News
FIBA Eiropas kausā bez zaudējumiem, pārspēta arī Kosovas “Sigal” komanda
06. November 2019.

Trešdien, 6.novembrī, FIBA Eiropas kausa turnīra ietvaros BK Ventspils savā laukuma uzņēma Kosovas čempionus no Prištinas “Sigal”. Aizvadot līdzīgas pirmās 20 spēles minūtes, otrajā puslaikā “Ventspils” komanda nokārto pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 104:84. Par spēles rezultatīvākiem spēlētājiem kļuva Raiens Luters ar 18 punktiem, 12 atlekušām bumbām un 4 rezultatīvām piespēlēm, bet Timotija Šorta kontā arī 18 punkti, 5 atlēkušas bumbas un 7 rezultatīvas piespēles.

“Ventspils” komandai šī nedēļa sākās ar divām balvām FIBA Eiropas kausā. Vispirms Mārcis Vītols tika atzīts par otrās nedēļas vērtīgāko spēlētāju, pēc tam, kad izbraukuma spēlē pret Kipras “Apoel” komandu sameta 26 punktus, trāpot visus 7 izmestos tālmetienus. Ventspilnieki ierindojās arī spēka ranga 1.vietā, kļūstot par visa turnīra līderi.

Tomēr šajā spēlē bija jāiztiek bez diviem savas komandas līderiem Mārča Vītola, kam jāsadziedē trauma, un Vesa Vašpūna, kuram arī vēl nepieciešams neilgs laiks, lai atgūtos pēc traumas. Spēlei pieteikts nebija arī Dāvids Vīksne, kurš arī ierakstīts traumēto spēlētāju sarakstā.

Sākumsastāvs: Šorts, Kaufmanis, Bērziņš Jaunzems, Zaķis

1.ceturtdaļa. Ventspils sāk ar neierastu sākuma sastāvu, bet savas korekcijas ienesušas traumas. Spēles rezultātu ar pustālo metienu atklāj viesi, bet Šorts atnes ventspilniekiem pirmos punktus. Zaķis sajūsmina visus klātesošos ar precīzu tālmetienu, bet Kaufmanis pēc brīža ir veiksmīgs arī ātrajā caurgājienā. Lielisku caurgājienu nodemonstrē Šorts, kurš nopelna arī vēl iespēju mest vienu soda metienu un nekļūdās (10:4). Timotijs Šorts turpina pienest punktus Ventspils komandai, trāpot jau savu 7.punktu no 12 komandas punktiem. Neskatoties uz lielisko ventspilnieku sniegumu uzbrukumā, ļoti neveiksmīgi mājinieki darbojas aizsardzībā. Viesiem ir izdevies panākt izlīdzinājumu spēlē (12:10), kas liek Visockim-Rubenim nekavējoties pieprasīt minūtes pārtraukumu. Ventspils spēle turpina buksēt, pārsvara paši pieļauj kļūdas, kuras izmanto viesi, panākot vadību (14:16). To labo Luters, kurš ir precīzs no tālmetienu līnijas, bet pēc tam pielabo arī Ķilpa metienu no groza apakšas. Kaufmanis nodemonstrē lielisku caurgājienu, gūstot 2 punktu no groza apakšas, bet Lutera un Gulbja saspēle atnes vēl 2 punktus. Pēdējās minūtēs spēle ir pagājusi Lutera zīmē, jo viņš vēlreiz ir precīzs no tālmetienu līnijas (26:18). Ceturtdaļa noslēdzas ar Gulbja tālmetienu un rezultātu 29:20.

