News
Neveiksmīgi nospēlēts 2.puslaiks un zaudēta spēle Turcijā pret “Banvit”
09. January 2019.

Trešdien, 9.janvārī, pēc Ziemassvētku un Jaunā gada svētku pārtraukuma, Ventspils komanda atsāka cīņu FIBA Basketbola Čempionu līgā, kur izbraukumā tikās ar Turcijas vienību “Banvit”.

Pirmajā tikšanās reizē 23. oktobrī pārāka bija BK “Ventspils” komanda, kur uzvarēja turkus ar rezultātu 86:80. Tieši pēc šīs spēles “Banvit” komandu skāra vairākas pārmaiņās uz spēlētāju soliņa, bet pirms Ziemassvētkiem tika veikta arī galveno treneru nomaiņa, jo Ahmets Gurgens atkāpās no sava amata, bet viņa vietā stājās Hakans Demirs.

“Ventspils” komandā joprojām notiek cīņa ar traumām, un arī šovakar Štelmahera rīcībā bija 9 vīri, jo uz rezervistu soliņa palika Bērziņš.

Sākumsastāvs: Gulbis , Džonsons, Lomažs, Zaķis, Arledžs

1.ceturtdaļa: Spēles rezultātu atklāj Turcijas vienība ar viegli izspēlētu kombināciju. “Ventspils” komandas neizdodas atbildēt ar precīzu uzbrukumu, jo Arledžs met garām no tālmetienu līnijas. Turcijas spēlētājam Mūram padodas 2+1 gājiens, bet uz to atbild Lomažs ar ātru caurgājienu (2:5). Džonsons lieliski apspēlē vairākus pretiniekus, atdodot precīzu piespēli Zaķim un viegli 2 punkti. Lomažs izlīdzina rezultātu ar 2+1 gājienu, bet Arledžs jau izvirza komandu vadībā ar efektīgu danku. Lieliski aizsardzībā nospēlē Džonsons, kurš pārtver bumbu, bet pēc tam arī rezultatīva piespēle Lomažam un precīzs tālmetiens (12:7). Peress palīdz savai komandai izlīdzināt rezultātu, bet pēc tam ar soda metienu izvirzīt arī vadībā. Ilgāku laiku abas komandas apmainās ar neveiksmīgiem uzbrukumiem, rezultātam augot gausi. Vadību atkal atkaro Dramē, kurš ir precīzs no soda metienu līnijas (17:15). Bet to ātri atņem Peress, kurš ir precīzs no tālās distances. Gulbis trāpa sarežģītu pustālo metienu, kas atjauno līdzsvaru uz rezultāta tablo. Izdodas labi nostāvēt aizsardzībā, Gulbim izcīnot bumbu, ko punktos pārvērš Jakovičs pēc izprovocētas piezīmes no soda metienu līnijas. Ceturtdaļa noslēdzas ar nelielu “Ventspils” vadību 21:19.

2.ceturtdaļa. Piecu punktu pārsvaru nokārto Gulbis, kurš pēc Bīna piespēles realizē brīvu tālmetienu. Tālāk spēlē iestājas neliels pajukums gan uzbrukuma, gan aizsardzībā. Ātrās pārejas beidzas ar kļūdām, savukārt pretiniekam tiek atļauts brīvi doties uz grozu un apturēt tos var tikai ar pārkāpumu. “Banvit” komandai izdodas rezultātu izlīdzināt, bet Džonsons met savu pirmo tālmetienu spēlē, un tas ir precīzs (27:24). Spēlē parādās spēka paņēmieni, kur abas komandas apmainās ar dažādiem asumiem un cīņām. Arledžs vairākas reizes tiek nogrūzts uz zemes, tik pat grūti cīņā zem groza veicas arī Dramē. Tomēr asumos abi neiesaistās, saglabājot mieru, lai neizprovocētu tehniskās piezīmes. Rezultāts aug pavisam gausi un abām komandām līdzīgi. Neveiksmīgi paklūp Džonsons, saķerot celi, tomēr par laimi ceļas un turpina cīņu. Dramē netrāpa divus soda metienus, bet ar pustālo atbild turki, kas atkal viņiem ļauj būt vadībā. Pēdējā ceturtdaļas minūtē Banvit komanda apņēmīgāk aizvada spēli laukumā, labi nostrādājot aizsardzībā un paši gūst punktus atbildes uzbrukumos (34:37). Džonsons pamanās kļūdīties, nepārvadot bumbu līdz centra līnijai 8 sekundēs, kas tiek samaksāts ar 2 punktiem puslaika izskaņā un -5 “Ventspils” komandai 34:39. Rezultatīvākais “Ventspils” rindās ar 8 punktiem ir Māris Gulbis, bet ar 11 punktiem “Banvit” komandai bijušais vefieties Aleks Peress.

