News
Atgūtas mājas spēles priekšrocības, izbraukumā uzvarot VEF Rīga
08. May 2019.

Trešdien, 8.maijā, Rīgā turpinājās Olybet Latvijas Basketbola līgas fināla 2. spēle, kur BK “Ventspils” svinēja uzvaru pār VEF Rīga ar rezultātu 80:71, izlīdzinot sēriju 1:1.

Pirmajā savstarpējā spēlē, kura norisinājās Ventspilī, uzvaru svinēja VEF Rīga komanda. Lai arī ventspilnieki pārliecinoši iesāka spēli, tomēr tās otrajā daļā iniciatīvi pārgāja VEF rokās un viņi to noturēja līdz spēles beigām.

Ventspils uz Rīgu ieradās savā labākā pieejamā sastāvā, un laukumā devās visi spēlei pieteikti spēlētāji.

1.ceturtdaļa. Spēli veiksmīgāk iesāk mājinieki. VEF Rīga gūsts vieglus 2 punktus jau pirmajā uzbrukuma, pēc tam arī Zeks precīzs no soda metienu līnijas. Ate pamanās pārtver bumbu, un vēlreiz mājiniekiem viegli 2 punkti. Štelmahers ir spiests pieprasīt minūtes pārtraukumu pie rezultāta 0:6. Pirmos punktus Ventspils komandai trāpa Jakovičs, un tie ir no tālmetienu līnijas, bet ar to pašu atbild arī Gražulis un Ate (3:11). Ventspils pamatīgi zaudē cīņā par atlēkušām bumbām, dodot VEFam otrās iespējas. Punktus sev izcīna Dramē, bet pēc tam labi nostrādā arī aizsardzībā, piespiežot kļūdīties Čavaram. Lomažs pievieno vēl 2 punktus ar caurgājienu, bet rīdzinieki atbild ar tālmetienu (7:14). Jakovičs ir precīzs no soda metienu līnijas. Džonsons atkaro komandai 3 punktus (14:18). Lomažs pievieno 2 soda metienus, un ventspilnieki ir iespēlējušies, ceturtdaļai noslēdzoties tikai ar 2 punktu deficītu 16:18.

2.ceturtdaļa. Lomažs izlīdzina rezultātu (18:18), bet Janičenoks trāpa tālmetienu. Atkal to neizšķirtu atgriež Vītols ar brīvi izspēlētu un precīzu tālmetienu (21:21). Džonsons nodemonstrē kārtējo no saviem neapturamiem caurgājieniem. Štelmahers saņem tehnisko piezīmi, jo pārmet tiesnešiem par viņu darbību. Tikmēr VEF izmanto šo situāciju, realizējot soda metienus (23:27). Ventspilnieki divas reizes kļūdās pie sānu iemetiena, bet Dramē labi pacīnās aizsardzībā. Arledžs trāpa savus pirmos punktus šajā spēlē, bet Ate atbild ar tālmetienu (25:30). Džonsons vēlreiz brīvs trāpa tālmetienu, bet pēc tam vēlreiz izkārto sev arī pustālo metienu. Tomēr vefieši turpina būt precīzi, kas ļauj viņiem atrasties vadībā. Vītols savu komandu pirmo reizi izvirza vadībā, divas reizes pēc kārtas trāpot tālmetienus (36:35). Puslaiks noslēdzas ar minimālu ventspilnieku pārsvaru 36:35.

3.ceturtdaļa. Gulbis sāk ar precīziem 3 soda metieniem, tomēr pēc tam ventspilnieki noguļ aizsardzībā Zeku, kurš brīvs gūst 2 punktus no groza apakšas. Dramē atbild ar 2 precīziem soda metieniem, bet otrā zāles galā pats pārkāp noteikumu, saņemot piezīmi. VEFam izdodas atgūt 5 punktus pēc kārtas, samazinot rezultātu starpību (41:40). Lomažs ātrā uzbrukumā ar meistarīgām ritma maiņām apspēlē VEF aizsardzību (43:42). Abas komandas turpina spēlēt punkts punktā. Lomažs vēlreiz atgūst vadību savai komandai. Arledžs ir precīzs no tālās līnijas, bet ar tālu pustālo atbild arī Durhams (51:48). Zaķis trāpa no groza apakšas, bet vēl pēc brīža pielabo arī Gulbja metienu ar triecienu grozā no augšas (54:48). Džonsons līdz ar ceturtdaļas beigu signālu trāpa tālmetienu un izvirza savu komandu vadībā ar +8 un rezultātu 57:49.

4.ceturtdaļa. Lomažs sāk ar tālmetienu pēc Džonsona piespēles. Precīzi šauj arī Gulbis no tālās distances un jau + 14 (63:49). Gailītis nekavējoties pieprasa minūtes pārtraukumu. Tomēr pēc tā punktus atkal gūst ventspilnieki Dramē izpildījumā, sasniedzot + 16 atzīmi, kas ir lielākais pārsvars spēlē. Gulbis uzlauž VEF aizsardzību, bet Kosijs trapa tālu tālmetienu (67:54). VEF samazina rezultātu starpību, esot precīzam divus uzbrukumus pēc kārtas, un šoreiz jau minūtes pārtraukumu pieprasa Štelmahers (67:58). Džonsons pievieno vēl 2 punktus ar caurgājienu, bet pēc tam atdod rezultatīvu piespēli Dramē (71:60). Džonsons turpina veidot spēli, uzticoties vispirms jau pašam sev un tad arī saviem komandas biedriem. Pie pirmās iespējas atdot rezultatīvas piespēles vai arī pats izkārto sev caurgājienu. VEF samazina rezultāta starpību līdz 10 punktiem pēc tam, kad trāpījuši tālmetienu. Štelmahers uzreiz pieprasa minūtes pārtraukumu. VEFam izdodas ātri atkarot vēl 3 punktus. Gulbis un Mejeris abi nopelna abpusējo piezīmi, kas ļauj Mejerim mest soda metienus, trāpot vienu no tiem. Džonsons svarīga brīdī spēli paņem uz sevi, un pats nokārto caurgājienu (77:69). Pēdējās spēles minūtes paiet ventspilnieku zīmē, notur uzkrāto pārsvaru un svin uzvaru ar rezultātu 80:71. Fināla sērijā neizšķirts 1:1.

Šovakar lielisku spēli aizvadīja Ārons Džonsons, kurš guva 20 punktus, atdeva 7 rezultatīvas piespēles un izcīnīja 4 atlēkušās bumbas. Rihards Lomažs savam komandas rēķinam pievienoja 18 punktus un 4 rezultatīvas piespēles. Ūsmanam Dramē 10 punkti un 10 atlēkušās bumbas.

Olybet Latvijas Basketbola līgas fināla 3. spēle norisināsies 11.maijā Olimpiskajā centrā “Ventspils”. Spēles sākums 17:00.

VEF Rīga pret BK “Ventspils” 71:80 (18:16; 17:20; 14:21; 22:23)