2.ceturtdaļa. Bērziņš iesāk ar tālmetienu. Šorts vēlreiz nodemonstrē lielisku saspēli, zem groza atrodot Bērziņu, kurš pilnīgi viens brīvi trāpa no groza apakšas. Tomēr ventspilnieki aizvien nav spējuši sakārtot savu aizsardzību, kas ļauj pretiniekiem turēties līdzi rezultātā (44:40). Čavars aizsūta mājās kosoviešus ar lielisku bloku, kas varētu būt viena no skaistākām spēles epizodēm. Čavars visā spēle paveiks apjomīgu darbu aizsardzībā, neļaujot pretiniekiem izvērsties zem groza. Ventspilniekiem vairs neizdodas atrauties rezultātā, bet kosovieši izmanto katru ventspilnieku kļūdu, lai pārvērstu tās punktos (50:49). Gulbis ir precīzs groza apakšas, bet pēc brīža no soda metienu līnijas ir precīzs abos no mēģinājumiem. Puslaiks noslēdzas ar rezultātu 56:53. Pēc 20 nospēlētām minūtēm rezultatīvākie spēlētāji “Ventspils” komandas rindās ar 11 punktiem Timotijs Šorts, Māris Gulbis un Ronalds Zaķis.

3.ceturtdaļa. Luters sāk ar precīzu tālu pustālo metienu, bet viesi atbild ar tālmetienu (58:56). Zaķis izpilda savu ikspēles “personisko plānu”, nopelnot piezīmi uzbrukumā, tikmēr viesi izlīdzina rezultātu (58:58). Luters nepagurstoši cīnās par atlēkušām bumbām, līdz šim pamanījies jau izcīnīt 10 atlēkušās bumbas (visā spēlē to būs 12). Luters turpina veidot spēli, trāpot tālmetienu, pēc brīža to pašu izdara arī Kaufmanis (65:58). Čavars pievieno vēl 2 punktus no groza apakšas, un  ventspilnieki var mazliet ievilkt elpu +9 (67:58). Šorts izkārto sev brīvu tālmetienu, un tas ir precīzs. Bērziņš izglābj savu komandu no 2 drošiem punktiem, sekmīgi nostrādājot aizsardzībā, apstādinot ātro uzbrukumu ar bloķētu metienu, bet pēc tam pats ir precīzs no tālmetienu līnijas. Lielisks padodas ceturtdaļas noslēguma nogrieznis ventspilniekiem, panākot + 17 un ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 77:60, atstājot viesus uz 7 gūtiem punktiem, kamēr ventspilnieki paši šajā ceturtdaļa sametuši 21 punktu.

4.ceturtdaļa. Šorts izkārto divus brīvus punktus Čavaram, bet pēc tam arī Jaunzemam. Ventspils ātrvilciens ir uzņēmis tempu un izskatās, ka Prištinas komandā ir iestājies lūzums. Ventspils pēdējās minūtēs spēlē atbrīvoti, un līdzjutēji jau pieprasa 100.punktu un Grīnbergu laukumā. Zaķis trāpa tālmetienu par lielu prieku līdzjutējiem, bet Visockis-Rubenis laukumā sūta arī Grīnbergu. Viņš gan pie punktiem netiek, bet  100.punktu gūst Luters ar elegantu āķa metienu atmugureniski. Ķilps spēles pēdējās sekundēs iemet tālmetienu, un pieliek treknu punktu šai spēlei un vēl vienai uzvarai FIBA Eiropas kausā ar rezultātu 104:84.

Raiena Lutera un Timotija Šorta 18 punktiem Māris Gulbis pievienoja 17 punktus, viņam arī 4 atlēkušās bumbas un 4 rezultatīvas piespēles. 16 punkti Ronaldam Zaķim, bet 15 punkti Jānim Bērziņam.

Nākamo spēli FIBA Eiropas kausā ventspilnieki aizvadīs izbraukumā, kad 13.novembrī tiksies ar Vācijas klubu “medi” jau pēc nedēļas, bet vēl pirms tam savā laukuma 9.novembrī jāaizvada Pafbet Latvijas Igaunijas basketbola līgas spēle pret Tartu Ulikool.

BK Ventspils vs Prištinas Sigal: 104:84 (29:20; 27:33; 21:7; 27:24).

BK Ventspils: Luters 18 (12ab/4rp), Šorts 18p (5ab/7rp), Gulbis 17, Zakis 16, Bērziņš 15, Kaufmanis 7, Jaunzems 6, Čavars 4, Ķilps 3, Grīnbergs.

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta Ventspils Brīvosta Pārvalde, Ventspils pilsētas dome, VATS, Ventspils Reiss, JOMA, Moller Auto Ventspils, Ventbetons V, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN, Branchess.