3.ceturtdaļa. Ventspils saņem pilnīgu nokdaunu pirmajās spēles minūtēs pēc pārtraukuma. “Banvit” paspējis samest 13 punktus, kamēr tikai 2 ventspilnieki (36:52). Viesi neveiksmes turpinās, tiek pieļautas kļūdas, vairākas neuzmanīgas izspēles un pašiem neizdodas noslēgt uzbrukumus precīzi. Vairākkārt ventspilniekiem nākas pretiniekus apstādināt ar personīgām piezīmēm, jo paši bieži kļūdas aizsardzībā. Spēles temps pieaug. “Banvit” tiek līdzi visās maiņās aizsardzībā, turklāt ir acīgi un pamanās izsist bumbas, pārvēršot tos ātros uzbrukumos un precīzi tos noslēdz. Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu, pēc tam, kad “Banvit” nospēlē skaistu epizodi, triecot bumbu grozā no augšas (38:54). Tehnisko piezīmi nopelna turku viesspēlētājs Morgas, pēc tam, kad nevajadzīgi karājās groza stīpā. Lomažs to pārvērš vienā punktā no soda metienu līnijas. Tomēr, šķiet, ka “Banvit” ātrvilcienu būs grūti apstādināt, jo ar tālmetienu sasniedz jau 20 punktu pārsvaru (43:63).
“Baigā” 3. ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 46:65, un ir skaidrs, ka par uzvaru nāksies ļoti grūti pacīnīties.

4.ceturtdaļa. Palikušas vien 10 minūtes, lai atspēlētos. Skaidrs, ka lielākā ventspilnieku nelaime ir pieļautās kļūdās 13 pret 2 Turcijas komandas neveiksmēm. Protams, arī garām aizmestie metieni, Tomēr “Ventspils” cīnīsies līdz galam, ko ventspilnieki nodemonstrē jau ceturtdaļas sākumā, noslēdzot 3 uzbrukumus pēc kārtas, pēdējo ar efektīgu Bīna danku (51:65). Vēl 2 Bīna punkti pēc pustālā metiena un vairs -12. “Banvit” komanda turpina mest garām, bet ventspilnieki labi pacīnās par atlēkušām bumbām. Pirmos punktus tomēr turkiem izdodas gūt pēc nospēlētām 4 minūtēm. Lomažs trāpa tālmetienu, bet pietuvoties rezultātā traucē pašu pieļautās kļūdas aizsardzībā. Nelielais izrāviens pēdējās ceturtdaļas sākumā, diemžēl, tiek apslāpēts. Punktus gūst vēl Jakovičs, bet tehnisko piezīmi nopelna Štelmahers. Brīnumi spēlē nenotiek, un “Ventspils” komandai arī neizdodas samazināt rezultāta starpību kaut līdz 6 punktiem, kas dotu līdzvērtīgu pozīciju divu spēļu summa. Spēle noslēdzas ar rezultātu 63:78.

“Ventspils” komandai rezultatīvākie spēlētāji bija Rihards Lomažs un Ūsmans Dramē, abiem pa 15 punktiem. Dramē pievienoja statistikas ailei arī 10 atlēkušās bumbas.

“Banvit” pret BK “Ventspils” 78:63 (19:21; 20:13; 26:12; 13:17).

Nākamo spēli ventspilnieki FIBA Basketbola Čempionu līgā aizvadīs savā laukumā, kur tiksies ar Francijas klubu “Le Mans” 15. janvārī, plkst. 19:00. Bet vēl pirms tam savā laukumā aizvadīs arī Olybet Latvijas Igaunijas Basketbola līgas spēli, kad 12. janvārī tiksies ar BC “Valga Valka” komandu.