News
Gandrīz klupiens Latvijas Universitātes priekšā
07. February 2021.

Sestdien, 6.februārī, BK “Ventspils” devās uz Rīgu, lai aizvadītu kārtējo Pafbet Latvijas Igaunijas Basketbola līgas spēli, kur tikās ar studentu komandu Latvijas Universitāte. Nekāda studentu skološana šoreiz neizdevās, jo tikai spēles pēdējās minūtēs ventspilniekiem izdevās izraut uzvaru ar rezultātu 69:65.

Ventspils komanda spēlei bija gatava nepilnā sastāvā. Traumas dēļ spēlē piedalīties nevarēja Kamerons Randals, bet Māris Gulbis vēl nebija gatavs doties laukumā pēc slimības, lai gan kopā ar komandu iesildījās.

Ventspilnieki spēli iesāka pārliecinoši, sagādājot LU komandai problēmas un kļūdas, tomēr rīdzinieki gūst septiņus bezatbildes punktus pēc kārtas. Ceturtdaļas vidū ar pirmajiem punktiem atzīmējas arī amerikāņu leģionārs Reimens, kuram šī bija debijas  spēle ventspilnieku rindās. Ventspils komandai uz īsu brīdi izdodas rezultāta starpību izlīdzināt, bet LU komanda atkal veic 9 punktu izrāvienu. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 17:24. Otrā ceturtdaļa Ventspils komandai atkal bija liels pārbaudījums, jo ceturtdaļas vidū pat bija -15. Fogels pieprasa minūtes pārtraukumu, sapurina komandu, kur sāk atspēlēšanos, tomēr arī šī ceturtdaļa noslēdzas ventspilniekiem neveiksmīgi 29:38

Skaidrs ir viens – Ventspils nekad vēl nav zaudējusi LU komandai, tāpēc nevienam no ventspilniekam nav vēlmes ierakstīties kluba vēsturē ar šādu sensāciju. Tomēr lai kā censtos, arī trešā ceturtdaļa ir pagalam neveiksmīga. Lai arī ventspilniekiem izdodas ik pa laikam pietuvoties, tomēr vienalga paliek iedzinējos un arī trešā ceturtdaļa noslēdzas ar – 10 jeb 46:56.

Noslēdzošā ceturtdaļa iesākas ar Ķilpa tālmetienu. Turpmākās minūtes ventspilnieki centīgi mēģina deldēt neapdomīgi sastrādāto rezultātu pirmajās trīs ceturtdaļās, bet LU komanda nedomā padoties un rezultātu tik viegli neļauj sadeldēt. Līdera lomu uzņemas Kofijs, kuram izdodas realizēt pāris precīzus metienus un izlīdzināt rezultātu 63:63.  Pēdējā minūtē ļoti svarīgu tālmetienu izdevās realizēt Lasenbergam, kurš izvirzīja “Ventspili” vadībā (68:65). Punktu spēlei pieliek rezultatīvākais vīrs spēlē Mediss, kurš realizē vēl vienu soda metienu un var teikt – Ventspils Latvijas Universitātes priekšā nepaklupa, bet mācību līdzi paņēma uz nākamām spēlēm.

“Ventspils” komandā  ar 19 punktiem izcēlās Kristaps Mediss, bet 16 punkti un 10 atlēkušās bumbas Krisa Kofija kontā.

Nākamo spēli ventspilnieki aizvadīs izbraukumā 13.februarī, kur tiksies ar Valmiera Glass/ViA komandu. Spēles sākums 17:00.

Komandas finansiālie atbalstītāji un sadarbības partneri šajā sezonā: Ventspils pilsētas dome, Vats, Ventspils reiss, Kurzemes Filharmonija, Ostas celtnieks, Olimpiskais centrs “Ventspils”, VK Tranzīts, Joma, Moller Auto Ventspils, CTI MANAGEMENT, Virši A, Branchess un Ventas Balss.