News
Latvijas Universitātes studenti izskoloti
25. January 2020.

Sestdien, 25.janvārī, BK “Ventspils” aizvadīja kārtējo Pafbet Latvijas Igaunijas līgas spēli, kur savā laukumā tikās ar studentiem no Rīgas – BK Latvijas Universitāti. Visā spēlē ventspilnieki svinēja uzvaru ar rezultātu 97:76.

Iepriekš abas komandas bija tikušas 26.oktobrī, kad ventspilnieki izbraukumā pieveica studentus ar rezultātu 98:61. Toreiz ar 19 punktiem rezultatīvākais spēlētājs bija Jānis Bērziņš.

Šajā spēlē BK “Ventspils” nācās iztikt bez Jāņa Kaufmaņa, kurš treniņā guva potīšu traumu un visdrīzāk tuvākās 2 nedēļas komandai palīdzēt nevarēs. Spēlei pieteikts nebija arī Klāvs Čavars, kurš dziedē traumu, un Kristaps Ķilps.

Sākumsastāvs: Šortss, Vašpuns, Jaunzems, Luters, Bērziņš.

1.ceturtdaļa. Luters atklāj rezultātu ar precīziem soda metieniem. LU spēlētājs Birkāns ar tālmetienu izlīdzina rezultātu (6:6). Rezultatīvs turpina būt Luters, kurš ir precīzs no tālās distances. Vašpuns izkārto sev pustālo metienu, kamēr Miška ar atsitienu pret vairogu trāpa tālmetienu un atkal neizšķirts. Zaķis, nācis laukumā, trāpa pustālo metienu ar meistarīgu āķa metienu, bet Vašpuns precīzs no tālās distances (19:14). Pie punktiem tiek arī Gulbis no pustālās distances, bet vēl 2 punktus pievieno Zaķis, pielabojot Gulbja tālmetienu. Jaunzems ceturtdaļai pieliek punktu ar tālmetienu. Tā noslēdzas ar rezultātu 30:20.

2.ceturtdaļa. Mārcis Vītols realizē sarežģītu caurgājienu, bet ar to pašu atbild Rendijs Feikners. Pēc ilgāka klusuma brīža ventspilnieki tiek pie punktiem Māra Gulbja izpildījumā, kurš realizē tālmetienu (37:24). Bloķēts metiens, noorganizēts ātrais uzbrukums un precīzs metiens no groza – tas viss Mistera Šortsa izpildījumā. Guntis Endzels, iekarsis vairākās diskusijās ar tiesnešiem, beidzot nopelna arī tehnisko piezīmi. Ventspils ieslēguši turbo ātrumu, pacietīgi strādā aizsardzībā, organizējot ātras pārejas un vieglus punktus. Luters aizsardzībā pārtver bumbu, dodas ātrā uzbrukumā un skatītājiem par prieku triec to grozā no augšas. Puslaikā ventspilnieki dodas ar drošu pārsvaru 50:28. Pēc pirmām 20 nospēlētām minūtēm ar 11 punktiem rezultatīvākais spēlētājs ventspilniekiem Ves Vašpuns.

3.ceturtdaļa. Vašpuns pievieno sev 13.punktu ar pustālo metienu, tikmēr studenti atbild ar tālmetienu. Abas komandas apmainās ar tālmetienu birumu. Spēles tempu ir pamainījuši LU komanda, kura spēlē dinamiskāk, veido ātrās pārejas un tiek pie punktiem. Ventspilniekiem ir jāpamostas no nelielā miega (57:40). Gulbis izkustina iesaldēto ventspilnieku rezultātu ar sarežģītu pustālo metienu, bet Birkāns atbild ar tālmetienu (59:43). Lai arī LU spēlētājiem nevar pārmest apņēmības trūkumu, tomēr pagaidām ventspilnieki nepieļauj lielāku punktu starpības samazinājumu. Šortss ceturtdaļas pēdējās sekundēs noorganizē skaistu caurgājienu, pieliekot punktu ar rezultātu 72:53.

4.ceturtdaļa. Šortss kā Ūseins Bolts nesas pāri visam laukumam un augstā lēcienā gūst punktus no groza apakšas. Līdzīgs scenārijs uzbrukumam arī Jānim Bērziņam, kurš grozā trāpa ar atmugurenisku metienu. Vašpuns nodemonstrē skaistu caurgājienu, izvirzot komandu vadībā jau ar +24 punktiem (79:54). Ja 3.ceturtdaļā tempu diktēja studenti, tad pēdējā ceturtdaļā toni uzdod ventspilnieki. Jaunzems nopelna savu 5.personisko piezīmi un tiek nomainīts. Vašpuns ir neapturams, šodien demonstrē lielisku sniegumu, gūstot jau savu 19.punktu ar ātru un precīzu caurgājienu. Guntis Endzelis pieprasa savai komandai minūtes pārtraukumu, kad pēdējā ceturtdaļa ir pusē. Laukumā tiek sūtīti Vīksne un Grīnbergs. Gludītis iemet tālmetienu un vairs tikai 3 punkti līdz 100. Tomēr Vītols pieņem kapteiņa cienīgu lēmumu un vairs neuzbrūk, kad palikušas vairs tikai 15 sekundes līdz spēles beigām. Spēle noslēdzas ar rezultātu 97:76, BK “Ventspils” svinot kārtējo uzvaru Pafbet Latvijas Igaunijas basketbola līgā.

Rezultatīvākais spēlētājs Ventspils komandā ar 22 punktiem Ves Vašpuns, viņam arī  3 rezultatīvas piespēles. Raienam Luteram 15 punkti, 7 atlēkušās bumbas un 2 rezultatīvas piespēles, savukārt Jānim Bērziņam 14 punkti, 6 atlēkušās bumbas un 4 rezultatīvas piespēles. Arī TJ Šortsam 14 punkti .

Nākamo spēli ventspilnieki aizvadīs izbraukumā, kad 29.janvārī tiksies ar Nīderlandes komandu Landstedes Hammers FIBA Eiropas kausa turnīrā. Lai arī ventspilnieki jau ir kvalificējušies nākamai kārtai šajā turnīrā, tomēr vēl notiek cīņa par 1.vietu apakšgrupā un mājas spēļu priekšrocībām.

BK “Ventspils” pret BK “Latvijas Universitāte” 97:76 (30:20; 20:8; 22:25, 25:23)

BK “Ventspils”: Vašpuns 22, Luters 15, Bērziņš 14, Šortss 14, Gulbis 13, Vītols 7, Jaunzems 5, Zaķis 4, Gludītis 3, Grīnbergs, Vīksne.