News
Kapteinis Gulbis aizved savu komandu pretī uzvarai pār Francijas čempioniem
15. January 2019.

Otrdien, 15.janvārī, BK “Ventspils” savā laukumā uzņēma Francijas čempionvienību “Le Mans”. Komanda parādīja īstu rakstura cīņu un izcīnīja ļoti svarīgu uzvaru, pārspējot Francijas čempionus ar rezultātu 88:77. Kapteiņa cienīgu spēli demonstrēja Māris Gulbis, kurš kļuva par rezultatīvāko spēlētāju ar 20 punktiem, 5 atlēkušām bumbām un 3 rezultatīvām piespēlēm.

Ventspilnieku sastāvā atkal bija ieviesies robs, šoreiz garajā galā, kur saslimis bija Ronalds Zaķis. Pārējie pieejamie spēlētāji bija ierindā un gatavi spēlei.

Sākumsastāvs: Arledžs, Lomažs, Gulbis, Dramē, Džonsons.

1.ceturtdaļa.
Pirmos punktus gūst Arledžs, pēc Džonsona piespēles, bet ar to pašu atbild arī “Le Mans” leģionārs Klārks. Lomažs ir nesatricināms no soda metienu līnijas, pievienojot rezultāta vēl 2 punktus. Spēles sākums ir ļoti līdzīgs Francijā aizvadītai spēlei, kur abas komandas apmainās gan ar gūtiem punktiem, gan arī kļūdām. Gulbis šauj precīzi tālmetienu, bet pēc brīža viņa un Dramē saspēle rezultējas ar skaistu danku. Francijas komandai izdodas atgūt 2 punktus, bet Džonsons nodemonstrē savu meistarstiķi caurgājienu un vēl 2 punkti (11:8). Rezultātu izlīdzina Tomsons, kurš ir precīzs no tālās distances, bet to ātri labo Džonsons ar caurgājienu (13:11). Lomaža caurgājiens un metiens tiek bloķēts, bet par atlēkušo bumbu labi pacīnās Dramē un viegli 2 punkti. Arledžs labi nospēlē aizsardzībā, neļaujot gūt punktus, bet otrā zāles galā pats gūst punktus (17:13). Štelmahers pieprasa komandas minūtes pārtraukumu pēc neveiksmīgi nospēlētas epizodes. Pēc tās labi izdodas kombinācijas izspēle, un Lomažam viegli 2 punkti no groza apakšas. Lai arī ventspilnieki labi darbojas aizsardzībā, tomēr francūžiem labi izdodas realizēt metienus pat grūtās situācijās (21:19). Jakovičs realizē tālmetienu, bet līdz ar ceturtdaļas beigu signālu 2 punktus gūst arī Arledžs. Ceturtdaļa noslēdzas ar “Ventspils” vadību 26:19.

2.ceturtdaļa: Pirmos punktu ceturtdaļā gūst Ķilps no soda metiena līnijas, realizējot vienu no diviem. “Le Mans” labi turpina gūt punktus no pustālās distances (27:21). Bīns gūst savus pirmos punktus pēc labi izspēlētas kombinācijas. Aizsardzībā labi pacīnās Džonsons un Gulbis, kuri pārtver bumbu kopīgiem spēkiem, bet Bērziņš precīzs no soda metienu līnijas. “Ventspils” turpina spēlēt pārliecinoši. Labi nocīnās aizsardzībā cīņā par atlēkušām bumbām, ātra pāreja uzbrukumā un viegli 2 punkti Dramē no groza apakšas, sasniedzot 10 punktu pārsvaru (33:23). “Le Mans” galvenais treneris pieprasa minūtes pārtraukumu. Groza apakšu iekarot viesiem padodas grūti, turklāt ventspilnieki labi pacīnās par atlēkušām bumbām. Gulbis viens pret vienu apspēlē pretinieku un 2 punkti (35:23). Tālmetienu realizē Jakovičs, bet pēc brīža sev noorganizē arī sekmīgu caurgājienu. Spēles temps ir būtiski samazinājies. Abas komandas lēnāk iesāk uzbrukumus, cenšas izspēlēt kombinācijas (40:27). “Le Mans” komanda pieprasa minūtes pārtraukumu, pēc tās viesiem izdodas viegli izspēlēt divas kombinācijas un vēl atņemt bumbu aizsardzībā, kas nozīmē zaudēti 5 punkti (40:32). Štelmahers nav ar to mierā un sasauc savējo uz sapulci. Tomēr tas būtiski situāciju neuzlabo. Francijas komanda gūst punktus pēc punktiem, kamēr ventspilnieku uzbrukumi ir iestrēguši, un bumba grozu nesasniedz (42:39). Pēdējā puslaika sekundē tālmetienu realizē Lomažu, kas ļauj mājiniekiem doties pārtraukumā paceltā garastāvoklī. Puslaika rezultāts 45:39. Rezultatīvākais ventspilnieks pēc aizvadītām 20 minūtēm ir Jakovičs ar 10 punktiem, bet viesiem ar 12 punktiem Klarks.

