News
BK “Ventspils” uz mājām ved -6, būs nepieciešams līdzjutēju atbalsts!
26. September 2019.

Ceturtdien, 26.septembrī, BK “Ventspils” sāka Eiropas sezonu, kurā aizvadīja pirmo FIBA Basketbola Čempionu līgas spēli pret Ungārijas klubs no Sombathejas “Falco”. Tā bija kvalifikācijas 2.kārtas spēli, kurā uzvaru svinēja mājinieki ar rezultātu 69:75. Atbildes spēle norisināsies jau šo svētdien, 29.septembrī, Ventspilī. Spēles sākums 19:00.
Ventspils uz spēli Sombathejas pilsētā ieradās pilnā sastāvā, mājās paliekot Grīnbergam un Vīksnem.

Sākumsastāvs: Vītols, Vašpuns, Cavars, Bērziņš un Luters.

1.ceturtdaļa. Ventspils sāk ar piezīmi aizsardzībā, kur Čavars pārkāpj noteikumus pret centra spēlētāju Rediku. Amerikāņu leģionārs ir nekļūdīgs no soda metienu līnijas. Ventspils komandai pirmos punktus gūst Bērziņš, bet Rediks atbild ar vēl 2 punktiem (2:4). Čavars nopelna jau otro piezīmi, kad nospēlētas tikai 2 minūtes. Zaķis nomaina Čavaru. Vītols ātrā pārejā gūst 2 punktus no groza apakšas. Luters atbild ar tālmetienu un izlīdzina rezultātu (7:7). Otro personīgo piezīmi saņem Bērziņš, pēc tam, kad pats kļūdījies neprecīzā piespēlē. Vašpuns izvirza komandu vadībā ar 2 precīziem soda metieniem un pēc tam arī gūtiem punktiem no groza apakšas (11:9). Mājinieki atkal atgūst vadību pēc vairākām veiksmīgi nospēlētam situācijām. Teits labo situāciju ar tālu pustālo metienu (13:12). Zaķis izcīna sev vietu precīzam metienam (15:12). Vadību atkal pārņem mājinieki ar efektīgu danku. Ceturtdaļa noslēdzas ar nelielu ungāru pārsvaru 15:16.

2.ceturtdaļa. Gulbis sāk ar precīzu tālmetienu. Pēc tam nākošā uzbrukumā pievieno 2 precīzus soda metienus (20:16). Mājiniekiem izdodas nospēlēt vairākas veiksmīgas epizodes, gūstot 6 punktus pēc kārtas un atkal izvirzoties vadībā (20:22). Artūrs Visockis-Rubenis nekavējoties pieprasa minūtes pārtraukumu. Jaunzems gūst divus punktus pēc Gulbja piespēles un atkal neizšķirts. Vēlreiz izdodas Gulbja un Jaunzema saspēle un vēl 2 punkti (24:22). Ventspils labi nospēlē aizsardzībā, kas ļauj pārriet ātrā pārejā un divi punkti Čavara kontā (26:22). Gašpers Okorns spiests paņemt minūtes pārtraukumu. Pēc īsā minūtes pārtraukuma mājiniekiem izdevies sakārtot aizsardzību un arī uzbrukumu, kas dod 4 bezatbildes punktus. Līdzjutēji pamatīgi uzkurina savu komandu, un tas dod spēkus ungāriem tikt atkal pie 6 punktiem. Tikmēr 2 punktus atspēlē Zaķis (28:32). Ungāru komanda izmanto ļoti ciešu aizsardzību, kas piespiež mūsu komandai izmanot gandrīz visas uzbrukuma sekundes un jāizšķiras par sarežģītiem metieniem. Čavars pamanās izcīnīt sev vietu zem groza un gūt punktus, tomēr Vašingtons iemet tālmetienu, un lielākais pārsvars spēlē līdz šim mājiniekiem (30:37). Vēl viens nokdauns ventspilniekiem no Redika, kurš triec bumbu grozā no augšas. Puslaikā Ventspils komanda dodas iedzinēju lomā 30:39. Pēc 20 nospēlētām minūtēm Ventspils komandai ar 5 punktiem rezultatīvākais ir Māris Gulbis, bet Falco komandai 13 punkti amerikāņu centram Redikam.

