News
FIBA Eiropas kauss turpinās bez zaudējumiem
13. November 2019.

Trešdien, 13.novembrī, BK “Ventspils” devās uz Vācijas pilsētu Bavārijā Baireitu, kur tikās ar vietējo klubu “medi”. Līdzīgā cīņā pārāki bija ventspilnieki, izcīnot 4.uzvaru šajā turnīrā ar rezultātu 84:80. Ar 15 punktiem rezultatīvākie spēlētāji bija Raiens Lurers un TJ Šorts.

Pirmajā tikšanās reizē 23. oktobrī Ventspils savā laukuma bija pārāki ar rezultātu 95:77. Rezultatīvākais spēlētājs šajā spēlē bija Jānis Bērziņš, kurš pretinieku grozā sabēra 19 punktus. Pēc tam abas komandas vairs nesajuta zaudējumu garšu. “medi” komandai šis bija vienīgais zaudējums līdz šim, bet ventspilnieki bija pārāki arī pār Prištinas “Sigal” un Nikosijas “Apoel”.

Šajā spēlē ventspilniekiem nācās iztikt bez Vesa Vašpuna un Māra Gulbja. Vašpuns jau ilgāku laiku atkopjas pēc traumas, bet Gulbis, aizvadītā sestdienas spēlē pret Tartu komandu, guva acs traumu, kas liedza piedalīties šajā spēlē. Uz komandas soliņa bija nosēdies komandas kapteinis Vītols, tomēr laukumā nedevās.

Sākumsastāvs: Šorts, Ķilps, Jaunzems, Bērziņš un Zaķis

1.ceturtdaļa. Ventspils sāk ar vairākām kļūdām, ko par laimi neizmanto arī mājinieki. Pirmos punktus ventspilniekiem gūst Ķilps ar caurgājienu. Zaķis trāpa tālmetienu, un Ventspils uz īsu brīdi izvirzās vadībā. Rezultātu izlīdzina viesi, bet Šorts ātri nokārto 2 punktus ar  elegantu caurgājienu. Bērziņš gūst savus pirmos punktus no soda metienu līnijas, bet Ķilpu laukumā nomaina Kaufmanis (9:5). Pēc tam, kad Šorts ir realizējis tālu pustālo metienu, “medi” komanda galvenais treneris pieprasa minūtes pārtraukumu. Kaufmanis realizē savu “Kaufmaņa metienu” no ļoti tālas tālmetienu distances. Čavars spēles epizodē saņem spēcīgu sitienu ar elkoni pa galvu, tomēr turpina spēli un palīdz Ķilpam realizēt tālmetienu, bet pats pēc brīža tiek nomainīts. Ceturtdaļa noslēdzas ar ventspilnieku pārsvaru 25:13.

2.ceturtdaļa. Mājas komanda labāk iesāk 2. ceturtdaļu, samazinot rezultātu vairs tikai līdz +6 ventspilniekiem. Tikmēr labā ziņa ir, ka Čavars atgriežas laukumā, kas nozīmē, ka būtiska trauma nav gūta. Vēl 3 punkti no mājinieku komandas, bet ar to pašu atbild arī Luters (30:24). Džons pievieno vēl 3 punktus “medi” komandai, kas šovakar spēlē līdz šim ir bijusi veiksmīgākā metienu distance mājiniekiem. Artūrs Visockis-Rubenis pieprasa minūtes pārtraukumu. Mājinieki sajutuši spēli, sāk nepiekāpīgi darboties arī aizsardzībā, tomēr Kaufmanim izdodas uzlauzt pretinieku mūri un caurgājienā realizēt 2 punktus. Bērziņš saņem spēcīgu sitienu pa seju, nopelnot pret sevi uzbrukuma piezīmi. Bet tik pat ātri šī uzbrukuma piezīme pārvēršas vienlīdzības zīmē, jo tādu pašu piezīmi otrā zāles galē nopelna Čavars. Apbrīnojama precizitāte mājiniekiem šovakar ir no tālmetienu līnijas (visā spēlē realizēs 11/24, kamēr ventspilnieki 10/28), kas ļauj turēties līdzi rezultātā. Abas komandas vēlreiz apmainās ar precīziem tālmetieniem un pēc tam arī ar kļūdām.  Spēles 2. ceturtdaļu Ventspils komanda aizvadījuši pagalam nepārliecinoši, kas atspoguļojas arī rezultātā (22:29).  Spēles puslaiks noslēdzas ar rezultātu 47:42.