3.ceturtdaļa. Viegli 2 punktus no groza apakšas gūst Hendriks, apspēlējot Dramē viens pret vienu (45:41). Gulbis aizmet garām tālmetienu, tomēr visai komandai izdodas labi nocīnīties aizsardzībā, neļaujot viesiem gūt punktus. Lomažs tiek pie iespējas izpildīt trīs soda metienus, bet viņam izdodas realizēt tikai divus (47:41). Abas komandas apmainās ar tālmetieniem (50:47). “Ventspils” uzbrukums ir iestrēdzis, turklāt pieļauj arī kļūdas. Tikmēr Francijas komanda izlīdzina rezultātu ar tālmetienu (50:50). Lomažs nokārto tālmetienu, kas mazliet atdzīvina miegaino spēli. Tomēr jau nākamajā uzbrukumā nervi neiztur Lomažam, kurš raida nepatīkamus epitetus tiesnešu virzienā un nopelna tehnisko. Zaudēts viens punkts no soda metienu līnijas . Džonsons nodemonstrē savu meistarību caurgājienos un 2 punkti (55:51). Atgriezies spēles temps, kurš bija novērojams spēles sākumā. Noguļ aizsardzībā ventspilnieki un saņem sev 2 punktus ar bumbas triecienu grozā no augšas. Bērziņš labi pacīnās par atlēkušo bumbu pēc Bīna neprecīzā metiena un nopelna iespēju mest soda metienus. Francijas komanda vēlreiz izlīdzina rezultātu ar tālmetienu (56:56). Pēc brīža no tās pašas vietas atkal 3 punkti un jau izvirzās vadībā (57:59). Arledžs izlīdzina rezultātu no soda metienu līnijas, bet Francijas komanda atkal bumbu triec grozā pēc ventspilnieku neveiksmīgi nospēlētas epizodes aizsardzībā. Ceturtdaļa noslēdzas neizšķirti ar rezultātu 61:61.

4.ceturtdaļa. Gulbis sāk ar precīzu pustālo metienu. Nesportisku piezīmi nopelna Bērziņš, pēc tam, kad tiesneši ir noskatījušies video atkārtojumu. Diemžēl tas maksā ventspilniekiem 3 punktus un – 1 (63:64). Dramē pašaizliedzīgi cīnās par atlēkušo bumbu zem pretinieka groza un pēc tam sev nokārto arī 2 punktus. Izdodas “atsisties” aizsardzībā, bet jau nākamā epizodē tiek bloķēts Dramē ar piezīmi. Kaut arī visa zāle un treneris pieprasa nesportisko, tomēr tiesneši ļauj mest Dramē tikai soda metienus. Lomažs izkārto sev labu caurgājienu un 2 punktus, bet pašaizliedzīgi cīnās Džonsons, kurš burtiski guļās zem augumā un svarā lielākiem spēlētājiem, lai nopelnītu pret sevi uzbrukuma piezīmes (68:66). “Ventspils” turpina iegāzt pašu pieļautās kļūdas. Driblā kļūdās Lomažs, pēc tam arī Džonsons. Labi, ka kļūdas pieļauj arī viesi. Dramē iemet svarīgus soda metienus, tomēr viesi atbild ar pustālo un atkal neizšķirts. Dramē labi pacīnās par atlēkušo bumbu un gūst punktus no groza apakšas, bet viesi atbild ar tālmetienu un -1 (72:73). Lomažs atkaro 2 punktus, bet pēc brīža pret viņu arī piezīme uzbrukumā. Viesi ir sapelnījuši piezīmju normu, kas ļauj pēc katras piezīmes mest soda metienus. To izmanto arī Lomažs, kurš vienmēr ir precīzs šajā disciplīnā. Diemžēl Dramē nopelna piezīmi pie tālmetiena, kas ļauj viesiem izlīdzināt rezultātu (76:76). Gulbis kapteiņa cienīgā aukstasinībā ir precīzs no tālās distances, tomēr laukuma otra galā piezīme. Viesi trāpa vienu no diviem (79:77). Kapteinis turpina darīt to, ko māk vislabāk – mest tālmetienus un vest savu komandu tuvāk uzvarai, lai gan jāspēlē mazliet vairāk par minūti (82:77). “Le Mans” pieprasa minūtes pārtraukumu. “Ventspils” lieliski nostāv aizsardzībā, neļaujot sāna autu izmest ilgāk kā 5 sekundes. Džonsons atrod zem groza Dramē, savilcis virsū sev visus 5 pretinieku spēlētājus, atdodot piespēli un 2 punkti komandas biedram. Pēc brīža ventspilnieku saspēles vadītājs izdara to vēlreiz, tikai šoreiz bumbu atdod Gulbim. Vēl 2 punkti (86:77). Jakovičs pievieno vēl 2 soda metienus, un “Ventspils” svin ļoti svarīgu uzvaru ar rezultātu 88:77.

Rezultatīvākais šovakar “Ventspils” rindās ar 20 punktiem, 5 atlēkušām bumbām un 3 rezultatīvām piespēlēm bija komandas kapteinis Māris Gulbis. 18 punktus, 2 atlēkušās bumbas un 2 rezultatīvas piespēles pievienoja Rihards Lomažs, bet 17 punktu un 9 atlēkušās bumbas Ūsmanam Dramē. “Le Mans” līderis Ričards Hendriks bija rezultatīvs ar 19 punktiem un 5 atlēkušām bumbām.

BK “Ventspils” pret “Le Mans” 88:77 (26:19; 19:20; 16:22; 27:16).

Nākamo spēli “Ventspils” komanda arī aizvadīs savā laukumā, Olybet Latvijas Igaunijas Basketbola līgas spēlē tiekoties ar Igaunijas klubu “Tal Tech”. Spēle Olimpiskā centrā “Ventspils” notiks 19.janvārī, plkst. 17:00.