3.ceturtdaļa. Vašpuns sāk ar 2 punktiem un nopelna vēl piezīmi pret sevi, ko diemžēl punktā nepārvērš. Otrā zāles galā Vašpuns nopelna savu pirmo piezīmi, tikmēr Hookers no soda metienu līnijas ir precīzs vienu reizi, bet to labo Benke, kurš realizē tālmetienu (32:43). Diemžaēl ventspilnieki ir iesākuši trešo ceturtdaļu pagalam neveiksmīgi, pieļaujot rupjas kļūdas aizsardzībā un paši nespēj iemest, rezultāta starpību sasniedzot jau kritiski lielu – 15 (32:47). Pirmajās 3 nospēlētajā minūtēs ventspilnieki ir ļāvuši pretiniekam iemest 8 punktus, kamēr paši tikai 2. Vašpuns iemet tālmetienu. Kaufmanis realizē tālu pustālo metienu (37:49). Luters ir precīzs no soda metienu līnijas. Abas komandas apmainās ar neprecīziem uzbrukumiem, kamēr Vašpunam izdodas pielabot Jaunzema metienu (41:51). Gulbis izcīna sev 2 punktus ar caurgājienu, samazinot rezultātu starpību līdz -10 , pēc tam vēl divi punkti no Vašpuna (45:53). Ceturtdaļa noslēdzas ar mājinieku pārsvaru, iemetot tālmetienu pēdējā sekundē 45:57.

4.ceturtdaļa. Ventspils komandas uzdevums ir skaidrs. Jāsamazina pēc iespējas rezultāta starpība un jācenšas uzvarēt. Atlikušajās 10 minūtēs tas ir iespējams. Vīri laukumā dodas ar lielu pārliecību. Gulbis sāk ar 2 punktiem, bet aizsardzībā labi nospēlē Bērziņš, kurš pārtver bumbu. Gulbis turpina būt precīzs no soda metienu līnijas, samazinot rezultātu līdz -8 (49:57). Gulbis vēlreiz nopelna iespēju mest soda metienus un atkal ir precīzs. Vašpuns nodemonstrē lielisku caurgājienu un 2 punkti (53:59). Kaufmanis beidzot realizē savu trako tālmetienu, bet ar to pašu atbild arī mājinieki (56:66). Tālmetiens izdodas arī Luteram un vairs tikai -7. Vašpuns izprovocē pret sevi uzbrukuma piezīmi, kas ļauj mūsējiem doties uzbrukumā. Vašpūns realizē tālu pustālo (61:68), pēc tam pievieno vēl divus sarežģītus punktus no groza apakšas (63:69). Pret Čavaru nospēlē nesportiski, pārsitot galvu. Vītols stājas uz soda metienu līnijas viņa vietā un abi ir precīzi (65:69). Gulbis nopelna piezīmi un Rediks ir precīzs no soda metienu līnijas (65:71). Čavara galva ir “salīmēta” un viņš dodas laukumā. Jaunzems apšaubāmā situācijā nopelna piezīmi, kuru pārvērš punktos no soda metienu līnijas (65:73). Hūkeram izdodas gūt divus punktus no groza apakšas un atkal atjaunot 10 punktu pārsvaru (65:75). Čavars atrod Kaufmani zem groza un viegli 2 punkti. Vašpūnam izdodas vēl gūt 2 punktus ar pustalo metienu, samazinot rezultātu līdz – 6 (69:75). Sekundi līdz spēles beigām Gašpers Okorns vēl pieprasa minūtes pārtraukumu, tomēr punktus neizdodas gūt pēc ungāru izspēles, un spēle noslēdzas ar rezultātu 69:75. Ventspils mājās atgriežas ar – 6 un no šāda punkta būs arī jāsāk atspēlēšanos svētdien, 29.septembrī.

Rezultatīvākie šovakar spēlē Ves Vašpuns ar 21 punktu, viņam arī 6 atlēkušās bumbas un 3 rezultatīvas piespēles. Māris Gulbis atzīmējās ar 13 punktiem , izcīnot 4 atlēkušās bumbas un atdodot 3 rezultatīvas piespēles.

BK Ventspils: Vašpuns 21, Gulbis 12, Luters 8, Kaufmanis 7, Zaķis 4, Jaunzems 4, Čavars 4, Vītols 4, Bērziņš 2, Teits 2, Ķilps.

Atbildes spēle Ventspilī 29.septembrī, plkst.19. FIBA Basketbola Čempionu līgas pamatturnīrā iekļūs komanda, kura uzvarēs 2 spēļu summā.

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta Ventspils Brīvosta Pārvalde, Ventspils pilsētas dome, VATS, Ventspils Reiss, JOMA, Moller Auto Ventspils, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN.