News
Kofijs izrauj uzvaru retro spēlē pret BK Liepāja
20. March 2021.

Sorry, this entry is only available in Latvian.

Piektdien, 19.martā, BK “Ventspils” devās laukumā savās mājās “Pafbet” Latvijas Igaunijas basketbola līgas spēlē pret BK “Liepāja”. Šai spēlei bija īsta retro noskaņa. Vispirms jau Kurzemes derbijs nelika vilties ne vienam no abu komandu līdzjutējiem, jo  spēles uzvarētājs tika noskaidrots tikai pēdējās sekundēs. Otrkārt – spēle tika aizvadīta retro noskaņās, kuras abas komandas tikās speciāli veidotos formas tērpos ar vēsturisku piesitienu.  Ventspils komandai šī spēle izvērtās ar laimīgām beigām, jo Krisa Kofija aukstasinība nodrošināja precīzu pēdējo metienu un uzvaru ar rezultātu 73:71.  Šī uzvara nodrošināja BK “Ventspils” vietu līgas izslēgšanas spēlēs.

Šī bija jau ceturtā reize, kad abas Kurzemes komandas tikās savstarpējos mačos. Visās iepriekšējās spēlēs uzvaru svinēja ventspilnieki, lai gan spēles bija ļoti ciešas un uzvarētāji tika noskaidroti vien spēles beigās. Arī pēdējā savstarpējā spēlē uzvarētājs tika noskaidrots papildlaikā.

Abas komandas spēli iesāka rezultatīvi, apmainoties ar sekmīgiem uzbrukuma noslēgumiem. Jāatzīst, ka tāds spēles ritms tika novērots visas spēles garumā, neļaujot nevienai no komandām atrauties pārāk tālu. Uz īsu brīdi tas izdevās ventspilniekiem, kad izdevās iekrāt 8 punktu pārsvaru, kur lielu ieguldījumu deva Viljama Reimana rezultatīvā spēle, taču liepājniekiem to izdevās sadeldēt un pat izrauties vadībā. Pirmais puslaiks noslēdzas ar pavisam nelielu pārsvaru ventspilniekiem 38:32.

Pārtraukums par labu nāca viesiem, kuri ātri vien uz rezultāta tablo panāca izlīdzinātu rezultātu 39:39. Tālāko spēli varētu raksturot – nobrauciens kā pa bedrainiem kalniņiem, jo te viena te otra komanda atradās vadībā. Uz brīdi jau likās, ka iniciatīvi pārņem ventspilnieki, bet to nepieļauj viesi, pirms pēdējās ceturtdaļas vēlreiz izlīdzinot rezultātu 53:53.

Pēdējās ceturtdaļas rokraksts ne ar ko neatšķiras no visas spēles. Liepājnieki gan uz brīdi nodemonstrē nelielu izrāvienu, bet Mediss, kuram ārkārtīgi labi piegulēja retro forma, tajā arī jutās ērti un ir precīzs no tālās distances divas reizes, izvirzot atkal komandu vadībā. Tiesa Mediss uz brīdi tiek nosēdināt malā, jo gūst traumu, tomēr pēc brīža varonīgi atgriežas laukumā, lai turpinātu savu veiksmīgo spēli. Izšķirošās sekundēs minūtes pārtraukumā dodas abas komandas. Ventspils iesāk savu pēdējo uzbrukumu, kur metienu izpilda Randls, taču tas acīmredzami plāno lidot grozam garām, ko mana arī Kriss Kofijs, veikli apskrienot savu sedzēju no aizmugures un pielabo metienu, kļūstot par mača uzvaras groza īpašnieku. Ventspils svin uzvaru ar rezultātu 73:71,

Mājiniekiem rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Kristaps Mediss, 15 punkti bija Artūram Ausējam, bet 13 punktus guva un 11 bumbas zem groziem izcīnīja Viljams Reimens.

Nākamo spēli “Ventspils” klubs aizvadīs izbraukumā 24.martā, kad tiksies ar BK Ogres komandu. Spēles sākums 19:00, to tiešraidē translēs Best4SportTV.

Komandas finansiālie atbalstītāji un sadarbības partneri šajā sezonā: Ventspils pilsētas dome, Vats, Ventspils reiss, Kurzemes Filharmonija, Ostas celtnieks, Olimpiskais centrs “Ventspils”, VK Tranzīts, Joma, Moller Auto Ventspils, CTI MANAGEMENT, Virši A, Ventspils poliklīnika,  Branchess un Ventas Balss.