļa. Lieliska Zaķa un Gulbja saspēle atnes pirmos 2 punktus šajā ceturtdaļā, bet Ogre atbild ar tālmetienu. Precīzs ir Vašpuns no pustālās distances (28:25). No tās pašas pustālās distances precīzs ir arī Kaufmanis un + 5 ventspilniekiem. Mazurs pieprasa minūtes pārtraukumu. Abas komandas apmainās ar pustāliem metieniem, bet rezultātu izlīdzina Magone, kurš trāpa tālmetienu (32:32). Mazura minūtes pārtraukumus ir atnesi gaidīto rezultātu, tāpēc, pēc Ogres komandas izrāviena, uz sapulci savējos sasauc Artūrs Visockis-Rubenis. Ogre izvirzās vadībā pēc Magones precīzā tālmetiena, bet to atkal izlīdzina Vītols ar tādu pašu tālmetienu. Pozņaks un Kaufmanis apmainās ar precīziem pustāliem metieniem, atkal rezultātu atstājot neizšķirtu. Zaķis izvirza ventspilnieku vadībā ar sekmīgu spēli groza apakšā (39:37). Bērziņš ir precīzs no soda metienu līnijas, pēc tam, kad Jaunzems bija nesekmīgs no tās pašas pozīcijas (41:37). Ogrei izdodas atkarot 3 punktus, bet Bērziņš vēlreiz ir nekļūdīgs no soda metienu līnijas (43:40). Luters precīzs no pustālās distances, bet Zaķis pacīnās zem groza un apspēlē pretiniekus, gūstot punktus. Puslaiks noslēdzas ar nelielu ventspilnieku pārsvaru –  47:43. Pēc pirmām 20 nospēlētām spēles minūtēm BK “Ventspils” rezultatīvākais spēlētājs ir Linards Jaunzems ar 9 punktiem, bet ar tik pat punktiem līderis BK “Ogres” komandā ir Kaspars Bērziņš.

3.ceturtdaļa. Sirsniņš atstās brīvs uz tālmetienu līnijas ir nekļūdīgs, bet Apsītis uz soda metienu līnijas nosūtu Gulbi pēc tālmetiena izpildes, un viņš ir nekļūdīgs visos no mēģinājumiem (50:46). Zēbergs ir aukstasinīgs un uzbrukuma pēdējā sekundē atkaro savai komandai 3 punktus (50:49), bet to pašu rakstura īpašību nodemonstrē Gulbis un vēlreiz + 4 ventspilniekiem. Jaunzems izcīna sev sarežģītu precīzu divpunktnieku, pat saņemot sitienu pa seju, bet tas paliek tiesnešu nepamanīts (55:49). Vašpuns trāpa tālmetienu (58:51). Vašpuns uz tālmetienu līnijas atrod Luteru, kurš turpina būt sekmīgs no šīs metienu vietas (64:55), sasniedzot spēles rezultāta lielāko pārsvaru līdz šim. Lieliski turpina uzbrukt Vašpuns, kurš nokārto sev caurgājienu, bet ar to pašu atbild arī Dārgais, Kaufmanim nopelnot 4.personīgo piezīmi. Luters vēlreiz šauj precīzi no tālās distances (69:61). Luters pēc brīža pievieno vēl 2 punktus ar caurgājienu. Ogrei padodas 6 punktu izrāviens, pēc tam, kad ieviesuši zināmu “bardaku” spēles stilā, kam līdzi pavelkas arī ventspilnieki. Ceturtdaļa noslēdzas vairs tikai ar + 4 – 71:67.

4.ceturtdaļa. Zaķis iemet tālmetienu, bet Ogre atbild ar diviem sekmīgiem uzbrukumiem no groza apakšas (74:71). Ventspils paši pieļauj būtiskas kļūdas, kas ļauj Ogrei uzbrukt un iespēju atspēlēties. Tas arī izdodas Magonem, kurš izlīdzina  rezultātu ar tālmetienu (74:74). Zaķis izcīna 2 punktus, pēc tam atrod Jaunzemu zem groza, bet vadību atkal pārņem Magone ar tālmetienu. Bet ne uz ilgu laiku, jo Zaķis apspēlē Bērziņu un atkal vadība (80:79). Vītols trāpa tālmetienu un atkal +4 (83:79). Tālāk darbības laukumā norisinās kā trillera cienīgā kino. Komandas spēlē punkts punktā, cīnoties par katru laukuma centimetru. Līdz spēles beigām palikušas nepilnas divas minūtes un tikai + 1 ventspilniekiem. Artūrs Visockis-Rubenis pieprasa minūtes pārtraukumu. Zaķis realizē 2 punktus pēc Vašpuna piespēles, bet Ogre izlīdzina rezultātu ar tālmetienu (89:89). Kaspars Bērziņš nostājas uz soda metienu līnijas un trāpa vienu no tiem. Ogre turpina pārliecinoši. Ventspils pieļauj kļūdas, ko viesi izmanto, vairākas reizes nostājoties uz soda metienu līnijas. Ventspils piedzīvo zaudējumu ar rezultātu 89:93.

Rezultatīvākais BK “Ventspils” rindās ar 15 punktiem bija Ronalds Zaķis, viņam arī 4 atlēkušās bumbas un 4 rezultatīvas piespēles, 14 punktus pievienoja Linards Jaunzems, bet 13 punktus Raiens Luters, viņam arī 5 atlēkušās bumbas.

Nākamo spēli ventspilnieki aizvadīs savā laukumā 12. oktobrī, kad  tiksies ar Valmiera Glass VIA komandu, bet pirms tam vēl viena spēle izbraukumā Igaunijā, kur tiksies ar vietējo Parnu Sadam komandu.

BK “Ventspils”: Zaķis 15, Jaunzems 14, Luters 13, Vašpuns 12, Vītols 11, Gulbis 10, Kaufmanis 8, Bērziņš 6, Ķilps, Grīnbergs, Čavars, Vīksne.

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta Ventspils Brīvosta Pārvalde, Ventspils pilsētas dome, VATS, Ventspils Reiss, JOMA, Moller Auto Ventspils, Ventbetons V, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN.