News
Bagatskis pieveikts, pirmā vieta grupā nodrošināta
05. February 2020.

FIBA Eiropas kausa otro posmu ar uzvaru noslēdza “Ventspils” basketbolisti, kas viesos ar 88:80 pieveica Ainara Bagatska trenēto “Kyiv”, tā revanšējoties par zaudējumu pirmajā aplī un nodrošinot pirmo vietu K apakšgrupā.

1.ceturtdaļa.  Pirmās spēles nogrieznī abas komandas spēlē līdzīgi. Nedaudz veiksmīgāk spēles sākumā savas iespējas izmanto mājinieki. Brīdī, kad ventspilnieku pārsvars pārsniedzis jau 7 punktus ( 15:8), Bagatskis sasauc savu komandu uz sapulci. Tomēr būtiskas izmaiņas spēles zīmējumā netiek ieviestas, tieši pretēji – ventspilnieki kurina tempu. Vašpuns sekmīgi uzbrūk no pustālās distances, bet Šorts pievieno 2 punktus ar caurgājienu. Vītola un Gulbja saspēle atnes 10 punktu pārsvaru (21:11), kur Māris brīvi tiek līdz groza apakšai un viegli divi punkti. 23:15.

2.ceturtdaļa. Jāatzīmē, ka ventspilnieki labi darbojas aizsardzībā, bloķējot pretinieku metienus. Vispirms to izdara Čavars, tad arī Kaufmanis. Šepards pēdējā uzbrukuma sekundē precīzs no tālmetiena līnijas, Gulbim izdodas atkarot 2 punktus, tomēr vēl viens precīzs tālmetiens mājiniekiem (30:25).  Visockis – Rubenis pieprasa minūtes pārtraukumu. Diemžēl minūtes pārtraukums korekcijas neievieš, mājinieki panāk būtisku izrāvienu, samazinot rezultātu tikai līdz 2 punktiem (30:28). Bļizņuks nokārto vadību savai komandai (31:32), bet  to atkaro Vašpuns ar precīzu caurgājienu. Šortss atbruņo pretinieku savā uzbrukuma zonā, pēc tam, kad pretinieks neveiksmīgi izmetis gala autu, noorganizējot sev arī ātrus 2 punktus. Šepards uzņēmis veiksmīgu ritmu, noorganizē ātrus 2 caurgājienus un 4 punktus, atkal izvirzot vadībā mājiniekus (35:36). Čavars vispirms aizsardzībā bloķē metienu, bet pēc tam pats arī otrā zāles galā triec bumbu grozā no augšas pēc Šortsa piespēles. Petrovs, atstāts brīvs uz tālmetienu līnijas, ir precīzs. Luteram izdodas izlīdzināt rezultātu. Lieliski vēlreiz Čavars nospēlē aizsardzībā, bloķējot Šepardu, bet Vašpuna izcīnītā atlēkušā bumba pārvēršas ātrā uzbrukumā, kuru realizē Šortss. Puslaiks noslēdzas ar nelielu ventspilnieku pārsvaru 41:39.

3.ceturtdaļa. Pēc pārtraukuma spēle atsākas tieši tāpat kā tā noslēdzās. Komandas abas spēlē punkts punktā, te viena, te otra pārņem vadību. Vašpuns noorganizē sev precīzus uzbrukumus, gan no groza apakšas, gan no soda metienu līnijas, gan arī pustālās distances (51:48). Jāatzīmē Lutera veiksmīgās darbības – vispirms pacīnās par atlēkušo bumbu, bet pēc brīža pats sekmīgs arī no tālās distances (55:50). Bļizņuks nopelna nesportisku piezīmi pret Mārci Vītolu, ko pārvērš 2 precīzos soda metienos un vēl 2 punktos no spēles Čavara gaumē (59:50).  61:54

4.ceturtdaļa. Šortss sāk ar ātru un precīzu caurgājienu. 11 punktu pārsvaru noorganizē Bērziņš pēc precīziem soda metieniem. Šortss ir visur – vada saspēli, pakrīt, atdot neprecīzu piespēli, pēc tam to paspēj arī atkarot, un vēl iemest precīzu pustālo metienu. Pēc brīža precīzs ir arī Vašpuns no tālās distances (70:59). Ceturtdaļas vidū mājiniekiem izdodas viesus apstādināt, labi darbojoties aizsardzībā un neļaujot brīvi tikt līdz metienam. Jāatzīmē, ka ventspilnieki arī izvēlējušies spēlēt individuālu basketbolu, kas nav labākais izvēles variants Kurzemes klubam. Zaķis pielabo Šortsa neprecīzo metienu, atkarojot 6 punktu pārsvaru (72:66). Šepards samazina rezultātu starpību no tālmetienu līnijas. Šortss noorganizē sev 2+1, trāpot no spēle un realizējot vēl arī soda metienu. Diemžēl nākamā uzbrukumā Šortrsam vien 1 no 2 precīziem soda metieniem, bet līdz spēles beigām vien atlikušas 1 minūte un 26 sekundes (78:69). Vašpuns ar Šortsa palīdzību pārtver bumbu un ātrā pārējā 2 punkti. Šortss filigrāni izvairās no piezīmju slazdiem, vilcinot laiku, bet uzbrukuma noslēgumā pats gūst arī punktus ar caurgāienu. “Ventspils” izcīna uzvaru ar rezultātu 88:80 un nodrošina 1.vietu apakšgrupā.

Pirmās vietas izcīnīšanas apbalvojums ir mājas priekšrocības un nosacīti vājāks pretinieks. “Ventspils” komanda ceturtdaļfinālā 4.martā Turcijā un 11. martā savā laukumā cīnīsies ar L grupas 2.vietas ieguvēju turku klubu “Bahcesehir College” komandu.

Kyiv – Ventspils 80:88 (15:23, 24:18, 15:20, 26:27)
Kyiv: Pavlovs 20, Korņijuks 12 (8ab), Šeperds 12, Krutoss 11, Petrovs 8 (6ab), Hils 8 (7ab), Bļizņuks 4, Klasens 3 (6rp), Pustozvonovs 2
Ventspils: Šortss 22 (6rp, 5pārķ.), Vašpuns 18. Luters 14 (8ab), Zaķis 12 (10ab), Čavars 8 (7ab), Vītols 7, Gulbis 4, Bērziņš 3 (6ab), Kaufmanis.

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta Ventspils Brīvosta Pārvalde, Ventspils pilsētas dome, VATS, Ventspils Reiss, JOMA, Moller Auto Ventspils, Ventbetons V, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN, Branchess.