3.ceturtdaļa. Šorts un Čavars katrs gūst pa 2 punktiem, tomēr ventspilnieki turpina kļūdīties, visbiežāk atdodot neprecīzas piespēles. Pretinieki nostājušies zonas aizsardzībā, ar ko gan ventspilnieki viegli tiek galā. Luters pamanās ietriekt bumbu grozā no augšas. Vācijas komanda aizvada ātru spēli, organizējot ātras pārejas pēc pārtvertām piespēlēm, kuras dāsni dala ventspilnieki. Artūrs Visockis-Rubenis nokaitināts pieprasa minūtes pārtraukumu, pēc kura seko precīzs Bērziņa tālmetiens (60:54). Kaufmanis nopelna savu 4. piezīmi un tiek nosēdināts malā, nomainot pret Grīnbergu. Ventspils komandas uzbrukumā iestājies ledus sasalums. Visi metieni sasteigti un līdz ar to arī neprecīzi. Travis trāpa tālmetienu, izvirzot “medi” komandu vadībā (60:61). Zaķis izlīdzina rezultātu ar vienu precīzu soda metienu. Ceturtdaļa noslēdzas ar “medi” vadību 61:63.

4.ceturtdaļa. Ventspilnieki sāk ceturtdaļu iedzinēju lomā. Situāciju labo Jaunzems, realizējot ātru pāreju un 2 precīzus punktus. Luters labi pacīnās par atlēkušo bumbu un pēc tam vēl pats trāpa tālmetienu, kas atnes komandai + 4 (67:63). Linharts, pēc ceturtdaļā nospēlētām 4 minūtēm, atnes pirmos punktus “medi” komandai ar tālmetienu. Kaufmanis trāpa pustālo metienu,  bet aizsardzībā pret sevi ielaiž 2 punktus, jo apzinās, ka vēl viena personīgā piezīme nozīmē pamest spēles laukumu. Šorts nodemonstrē skaistu caurgājienu un nokārto + 5 ventspilniekiem (75:70). Šorts pievieno vēl vienu tālmetienu, tomēr mājinieki atkaro divus punktus. Jaunzems ar savu tālmetienu neaizsniedzas līdz stīpai, un uzbrukuma laiks ir notērēts, kad palikusi spēlēt vien minūte un tikai +5. Tas izmaksā ventspilniekiem dārgi, jo viesi trāpa tālmetienu un vairs tikai + 2 (80:78). Pēdējās sekundes paiet piezīmju pelnīšanas zīmē, ko izmanto Šorts, nopelnot pret sevi piezīmi, ko pārvērš 2 precīzos soda metienos (82:78). 3 sekundes līdz spēles beigām Meisners trāpa no groza apakšas un vairs tikai +2. Artūrs Visockis – Rubenis pieprasa minūtes pārtraukumu. Pēdējā sekundē piezīme pret Kaufmani, kurš trāpa abus soda metienus, un tā ir vēl viena uzvara FIBA Eiropas kausa spēlē ar rezultātu  84:80.

Statistikas ailē ventspilnieki šovakar izcēlās ar cīņu par atlēkušām bumbām – 40 pret pretinieku 30. Līdzīgi rādītāji rezultatīvās piespēlēs 17/16, kā arī kļūdās 14/12.

BK “Ventspils” rindās rezultatīvākie spēlētāji bija Raiens Luters un TJ Šorts, abiem sapelnot pa 15 punktiem. Luters vēl pievienoja 6 atlēkušās bumbas, kamēr Šorts 3 atlēkušās bumbas un 1 rezultatīvu piespēli. Pa 13 punktiem arī abiem Jāņiem – Kaufmanim (4ab/5rp) un Bērziņam (6ab/2rp).

“medi”: BK “Ventspils” 80:84 (13:25; 29:22; 21:14; 17:23).

BK “Ventspils”: Luters 15, Šorts 15, Kaufmanis 13, Bērziņš 13, Zaķis 11, Ķilps 11, Čavars 4, Jaunzems 2, Grīnbergs, Vītols.

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta Ventspils Brīvosta Pārvalde, Ventspils pilsētas dome, VATS, Ventspils Reiss, JOMA, Moller Auto Ventspils, Ventbetons V, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN, Branchess.